Інформація по темі "" | Публікації по тегу
24.02.16
11974 9
Друкувати
Обране

В галузі культури запроваджується контрактно-конкурсна форма роботи

Сьогодні, 24 лютого, вступив в силу Закон від 28.01.2016 № 955-VIII про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи в сфері культури і конкурсної процедури призначення керівників державних і комунальних закладів культури.

Законом встановлюється, що керівники державних і комунальних закладів культури призначаються на посаду шляхом укладення з ними контракту терміном на 5 років за результатами конкурсу. Трудові відносини з професійними творчими працівниками (художнім і артистичним персоналом) державних і комунальних закладів культури оформляються шляхом укладення контрактів.

Формування кадрового складу художнього та артистичного персоналу державних і комунальних закладів культури здійснюється на конкурсній основі в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури і мистецтв.

За результатами конкурсу з переможцем з числа кандидатів полягає контракт терміном від 1 до 3 років за формою, визначеною Мінкультури. Після настання дати закінчення терміну дії договір вважається продовженим на строк, на який він був укладений, якщо жодна зі сторін за місяць до цієї дати письмово не повідомила іншу сторону про свій намір припинити дію контракту.

Керівник державного або комунального закладу культури може залучати артистичний і художній персонал більш штатної чисельності на підставі цивільно-правового договору.

Набуття чинності цього Закону є підставою для припинення безстрокового трудового договору з керівниками державних і комунальних закладів культури, а також з професійними творчими працівниками (художнім і артистичним персоналом) державних і комунальних закладів культури.

Але ця норма не поширюється на професійних творчих працівників комунальних установ культури в територіальних громадах з населенням до 5000 осіб.

З працівниками художнього та артистичного персоналу, які перебувають у трудових відносинах з державними і комунальними установами культури, протягом 1 року з дня набрання чинності Законом полягає контракт терміном від 1 до 3 років без проведення конкурсу.

Органи управління державних і комунальних закладівкультури протягом 6 місяців з дня набрання чинності Законом зобов'язані розірвати безстрокові трудові договори з керівниками державних і комунальних закладів культури і провести конкурс на заміщення посад керівників таких установ в порядку, визначеному цим Законом.

Керівники державних і комунальних закладів культури, з якими на момент набрання чинності цим Законом укладений контракт, працюють на посаді до закінчення терміну дії контракту. Такі керівники зобов'язані подати до органу управління проект програми розвитку установи культури на термін дії контракту протягом 1 місяця з дня набрання чинності Законом.

Конкурсна процедура може не застосовуватися для призначення керівників комунальних закладів культури в територіальних громадах з населенням до 5000 осіб.

jurliga.ligazakon.ua

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
9
Оксана
26.02.2016
що робити з директорами, які працюють на займаних посадах на сьогодні? що їх звільнити і проводити конкурс?
Валентина
29.02.2016
Да уж.....
Тетяна
01.03.2016
звільнити директорів не мають права повністю,виконуючий обов,язки до кінця проведення конкурсу
ВІРА
02.06.2016
Чи не буде перервано трудовий стаж директора під час звільнення і виконання ним обов'язків. А також чи забезпечать його роботою, якщо він не пройде конкурс на директора?
Оля
01.07.2016
В такій чудовій країні - такі ідіотські закони!! Щоб не сказати - ті, хто їх вигадав...
Лариса
07.09.2016
... а чому бі не перевести на контрактну форму автоматично ?
Лариса
07.09.2016
цей Закон порушує права людини. трудове законодавство !!! Це зведення рахунків з не угодними та працевлаштування СВОЇХ !!!
Орина
13.01.2017
Чи відноситься молодший спеціаліст за фаховим спрямуванням до такого , що закінчив вищий навчальний заклад і чи йому потрібно проходити по конкурсній основі.
Вікторія
02.05.2017
Що робити з працівниками - художнім і артистичним персоналом які вже були на контракті ще до прийняття закону? Коли проводити конкурс?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×