Інформація по темі "" | Публікації по тегу
22.04.15
1440 0
Друкувати
Обране

У Верховній Раді зареєстровано законопроект про контрактно-конкурсну форму роботи в культурі

У Верховній Раді зареєстровано законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження контрактної форми роботи в галузі культури (реєстраційний номер 2669). Документ розроблений Міністерством культури та поданий Кабінетом міністрів.

«Прийняття законопроекту дасть можливість оновити керівний склад державних та комунальних закладів культури, упорядкувати трудові відносини з професійними творчими працівниками закладів культури, стимулювати їх творчу діяльність, забезпечити ефективне застосування керівництвом закладу їх творчого потенціалу, приведення у відповідність даної сфери суспільних відносин до західноєвропейської практики», - ідеться у пояснювальній записці до законопроекту. 

Законопроект також спрямований на забезпечення соціально-економічних і правових умов для ефективної діяльності професійних творчих працівників закладів культури, створення конкурентного середовища, зупинення відтоку талановитих кадрів за кордон, стимулювання розвитку національної культури, оптимізацію оплати праці. 

Відповідно до законопроекту, пропонується призначати керівників державних та комунальних закладів культури шляхом укладення контракту із засновником закладу культури строком на п’ять років. Рішення про укладення контракту приймається за результатами конкурсу. 

Порядок проведення конкурсного відбору керівників державних та комунальних закладів культури визначається Кабінетом Міністрів України. 

Передбачається, що і художній та артистичний персонал державних та комунальних закладів культури також переходять на контракт, який укладається за результатами конкурсу, оформлюються шляхом укладення контрактів терміном до трьох років. Порядок конкурсу і форму контрактів для працівників цих закладів визначатиме Міністерство культури. 

Виключно контрактна форма буде запроваджена і для керівників державних та комунальних театрів (директорів та художніх керівників), з якими, відповідно до законопроекту, засновник укладає контракт строком на п’ять років. Рішення про укладення відповідного контракту приймається засновником театру за результатами конкурсу. 

Законопроектом встановлено, що діяльність професійних творчих працівників театрів, яка пов’язана з підготовкою та участю у театральній постановці (виставі), здійснюється виключно на підставі контрактів. 

Формування кадрового складу художнього та артистичного персоналу театрів здійснюється на конкурсній основі в порядку, визначеному Міністерством культури. За результатами конкурсу укладається контракт строком до трьох років. 

Перелік професійних творчих працівників театрів і перелік посад (спеціальностей) працівників інших специфічних театральних професій затверджуються Кабінетом Міністрів України з урахуванням пропозицій центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері культури. 

 У перехідних положеннях законопроекту визначено, що з працівниками художнього та артистичного персоналу, які перебувають у трудових відносинах з державними та комунальними закладами культури, протягом року з дня набрання чинності цього закону буде укладено контракт строком до трьох років без проведення конкурсу. 

З керівниками державних та комунальних закладів культури, з якими на момент набрання чинності цим Законом засновниками укладено безстроковий трудовий договір, протягом року з дня набрання чинності цим Законом укладається контракт строком на п’ять років без проведення конкурсу. 

Керівники державних та комунальних закладів культури, з якими на момент набрання чинності цим Законом укладено контракт, перебувають на посаді до закінчення строку його дії. 

Законопроект обговорено на нараді керівників театрів України, на засіданні робочої групи з нормативно-правого забезпечення галузі театрального мистецтва Міністерства культури України та на засіданні робочої групи з питань реформування театральної справи протягом 2014-2015 років. Проект Закону України пройшов громадське обговорення на офіційному веб-сайті Міністерства культури України. 

 Також з приводу законопроекту було проведено консультації із соціальними партнерами: Спільним представницьким органом об’єднань профспілок, Центральним комітетом профспілки працівників культури України, Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні.

За матеріалами сайту Міністерства культури

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі