Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
11061 0
Друкувати
Обране

Вимоги щодо правильного оформлення листка непрацездатності для надання його на підприємство

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV єдиною підставою для призначення і наступної виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності (далі - ЛН).


Порядок заповнення даного документа визначає Інструкція про порядок заповнення ЛН, затверджена наказом МОЗ України, Мінпраці, Фонду соцстрахування з ТВП, Фонду соцстраху від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань від 03.11.2004 р. № 532/274/136-ос/1406 (далі - Інструкція 532).

Відповідно до вищевказаної інструкції, ЛН ― це багатофункціональний документ, який є підставою для звільнення від роботи у зв’язку з непрацездатністю та надання матеріального забезпечення застрахованим особам у разі тимчасової непрацездатності й вагітності та пологів.

Бланк ЛН складається з трьох частин: корінця, лицьового та зворотного боків. У медичному закладі заповнюється корінець і лицьовий бік ЛН. Лицьовий бік бланка ЛН заповнюється лікуючим лікарем або молодшим медичним працівником із медичною освітою.

Паспортна частина ЛН (прізвище непрацездатного, ім'я та по батькові, вік) заповнюється за даними документів застрахованої особи (паспорта чи іншого документа, який засвідчує особу непрацездатного), а місце роботи - зі слів непрацездатного.

Корінець ЛН після його заповнення залишається в закладі охорони здоров'я. На ньому підкреслюється слово "первинний" або "продовження", а у разі продовження ЛН зазначається номер попереднього.

Крім того, указуються: прізвище, ім'я та по батькові (повністю) непрацездатного та місце його роботи (назва підприємства, установи, організації).

Саме при внесенні в ЛН інформації про місце роботи найчастіше і трапляються помилки. Адже на бланку ЛН у графі «місце роботи» передбачено зазначати назву підприємства, установи, організації. Але з урахуванням вимог п.3.1 Інструкції 532 має бути вказано не лише назву, а і місцезнаходження підприємства, установи, організації.

Далі у бланк ЛН заповнюється інформація щодо дати видачі ЛН (цифрою вказується число, після чого літерами - назва місяця, цифрою зазначається рік), прізвище лікаря, який видав ЛН, номер медичної карти амбулаторного чи стаціонарного хворого, підпис одержувача у графі "Підпис одержувача".

Відповідно до пункту 3.1 Інструкції 532, в тому числі заповнюється частина лицьового боку ЛН, що видається непрацездатному. Підкреслюється слово "первинний" або "продовження" із зазначенням номера та серії попереднього ЛН у разі його продовження. Чітко вказуються: назва і місцезнаходження закладу охорони здоров'я (повністю), що підтверджуються штампом та печаткою закладу охорони здоров'я "Для листків непрацездатності"; дата видачі ЛН (цифрою вказується число, після чого літерами - назва місяця, цифрою вказується рік), прізвище, ім'я, по батькові непрацездатного (повністю); число повних років (цифрами); стать підкреслюється; місце роботи: назва і місцезнаходження підприємства, установи, організації (повністю).

Зворотний бік бланка ЛН заповнюється за місцем роботи застрахованої особи. Записи в ЛН повинні бути заповнені розбірливим почерком, без помарок, синім, фіолетовим або чорним чорнилом.

Таким чином, для запобігання виправлень у ЛН або його повернення підприємством на дооформлення в лікувальний заклад, застрахована особа повинна знати основні вимоги, як саме заповнюється ЛН та володіти інформацією не тільки щодо правильної повної назви свого підприємства, установи, організації, але і її місцезнаходження (адресу), щоб при заповненні даного документу надати медичному працівникові достовірну інформацію.

Наталія Павлова, головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпропетровському регіоні. 

ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд