Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
6897 0
Друкувати
Обране

Фонд держмайна про внесення змін у діючий договір оренди і отримання майна в оренду без проведення аукціону

01.02.2020 введено в дію Закон України від 03.10.2019 N 157-IX "Про оренду державного та комунального майна" (далі - Закон). Цей закон запровадив новий порядок передачі державного та комунального майна.Частиною другою статті 5 Закону визначено, що Порядок передачі в оренду державного та комунального майна, включаючи особливості передачі його в оренду, затверджується Кабінетом Міністрів України (далі - Порядок).

Відповідно до абзаців другого та третього частини четвертої статті 16 Закону Порядком встановлюються особливості внесення змін до умов договорів оренди та підстав для внесення таких змін, зокрема, щодо зміни площі орендованого приміщення.

Внесення змін до договору оренди здійснюється за згодою сторін з урахуванням вимог, встановлених статтею 16 Закону та Порядком, до закінчення строку його дії, з урахуванням законодавства, статуту або положення балансоутримувача про погодження уповноваженим органом управління, до сфери управління якого належить балансоутримувач.

Стосовно продовження договорів оренди

Відповідно до абзаців першого та другого пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону договори оренди державного або комунального майна, укладені до набрання чинності цим Законом, продовжуються в порядку, передбаченому законодавством, яке діяло до дати набрання чинності цим Законом, до дати, яка наступить раніше:

набрання чинності рішенням Кабінету Міністрів України чи рішенням представницького органу місцевого самоврядування (щодо договорів оренди комунального майна, розташованого в межах відповідних територій громад), передбаченим абзацом п'ятим частини другої статті 18 цього Закону, або до 01 липня 2020 року.

Якщо представницький орган місцевого самоврядування ухвалить рішення, яким затвердить перелік підприємств, установ, організацій, що надають соціально важливі послуги населенню до 01 липня 2020 року, то нові правила продовження договорів почнуть діяти після ухвалення такого рішення.

Тобто, до затвердження представницьким органом місцевого самоврядування переліку підприємств, установ, організацій, що надають соціально важливі послуги населенню, але лише до 01 липня 2020 року договори оренди продовжуються відповідно до Закону України "Про оренду державного та комунального майна" від 10.04.92 N 2269-XII.

Стосовно оренди без проведення аукціону

Відповідно до положень статті 15 Закону зазначено хто саме має право на передачу в оренду майна без проведення аукціону. Так, зокрема, право на отримання в оренду державного та комунального майна без проведення аукціону мають органи державної влади та органи місцевого самоврядування, інші установи і організації, діяльність яких фінансується за рахунок державного або місцевих бюджетів;

На сьогодні зазначеною статтею не передбачено надання в оренду приміщень для комунальних закладів охорони здоров'я (створених у формі підприємств) без проведення аукціону.

Поряд з цим інформуємо, що у Верховній Раді України зареєстрований законопроект за N 3451 від 08.05.2020, яким передбачається доповнити частину другу статті 15 Закону новою частиною, відповідно до якої заклади охорони здоров'я державної та комунальної власності будь-якої організаційно-правової форми матимуть змогу отримувати майно без проведення аукціону.

Фонд держмайна лист від 04.06.2020 р. N 10-16-10845

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд