Затверджено типове положення про преміювання державних службовців

Міністерство соціальної політики України Наказом від 13.06.2016 № 646 затвердило Типове положення про преміювання державних службовців органів державної влади, інших державних органів, їхніх апаратів (секретаріатів)


Типове положення розроблено відповідно до Закону України "Про державну службу" і встановлює порядок визначення розмірів, нарахування та виплати премій державним службовцям органів державної влади, інших державних органів, їхніх апаратів (секретаріатів) (далі - державний орган), які займають посади державної служби категорій "Б" і "В".

Преміювання державних службовців проводиться з метою матеріального стимулювання високопродуктивної та ініціативної праці, підвищення її ефективності, якості, заінтересованості у досягненні її кінцевого результату та посилення персональної відповідальності державних службовців за доручену роботу або поставлені завдання.

Державним службовцям можуть встановлюватись такі види премій:

1) премія за результатами щорічного оцінювання службової діяльності;

2) місячна або квартальна премія відповідно до особистого внеску в загальний результат роботи державного органу.

Вид преміювання, передбаченого підпунктом 2 цього пункту, визначає керівник державної служби у державному органі залежно від особливостей виконання функцій і завдань державного органу.

Встановлення премій державним службовцям проводиться керівником державної служби в державному органі відповідно до затвердженого ним положення про преміювання, розробленого згідно з цим Типовим положенням і погодженого з виборним органом первинної профспілкової організації (за наявності).

 Розмір премії державного службовця встановлюється керівником державної служби в державному органі шляхом видання відповідного наказу (розпорядження).

Загальний розмір премій, передбачених підпунктом 2 пункту 3 цього розділу, які може отримати державний службовець за рік, не може перевищувати 30 відсотків фонду його посадового окладу за рік.

Фонд преміювання державного органу встановлюється в розмірі 20 відсотків загального фонду посадових окладів за рік та економії фонду оплати праці.

До набрання чинності пунктами 6 та 7 цього розділу преміювання проводиться в межах наявних коштів на оплату праці, передбачених у кошторисі відповідно до вимог чинного законодавства.

 

Міністерство соціальної політики України Наказ від 13.06.2016  № 646

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (15)
Оксана
08.07.2016
Если премия месячная или квартальная ограничена 30% годового фонда оклада, то "премія за результатами щорічного оцінювання службової діяльності" - можно хоть миллион???

123 Оксана
08.07.2016
"Фонд преміювання державного органу встановлюється в розмірі 20 відсотків загального фонду посадових окладів за рік та економії фонду оплати праці". Врятли здесь будет миллион. А от начальнику и заму все, а остальным, что оставят.
LEXXX
08.07.2016
Не пройшло й трьох місяців... Але краще - пізно, ніж ніколи. Щоправда, далеко не всі держоргани зможуть виплачувати премію, бо навіть на нові оклади, вислугу та ранги ФОПу не вистачає.
Коля
11.07.2016
В Угоді між Профспілкою та Управлінням освіти написано, що розмір премій є необмеженим зверху. А у вищенаведеній статті написано: "Загальний розмір премій, передбачених підпунктом 2 пункту 3 цього розділу, які може отримати державний службовець за рік, не може перевищувати 30 відсотків фонду його посадового окладу за рік". Явне протиріччя. Так кому вірити? Звичайно, головбухи Управлінь освіти м. Києва вірять Угоді. Тому їх щомісячні премії у декілька разів перевищують їх посадовий оклад. " А де ж вони беруть кошти на такі космічні для себе премії?" -- запитаєте ви. Секрет простий, як двері: вони не виплачують у повному обсязі обумовлені штатними розписами надбавки і доплати : у штатних розписах зазначають більшу надбавку ( доплату), а насправді виплачують меншу. Отримана різниця - це і є їх премії.


Ната-Коля
11.07.2016
В форме штатного расписания остались только обязательные надбавки и доплаты,а надбавок стимулирующего характера там довно нет
Коля Ната-Коля
12.07.2016
Надбавки стимулюючого характера - це премії. Їх ніколи у штатному розписі не зазначали. Вказані головбухи "підчищають" ті надбаки і доплати, які є у штатному розписі.
Анна
11.07.2016
Форма "штатний розпис" (наказ Мінфіну №57) передбачає затвердження лише посадового окладу, в той час як форма "типовий штатний розпис" передбачає заповнення таких колонок як доплати та надбавки.
В яких випадках яка з них використовується?
Оксана Анна
12.07.2016
Дивіться примітку до Наказу 57: Штатний розпис складається лише органами державного управління та місцевого самоврядування. Усі інші бюджетні установи та отримувачі коштів складають Типовий штатний розпис (з надбавками)
Анна Оксана
12.07.2016
дякую
Галина
12.07.2016
Загальний розмір премій, передбачених підпунктом 2 пункту 3 цього розділу, які може отримати державний службовець за рік, не може перевищувати 30 відсотків фонду його посадового окладу за рік.
Тобто, якщо держслужбовець заслужив в одному місяці більшу премію ніж 30%, то в іншому місяці йому треба зняти, щоб не вийшло більше ніж 30% окладу за рік??? Дурня повна!!!
fylhtq
12.07.2016
Хто все ж таки преміює керівника та працівників самостійного структурного підрозділу , якщо він має самостійний кошторис та свою бухгалтерію
О.
12.07.2016
Чи стосується затверджене 13.06.2016 року Типове положення про преміювання державних службоців органів державної влади до органів мвсцевого самоврядування?
Віка
02.08.2016
У типовому положенні написано: "Це Типове положення розроблено відповідно до Закону України "Про державну службу" і встановлює порядок визначення розмірів, нарахування та виплати премій державним службовцям органів державної влади, інших державних органів, їхніх апаратів (секретаріатів) (далі - державний орган), які займають посади державної служби категорій "Б" і "В". А якже тоді преміювати категорію "А"? Нічого не зрозуміло, чи голові райдержадміністрації премія не світить?
Елена
23.08.2016
Коллеги, кто у вас разрабатывает положение о премировании - юр.отдел или бухгалтерия?
В'ячеслав
27.08.2016
Колеги, чи може положення про преміювання складатись з урахуванням основних вимог Типового, але не виключно в наявній редакцій. Тобто доповнене наприклад розділом про комісію з преміювання тощо?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі