Нашi сайти:
5183 1
Друкувати
Обране

«Звільнююча»компенсація: є — повний і неповний час, немає — повного місяця

Ситуація, яка розглядалася в листі Мінсоцполітики від 13.02.2019 р. № 124/0/206-19, така: працівника прийняли, наприклад, 6 лютого, звільнили — 5 березня. З 1 березня він був переведений з неповного робочого часу на повний.


При звільненні виникло запитання: як розрахувати дні невикористаної відпустки та суму компенсації?

Розраховуємо дні. Робота на умовах неповного робочого дня (тижня) не призводить до скорочення тривалості щорічної відпустки для працівника!

До стажу роботи, що надає право на таку відпустку (її компенсацію при звільненні), зараховується час фактичної роботи протягом робочого року, за який надається відпустка/компенсація відпустки (п. 1 ч. 1 ст. 9 Закону про відпустки). Робочий рік відраховуємо з дня прийняття на роботу. Всього 28 к. дн. (з 06.02 по 05.03). Тоді кількість днів невикористаної відпустки знаходимо так:

24 х (28 : (365 - 11)) = 1,8983 ≈ 2 (к. дн.).

Розраховуємо суму компенсації. Тут нюанс у такому — працівник не відпрацював жодного повного календарного місяця, що передував місяцю звільнення. Тобто розрахункового періоду немає. Тому середньоденну зарплату працівникові треба розраховувати виходячи з його окладу, встановленого на дату розрахунку (абзац третій п. 4 Порядку № 100). А саме: (оклад х 12 : (365 - 11)) х 2. Тож розрахунок робимо виходячи з повного окладу, оскільки на момент звільнення працівник працював на умовах повної зайнятості.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (1)
ірина
09.04.2019
Чи має право секретар на надбавку за високі доосягнення у праці
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі