UA | RU

Збільшиться оплата праці адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу

Рішенням Уряду вводяться нові заохочувальні коефіцієнти щодо підвищення розміру оплати адвокатам, які надають безоплатну вторинну правову допомогу. А також розширюється перелік витрат, що будуть відшкодовуватись.


На засіданні Уряду було схвалено нову редакцію постанови Кабінету Міністрів України «Питання оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу». Постановою, зокрема, вводяться 10 заохочувальних коефіцієнтів, які дозволять у кілька разів підвищити розмір оплати праці адвоката у разі досягнення позитивного результату його роботи для клієнта.

Фінансове заохочення адвокатів згідно нової редакції Постанови застосовуватиметься за умови:

 - відмови у задоволенні клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою;

- заміни запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою;

- винесення виправдувального вироку;

- закриття провадження з реабілітуючих підстав;

- перекваліфікації злочину з більшої на меншої тяжкості;

- зменшення кількості епізодів;

- звільнення від відбування покарання з випробуванням;

- призначення найменш суворого із передбачених статтею покарання або більш м’якого покарання, ніж передбачено законом; призначення мінімального розміру покарання;

- застосування примусових заходів виховного характеру, не пов’язаних з направленням неповнолітнього до спеціальної навчальної установи.

Крім того, при розрахунку розміру винагороди адвоката за надання правової допомоги на окремій стадії кримінального провадження тепер використовуватимуться підвищуючі коефіцієнти, що пов’язані зі збільшенням тривалості надання правової допомоги, зокрема:

- для стадії досудового розслідування – у разі продовження строку досудового розслідування відповідно до частини другої статті 294 Кримінального процесуального кодексу України, а також коли на підготовчому судовому засіданні прийнято рішення про повернення обвинувального акта на доопрацювання;

- для стадії суду І інстанції – у разі особливої тривалості стадії кримінального провадження, коли кількість завершених судових засідань становить 10 і більше.

За матеріалами ПРЕС-СЛУЖБИ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі