Інформація по темі "" | Публікації по тегу
13.09.17
4610 8
Друкувати
Обране

Вперше за часів незалежності кардинально змінено підходи до нарахування грошового забезпечення військовослужбовцям ЗСУ

Вперше за часів незалежності вдалося кардинально змінити підходи до нарахування грошового забезпечення, відійти від радянських принципів. 30 серпня 2017 року Урядом прийнята постанова «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб». Її проект було розроблено Міністерством оборони спільно з іншими силовими відомствами, на виконання завдань Президента України – Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України. Про це 12 вересня, під час брифінгу повідомив заступник директора Департаменту фінансів Міністерства оборони України полковник Сергій Галімський.

Прийняття постанови дозволить з 1 січня 2018 року встановити залежність розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням від прожиткового мінімуму.

«Тобто при збільшенні в державі соціальних стандартів, прожиткового мінімуму, автоматично буде збільшуватися розмір посадового окладу та окладу за військовим званням військовослужбовців», – повідомив офіцер.

Окрім цього, розміри основних видів грошового забезпечення (посадовий оклад та оклад за військовим званням) значно збільшаться порівняно з існуючими.

«Збільшення посадових окладів – у середньому у 4,5 разу. Наприклад, посадовий оклад стрільця був 530 грн – став 2700 грн. Командира танку був 720 грн – став 3170 грн. Командира бригади був 1200 грн – став 7000 грн», – зазначив офіцер.

Зміни торкнулися і окладів за військовим званням. Так, наприклад, розмір окладу за військове звання «солдат» збільшився з 30 до 560 гривень, «майор» – зі 125 до 1420 гривень. Таким чином, оклади за військове звання підвищено у рази.

Окрім цього, прийняття постанови дозволить з 1 січня наступного року зменшити частку додаткових видів у структурі грошового забезпечення. Так, постановою скасовано 20 додаткових надбавок та винагород з 36, які існують зараз.

«Це дасть змогу кожному військовослужбовцю розуміти, які види грошового забезпечення він отримує та за що. А розмір додаткових видів складатиме всього 40%, у той час як сьогодні він складає аж 85%», – зазначив заступник директора Департаменту фінансів Міноборони.

Також згідно з постановою підвищаться розміри посадових окладів курсантів: в середньому в 2,7 разу – з 208 до 560 грн, військовослужбовців строкової служби – в середньому у 2,6 разу – з 172 до 450 грн.

«Цією постановою запроваджено таку новацію, як прирівняння розмірів посадових окладів окремих категорій сержантів до посадових окладів офіцерського складу. Зроблено це також з метою наближення до стандартів НАТО. Наприклад, планується встановити розміри посадових окладів за посадами «головний сержант роти» – на рівні посади командира взводу, «головний сержант бригади» – на рівні посади заступника командира батальйону. Такого в практиці Збройних Сил України ще не було», – підкреслив полковник Сергій Галімський.

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
8
Олена
13.09.2017
А прикордонників це теж стосується? Чи їм, як звичайно через років два?
галина
13.09.2017
де в постанові посадові оклади рядового та молодшого начскладу
Коля
13.09.2017
Підвищення зарплат і пенсій лише прискорює знецінення гривні. Якщо об"єктивно, то не тарифи і ціни зростають, а знецінюються українські гроші -- лише зовні це виглядає як підвищення цін і тарифів. Знецінення гривні продовжується, отже , ціни і тарифи неминуче збільшуються...
Сергій Коля
14.09.2017
Все написане Вами для конкретно цього підвищення окладів не має ніякого відношення. Підвищення зарплати в якійсь одній організації (галузі) не впливає на інфляцію в державі в цілому. Приклад, пілоту літака зарплату піднімають з 30 000 грн до 40 000, як це може вплинути на тарифи і підвищення цін?
EVGENIY Сергій
15.09.2017
Це ж Коля, він ненавидить головбухів відділів освіти, та завжди переживає за інфляцію! В 90% його повідомлень! Не розумію що це йому дає! Але він упорний!
Олена Сергій
14.09.2017
Це вплине на підвищення цін таким чином: опубліковано про підвищення "комусь колись чогось" - приватні підприємці (спекулянти по-старому) піднімають ціни на свої товари, далі ланцюгова реакція інших торгашів. Функції держави контролювати хочаби щось не виконуються. Далі інфляція, знеценення гривні і т. і.
Сергій Олена
14.09.2017
Зрозуміло, але це вже на совісті приватних підприємців. Згоден в малих районах де конкуренція мала, все це доходить до абсурду. Потрібне втручання держави.
Коля Коля
13.09.2017
Думаю, що знецінення національних грошей , тобто інфляція -- це не що інше як тихий масовий грабунок людей владою. Уявіть, що за певну кількість гривень ви могли купити певну кількість товарів і послуг; ви не витратили ці гроші з метою економії, але через деякий час з"ясувалося, що тепер за цю кількість гривень ви зможете купити лише частину від того, що могли купити раніше. Фактично це означає, що вас просто обікрадено, причому без ніякої вашої вини. А хто ж крадій? Мабуть той , хто друкує ті гроші - папірці.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі