Як оплачувати декретні чорнобильцям 4-ї категорії?

Фонд соцстрахування з тимчасової втрати працездатності роз’яснив питання, щодо умов надання та тривалості виплати допомоги по вагітності і пологах особам, віднесеним до 4 категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.


В Фонді зазначили, що починаючи з 1 січня 2015 р. Законом від 28.12.2014 р. № 76-VIII скасовано компенсації та пільги громадянам, віднесеним до 4 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Крім того, враховуючи, що абз. 5 ч. 2 ст. 2 Закону України «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» виключено 4 зону, пільги щодо виплати допомоги по вагітності і пологах тривалістю 180 календарних днів особам, віднесеним до 4 категорії, не надаються.

Таким чином, листки непрацездатності по вагітності і пологах особам, віднесеним до 4 категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, видаються на загальних підставах, тобто тривалістю 70 календарних днів до родів та 56 календарних днів після родів.

Такі роз’яснення надав Фонд соцстрахування з тимчасової втрати працездатності в листі від 22.01.2015 р. № 1-36-187, № 138/07-21

 

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі