Викладання філософських, історичних та інших українознавчих дисциплін у вищій освіті буде збережено

«Ми усвідомлюємо необхідність збереження викладання філософських, історичних і загалом українознавчих дисциплін у вищій освіті. Кількість години буде не зменшуватися, а збільшуватися», - на цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр культури України В’ячеслав Кириленко на брифінгу в Будинку Уряду 3 лютого 2015 року, за підсумками наради щодо обов’язкового вивчення філософії, історії України та ряду інших гуманітарних дисциплін в українських вузах.


За його словами, у зв’язку з прийняттям нового Закону України «Про вищу освіту» в суспільстві почала активно обговорюватись загроза зникнення філософсько-українознавчих дисциплін із обов’язкового блоку викладання у вузах. «Особливе занепокоєння висловлювали спільноти філософів і істориків. Дискусія набула публічного виміру, тому в Уряді було прийнято рішення провести нараду, аби напрацювати спільні шляхи виходу із ситуації», - пояснив В’ячеслав Кириленко. За її результатами було  прийнято ряд принципових рішень.

Зокрема, як наголосив Віце-прем’єр-міністр, учасники наради погодились, що філософські, історичні та інші українознавчі дисципліни у вищій освіті необхідно зберегти,  а кількість години навіть збільшувати.

Усі правові колізії, пов’язані із ухваленням нового Закону «Про вищу освіту» і скасуванням переліку обов’язкових дисциплін, будуть зняті новим наказом Міністерства освіті і науки. Цей документ міститиме необхідні рекомендації автономним університетам щодо збереження обов’язкового викладання історії, філософії, історії української культури і низки інших дисциплін.

За матеріалами ПРЕС-СЛУЖБИ ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА

 
Теги: освіта


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі