Зарплата вчителям має зрости на третину, - Лілія Гриневич на Форумі видавців у Львові

Усі педагогічні працівники, що зараз знаходяться між 8 та 12 розрядом, мають піднятися вгору по тарифній сітці на 2 розряди. Разом із загальним підвищенням зарплати бюджетників, це дозволить збільшити зарплату вчителям на третину. Про це розказала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час розмови з освітянами Львівщини на тему «Концепція Нової української школи: чому та як потрібно змінювати шкільну освіту в Україні» в рамках Форуму видавців у Львові.


“На 2017 рік ми просуваємо вчителя в тарифній сітці. Я вважаю абсолютною несправедливістю, що вчитель вищої  категорії оплачується по 12-му тарифному розряду, а молодий викладач вищої школи, при всій повазі, - по 15-му. Це розрив має бути подолано”, - зазначила Лілія Гриневич.

Просування вгору на 2 розряди по тарифній сітці дасть можливість підвищити зарплату педагогічним працівникам від 500 до 800 грн. Додатково відбуватиметься підвищення заробітної плати для всіх бюджетників через підвищення мінімальної заробітної зарплати. Таким чином, з урахуванням всіх факторів, зарплата вчителям в наступному році підвищиться близько на третину. 

Міністр освіти і науки України також зазначила, що змін лише зарплати недостатньо, про що свідчить досвід різних країн світу. Наприклад, в Польщі були спроби підняти заробітну плату вчителям. Зараз експерти, що аналізували результати реформ, зазначають,  якщо водночас з підняттям зарплати не буде змін в системі кваліфікації і вимог до вчителя, то тоді збільшення оплати праці жодним чином не відобразяться на якості освіти в школі.

“Моя позиція полягає  в наступному: ми маємо піднімати заробітну плату вчителям, але маємо міняти й систему підвищення кваліфікації, про що йдеться в законі «Про освіту». Ми маємо більше мотивувати кращих, бо вони мають стати агентами змін - тут йдеться про добровільну сертифікацію вчителів. Ми маємо ставити нові вимоги до методик викладання - тоді це буде процес, що відобразиться на результативності і якості навчання дітей”, - наголосила Лілія Гриневич.

 

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (16)
Бухгалтерия
19.09.2016
таке враження, що працюють тільки вчителі. Зараз стялькі нововведень, що тільккі встигай за ними....І все на плечі бухгалтера. Чому не поважається труд бухгалтера, не престижна праця..А без бухгалтеріі нікуди,
Карл
19.09.2016
Тому що вчителів, а також медиків у декілька разів більше, а це електорат на вибори
наталі
19.09.2016
бухгалтерів дуже мало на фоні вчителів, тому за нас ніхто ніколи не згадує, а також ми немаємо часу бастувати, та писати скарги як наші доблесні вчителі.
Саша
19.09.2016
За що піднімати вчителям заробітну плату,якщо успішність дітей негативна, головне що вчителі чуть не кандидати наук,тільки навчити дітей чомусь ніяк не можуть ......)))
Бухгалтерия
19.09.2016
Якщо основний електорат це вчителі та медіки, нехай про пенсіонерів згадають.
Оксана
19.09.2016
Вчитель математики зі стажем понад 30 років при складанні авансового звіту не може вірно додати 2 суми, а вчитель укр. мови не вміє написати заяву....
Світлана Оксана
20.09.2016
Давайте вже тоді і бухгалтера покритикуємо)) Не кожен бухгалтер без помилок вміє писати))
Бухгалтерия Світлана
20.09.2016
Головне щоб рахував правильно та по закону. Бухгалтер вчиться все життя навідміну від вчителя. Жоден завуч з першого разу тарифікацію не здає.
Іван Оксана
20.09.2016
ну давайте порівняємо 2 тисячі грн. зарплати бухгалтера і 4-5 вчителя! плюс робота вчителя максимум до обіда, та 3 місяці відпустки. і не забудемо репетитерство по 100-200 грн. за годину... нагадайте мені в якого бухгалтера такі умови праці та заробітки?
Ніна Іван
03.10.2016
Вчителів бажано б було прирівняти до держслужбовців, хай би теж заповнювали елктронні декларації і переживали при тому, чи вказали вони суми за репетиторство. Або хай оформляються підприємцями і сплачують податки за це. В школі і так друть гроші з батьків і на ремонти, і на підручники, і на спортивний інвентар, плюс день народження вчителя, день вчителя, 8 березня і т.д. Дійсно, факультативів безплатних - 0, не навчив - плати гроші!
Іван Оксана
20.09.2016
і саме головне, робота бухгалтера має об'єктивну оцінку, коли в кінці року перевіряється КРУ чи іншими контролюючими органами. хто обєктивно оцінює роботу учителя? хто оцінює скільки дітей вони загубили своєю не компетентністю та профнепридатністю? савлячи оцінки тільки за те що учень ходить на репетиторство? скільком дітям вони відбили бажання до отримання знань, навчання? саме в школах сьогодні, закладається дітям в голови те що можна не вчитися і отримувати гарні оцінки лише за те, що твої батьки заносять гроші вчителю, або вони якісь керівники! а про те що саме вчителі працюючи на дільницях підтасовують результати "за кого потрібно". і проводять агітацію в школах.
Олена Іван
20.09.2016
Полностью согласна! Когда я заканчивала школу (1991 год) мне не нужны были репетиторы, я уходила со шкоды полностью подготовленная к поступлению в ВУЗ, сейчас всем без исключения детям нанимают репетиторов! Дети отупели?!?! Или учителя ....????!!!!!!! Или наших детей специально так учат? (БОЛЬШОЙ ЗНАК ВОПРОСА) Так за что им повышать зарплату? И когда наконец на других работников освиты обратят внимание!!!!!!!!!
Коля Олена
20.09.2016
Відповідь дуже проста: діти добре розуміють, що шкільна наука їм у цій державі не знадобиться. Нащо їм даремно витрачати час і свої сили? Добре вчаться тільки ті, хто вирішив усе своє життя зв"язати з жалюгідним існуваннням викладача.
Коля
19.09.2016

"Зарплата вчителям має зрости на третину, - Лілія Гриневич на Форумі видавців у Львові" , а ціни і тарифи мають одночасно зрости у три рази...

Світлана
20.09.2016
Чому заробітна плата піднімається тільки педагогам від 8 до 12 розряду, а де інші працівники освіти? Практичні психологи, заступники, директори. Сьогодні керівник закладу не може влітку відпочити, тому що треба підготувати заклад до нового навчального року, відповідає за матеріальну базу, здоров'я дітей, харчування і т.д., то він буде отримувати заробітну плату меншу, чим вчитель, який в 13.00 завершив уроки, склав всі речі в сумку і пішов, відпочив влітку 56 днів, на канікулах не перевтомлюється і отримає набагато більше. Хто тоді захоче працювати на керівних посадах. Отже, імідж керівника освіти піднімати не треба, а вчителя потрібно.
Людмила Світлана
05.10.2016
Зарплату потрібно підвищувати і бухгалтерам і вчителям.І особливо керівникам закладу, відповідальний за все, завжди перегружений роботою, а отримує зарплату меншу чим підлеглі.Це абсурд!
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі