Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
21616 2
Друкувати
Обране

Як правильно розрахувати "декретниці" суму компенсації за невикористану відпустку при звільненні

Як правильно розрахувати кількість днів для отримання компенсації за невикористану відпустку при звільненні та середньоденну заробітну плату? Співробітниця працювала в період з 29 травня 2017 року по 22 травня 2018 року. При цьому вона перебувала в декретній відпустці з 27 листопада 2017 року по 1 квітня 2018 роки (126 днів) та у відпустці по догляду за дитиною - з 2 по 15 квітня 2018 року. Оклад на момент звільнення згідно зі штатним розкладом - 4 120 грн, щорічна відпустка - 24 дні, за вказаний період щорічна відпустка не надавалася.


Оскільки працівниця фактично відпрацювала на підприємстві повний календарний рік, то при звільненні їй необхідно виплатити компенсацію за всі 24 календарних дні.

Розрахунковим періодом для зазначеної виплати слід вважати час з 1 червня 2017 року по 30 квітня 2018 року. Нагадаємо, що час, протягом якого працівники згідно з чинним законодавством або з інших поважних причин не працювали й за ними не зберігався заробіток, або він зберігався частково, виключається з розрахункового періоду (абз. 6 п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100).

При обчисленні середньої заробітної плати враховуються: основна і додаткова заробітна плата, а також виплати за час, протягом якого за працівником зберігався середній заробіток (за час попередньої щорічної відпустки, виконання державних і громадських обов'язків, службового відрядження тощо), а також допомога з тимчасової непрацездатності.

Отже, з кількості днів розрахункового періоду слід виключити дні перебування працівниці у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3 років, а також вихідні та святкові дні, передбачені ст. 73 КЗпП.

Дні перебування в декретній відпустці та дні тимчасової непрацездатності з кількості днів розрахункового періоду не виключаються. При цьому виплати за ці періоди враховуються при обчисленні середньої заробітної плати.

Всі виплати працівниці, здійснені в розрахунковому періоді, слід врахувати при складанні розрахунку середньої заробітної плати.

buhgalter911.com

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(2)
Наталья
18.07.2018
Я как бухгалтер не поняла этого разяснения. Почему взяли период расчета компенсации декретчицы с 1 червня 2017г. по 30 квітня 2018г. если декретный больничный закончился 1 квітня 2018г. Почему расчетный период не должен быть взять 1.06.17г. по 01.04.18г.?
Андрій Наталья
18.07.2018
Тому що беруться повні календарні місяці, що передують місяцю надання відповідної виплати (травень 2018), з яких виключаються періоди "поважних" причин (в даному випадку відпустка по догляду з 2 по 15 квітня 2018). Решта днів квітня 2018 мають враховуватись при розрахунку.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд