Умови роботи педагогів та доплати: про що йдеться в новому проекті закону про середню освіту
Міністерство освіти та науки України запропонувало новий проект закону «Про загальну середню освіту», який пройшов громадське обговорення. EtCetera з’ясував, що зміниться для педагогів у разі його прийняття.
РОБОЧИЙ ЧАС педагога включає час, необхідний для виконання ним навчальної, виховної, методичної, організаційної роботи та іншої педагогічної діяльності, передбаченої трудовим договором та/або посадовими обов’язками.
ТРУДОВИЙ ДОГОВІР
1 Трудовий договір з педагогічним працівником при прийнятті його на роботу укладається в письмовій формі.
2 Конкретний перелік та обсяг видів робіт педагогічного працівника встановлюються трудовим договором та/або посадовими обов’язками.
3 Засновник або уповноважений ним орган, керівники закладів освіти та їх структурних підрозділів не мають права вимагати від педагогічних працівників виконання роботи, не передбаченої укладеним письмовим трудовим договором та/або посадовими обов’язками.
ПЕДАГОГІЧНЕ НАВАНТАЖЕННЯ вчителя включає:
1 18 навчальних годин протягом навчального тижня, що становлять тарифну ставку, але не більше 27 навчальних годин на тиждень (1,5 тарифної ставки з урахуванням сумісництва та суміщення посад).
2 Окремі види педагогічної діяльності (загальний обсяг яких не може перевищувати 18 годин на тиждень), за які встановлюються доплати.
3 Інші види педагогічної (зокрема, навчальної, виховної, методичної, організаційної) діяльності, передбачені Законом, трудовим договором та/або посадовими обов’язками, за які законодавством та/або засновником можуть встановлюватися доплати.
ДОПЛАТИ ЗА ОКРЕМІ ВИДИ ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
1 Класне керівництво у 1-11 (12) класах – 20-25%.
2 Перевірка навчальних робіт учнів – 10-20%.
3 Завідування:
– майстернями, спортивними залами (майданчиками), актовими залами – 15-20%;
– навчальними (методичними) кабінетами, ресурсними кімнатами, кабінетами інформатики – 10-15%;
– навчально-дослідними ділянками, лабораторіями, музеями – 10-15%.
Засновник має право встановлювати інші види доплат за власні та позабюджетні кошти.
РОБОЧИЙ ЧАС (скорочена тривалість робочого часу) вихователя закладу загальної середньої освіти становить 30 годин, вихователя спеціального закладу загальної середньої освіти та асистента вчителя інклюзивних класів закладів загальної середньої освіти – 25 годин на тиждень.
РОЗПОДІЛ ПЕДАГОГІЧНОГО НАВАНТАЖЕННЯ у закладі загальної середньої освіти затверджується його керівником. Його перерозподіл протягом навчального року допускається у разі зміни кількості годин з окремих предметів, що передбачається навчальним планом закладу, або за письмовою згодою педагогічного працівника з додержанням законодавства України про працю.
Навантаження обсягом менше тарифної ставки встановлюється тільки за згодою педагога.
ТРИВАЛІСТЬ НАВЧАЛЬНОЇ ГОДИНИ. При обчисленні заробітної плати тривалість навчальної години становить:
1 у перших класах – 35 хвилин;
2 других – четвертих класах – 40 хвилин;
3 п’ятих – дванадцятих класах – 45 хвилин.
РОБОТА ПЕДАГОГІВ ПЕНСІЙНОГО ВІКУ
Педагогічні працівники, які досягли пенсійного віку, можуть продовжити викладати у державних і комунальних закладах загальної середньої освіти виключно на основі строкових трудових договорів (контрактів). Вони укладаються строком не більше ніж на 1 рік із можливим щорічним укладанням нових контрактів на той же строк.