Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
20948 38
Друкувати
Обране

Зеленський назвав три етапи підвищення мінімальної зарплати

Президент України Володимир Зеленський наголошує, що збільшення з 1 вересня мінімальної заробітної плати до 5 тис. грн, яке передбачене президентським законопроектом, – це перший етап. Впродовж 2021 року мають бути реалізовані наступні етапи підвищення.


«Впевнений, що депутати проголосують законопроект, поданий від Президента України, за збільшення мінімальної заробітної плати до п'яти тисяч гривень. Потім другий етап цієї програми – збільшення з 2021 року до шести тисяч гривень. І впродовж 2021 року буде третя частина – ми збільшимо до шести з половиною тисяч гривень», – розповів Глава держави.

За словами Президента, після підвищення мінімальної заробітної плати зростуть доходи працівників бюджетної сфери: вчителів, медиків, соцпрацівників, оскільки їхні посадові оклади розраховуються за єдиною тарифною сіткою, прив’язаною до мінімальної зарплати.

«Це певні кроки у напрямку дійсно цивілізованого рівня життя в Україні. Карантин продовжується, але після серйозної паузи, коли понад два місяці не працювали ні підприємці, ні ФОПи, багато державних підприємств, зараз дуже важливо трішки підтримати людей», – зазначив Володимир Зеленський.

Президент звернувся до Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з проханням провести позачергове засідання парламенту 25 серпня, після Дня Незалежності України, та закликав народних депутатів підтримати президентський законопроект щодо збільшення розміру мінімальної заробітної платні.

Епідемія коронавірусу та обмежувальні заходи, пов'язані з недопущенням поширення COVID-19, вдарили по реальних доходах громадян і, як наслідок, призвели до зменшення заощаджень.

Голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин зауважив, що в першому півріччі 2020 року заощадження населення скоротилися майже на 6%.

«Підвищення мінімальної заробітної плати так чи інакше підвищить доходи громадян і, відповідно, збільшить можливість заощаджень. Тому підвищення мінімальної заробітної плати навіть до озвученої величини є необхідним і доцільним у цей момент», – зазначив голова Ради НБУ.

«Ініціатива Президента є вчасною. Вона підтримана урядом і, сподіваюся, буде підтримана Верховною Радою України», – додав він.

Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий зазначив, що профспілки неодноразово порушували перед урядом та роботодавцями питання щодо підвищення рівня мінімальної заробітної платні. За його словами, нинішня інфляція фактично з’їдає мізерні доходи громадян, і варто було б підвищити мінімальну зарплату до рівня не нижче 6,5 тис. грн.

«Президент, коли йшов на вибори, задекларував подолання бідності. Підвищення мінімальних заробітних плат дозволяє нам наближатися до лінії зменшення бідності та її подолання», – зауважив Григорій Осовий.

Голова ФПУ також наголосив, що, за їхніми підрахунками, фонд оплати праці у структурі витрат на виробництво в Україні є дуже незначним – на рівні 5-8%, тоді як у європейських країнах це 25-30%, тому бізнес має ресурс для підвищення зарплат.

За його словами, взявши курс на інтеграцію з ЄС, Президент і уряд мають робити все необхідне, щоб вектор соціальної політики України відповідав європейським стандартам.

Підвищення «мінімалки» сприятиме виведенню з тіні зарплат українців, коли роботодавець офіційно встановлює працівнику найнижчий дозволений законом оклад, а іншу частину зарплати віддає у конверті, ухиляючись від сплати єдиного соцвнеску. Також це стимулюватиме зростання рівня середніх зарплат в Україні та сприятиме зменшенню відтоку людського капіталу за кордон.

Як зазначив Григорій Осовий, підвищення до 5 тис. грн – це лише перший етап. У проекті державного бюджету на наступний рік, який уряд має подати до парламенту до 15 вересня, потрібно передбачати наступні етапи підвищення. Зі свого боку бізнес також має готуватися до неминучого підвищення рівня мінімальної зарплати в майбутньому.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський подав на розгляд до Верховної Ради законопроект «Про внесення змін до Державного бюджету на 2020 рік» щодо збільшення розміру мінімальної заробітної плати до 5 тис. грн з 1 вересня поточного року.

www.president.gov.ua

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (38)
Ольга
17.08.2020
Взагалі то посадовий оклад ЄТС залежить від прожиткового мінімуму на 1 січня, а не від мінімальної з-ти
Енгрібьорд Ольга
17.08.2020
У цій статті взагалі багато "смішних" моментів, що ніяк не пов"язані з реальністю
бух Енгрібьорд
17.08.2020
а у нас взагалі уряд "смішний"....
Карл
17.08.2020
За два роки майже на 85 доларів підніме мінімальну зарплату влада Зеленського, або на 35 %.
NeProzorro
17.08.2020
25-ий тарифний всім бухгалтера, економістам та уповноваженим особам!
люда
17.08.2020
чим бюджет наповнити? "простягнутою рукою"
NeProzorro люда
17.08.2020
Відмінити публічні закупівлі, скоротити штат ДП Прозоро та Міністерства фінансів і ДАСУ. От і буде економія коштів.
Вадим NeProzorro
17.08.2020
Не переймайтися, відчуваю , що з такими керманичами ми швидко станемо мільйонерами як в 90-х, а процедури купівлі -продажу будуть повністю замінені бартерними операціями. Так що ДП Позоро просто зникне, а замість нього створять щось типу ДП "бартер-сервіс".
NeProzorro Вадим
18.08.2020
Від зміни назви (чи Позорро чи Бартер-сервіс) суть явища не зміниться. Будуть і надалі існувати непотрібні та неефективні інстанції, які ускладнюють діяльність. Вигадувати процедури та перевіряти їх дотримання легше ніж на практиці ці самі процедури виконувати.
Оксана
17.08.2020
"смішно читати"
Оксана
17.08.2020
Грамотні економісти в уряді є? Про яку країну йдеться в цій статті? Підвищення мінімалки призведе знову до підвищення цін на все! А бюджетникам як виплачувати зарплату? Ці підвищення не були заплановані!
Галина
17.08.2020
за словами Президента, після підвищення мінімальної заробітної плати зростуть доходи працівників бюджетної сфери: вчителів, медиків, соцпрацівників, оскільки їхні посадові оклади розраховуються за єдиною тарифною сіткою, прив’язаною до мінімальної зарплати.- ПреЗеденту не сказали, що це не відповідає дійсностіПодробиці: https://buhgalter.com.ua/news/trudovi-vidnosini/zelenskiy-nazvav-tri-etapi-pidvishchennya-minimalnoyi-zarplati/
Галина
17.08.2020
Підвищення мінімалки призведе до підвищення цін, а як бути пенсіонерам, у яких пенсія залежить від прожиткового мінімума? Піднімайте прижитковий мінімум, заберіть зарплату у Коболєва, розпустіть наглядові ради і буде наповнений бюджет і людям буде жити легше, а не виживати.
Патріот Галина
17.08.2020
Скоротіть непотрібний штат держ.службовців (ДП Прозоро) та перевіряючих (ДАСУ)
Лариса
17.08.2020
Державі треба серйозно взятися за перевірку всіх пільговиків та отримувачів соціальних виплат. Псевдо-чорнобильців; псевдо-матерів одиначок; отримувачів субсидій, які їздять на заробітки закордон.
Карл Лариса
17.08.2020
Так вроде взялись, по останній постанові, якщо мати-одиночка виїзжає за кордон більше чим на 2 місяці, матір одиночка знімається.
Енгрібьорд Карл
17.08.2020
Субсидіантів вже непогано стали перевіряти. Зокрема на придбання нерухомості, землі та транспортних засобів. А от з фейковими матерями-одиначками довести щось майже неможливо.
Маша Енгрібьорд
18.08.2020
А дівчата від хорошого життя оформляються, як матері-одиначки!
Інна Маша
18.08.2020
Ну не завжди матері- одиначки такі збідовані. З чоловіком проживають разом, він приносить доходи в сім'ю (фіктивно розведені), самі працюють неофіційно. І отримують додатковий дохід-соціальні виплати.Деякі повноцінні сім'ї (батьки не одинаки) не мають такого сімейного доходу, як фейкові матері-одиначки.
Енгрібьорд Маша
18.08.2020
Давайте на пальцях. Є дві сім"ї з однаковим доходом. Одні офіційно одружені і їм від держави "нічого нє положєно". Інші вирішили не оформлювати свої стосунки, а замість цього оформити допомугу в собесі. І з якого дива я маю співчувати саме 2 сім"ї ?
Маша Енгрібьорд
18.08.2020
Кожен виживає, як може. Чому саме співчувати? Просто залишити в спокої. Чому всі ладні один одному горло перегризти? Просто не треба в чужу кишеню заглядати та заздрити. Розведіться з дружиною, поділіть майно та й отримуйте субсидію. Навіть якщо хтось фейкова одинока мати то дотумкайте і собі якусь допомогу, а не жалійтесь!
Вадим Маша
18.08.2020
В тім і річ, що простолюдину, навіть якщо він реально потребує допомоги, не завжди вдасться її отримати, йому створять десятки бюрократичних перепон або просто відмовлять і крапка. А от "правильним" людям завжди все вдається і все виходить. Особисто знаю колишнього мєнта який живе з дружиною одній квартирі, разом ведуть дітей до школи, але офіційно розлучені і жінка отримує допомоги від держави як малозабезпечена та багатодітна мати.Мєнт в 40 років вийшов на службову пенсію, їздить на крутому джипарі, але не гребує отримувати соц.допомогу.
Енгрібьорд Маша
20.08.2020
"Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство)." Нічого не нагадує? ст.190 УК України
Енгрібьорд Маша
20.08.2020
Не підбурюйте людей до вчинення протиправних дійtransparent_pxl.png
Віка Маша
20.08.2020
Взагалі треба скасувати поняття "шлюбу" , а всіх матерів вважати одиначками і давати їм допомогу.
777 Віка
21.08.2020
Ви знаєте, дивлячись на поведінку більшості "чоловіків", це могло б бути доцільно
Немає слів Маша
22.08.2020
Які вузькі погляди....Замість того, щоб ствердитися як жінка: отримати освіту, роботу (і не треба казати що роботу знайти неможливо).....ми стаємо "одиначкою". Чому ці "мами" можуть навчити дітей. А потім кажуть чоловіки не такі, да ви на себе погляньте: "споживачі", а не жінки!!!!!
Оксана Лариса
17.08.2020
Ціни можливо і піднумуться, але не набагато імпортніі товари не дадуть підняться сильно, але при стабільній валюті, люди як не як отримують більші зарплати. Чи Ви пропонуєте мінімальну заробітну плату не піднімати зовсім ? Одразу знайдуться ті що почнуть нити по мізерним заробітним платам.
Енгрібьорд Оксана
17.08.2020
На імпорт місцеві роздрібні торгівці просто націнки більші поставлять і все вирівняєтьсяtransparent_pxl.png
777 Лариса
18.08.2020
Ото одинокі мами очі муляють! Я в шоці... Ніби гроші, які їм платять, у вас з кармана витягли! І можете заспокоїтися - методика розрахунку така, що якщо мама 1 дитини працює хоч на мінімалку, ніяка допомога їй не положена!
Енгрібьорд 777
18.08.2020
З Вашого також. Ви ж податки платите?
999 777
20.08.2020
Нехай відмінять офіційно працюючим податки із зарплати (за рахунок яких потім виплачуються соц.виплати, в т ч фейковим одиначкам, фейковим інвалідам і т п). Тоді жодних претензій до них не буде і ніхто не буде лізти в чужу кишеню.
Патріот 777
20.08.2020
Жодних претензій до реальних матерів-одиначок немає. Але якщо це перетворюється на спосіб додаткового заробітку, це все інша справа. Обман держави. А де національна свідомість і патріотизм?Хочете в Європу- поводьтеся по -європейськи.
Оля
18.08.2020
Бред сивой кобылы!!!
апв
18.08.2020
Сделайте уже 1 тарифный разряд = мин ЗП и будет нормально всё
Лілія апв
18.08.2020
Ну і підняти розряди наприклад, для бухгалтерів, економістів. Наукові працівники мають тарифний розряд вищий за фінансових працівників, але при цьому ні за що не відповідають. Смішно.
Виктор Фёдорович
18.08.2020
Сколько можно болтать? Народ устал от пустой болтовни. Разбазарили всю экономику. Надо заниматься экономикой, а не болтать.
Юлія
19.08.2020
Не знаю як у вас, но у нас в навчальному закладі все тільки забирає департамент освіти.Стипендію,комуналку зменшили асигнування, зарплату навіть, а з чого платити ці підвищення. Щось там не чисто на горі...
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд