Інформація по темі "" | Публікації по тегу
25.05.16
30306 41
Друкувати
Обране

Хто накладатиме штрафи за неоприлюднення публічної інформації у формі відкритих даних

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини в листі від 19.04.2016 р. № 11/15-263366.16-1/НД-107 роз’яснив застосування постанови КМУ «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» від 21.10.2015 р. № 835 (далі — Положення № 835).Нагадаємо: у додатку до Положення № 835 наведено перелік наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних. Зокрема, усі розпорядники інформації мають розміщувати:

  • звіт про використання бюджетних коштів (для розпорядників інформації, що використовують бюджетні кошти), зокрема, за окремими бюджетними програмами;
  • річні плани закупівель;
  • фінансову звітність суб'єктів господарювання державного сектора економіки, що належать до сфери управління розпорядника інформації.

Розпорядникам інформації, визначеним Законом України «Про доступ до публічної інформації», було доручено забезпечити протягом шести місяців оприлюднення й подальше оновлення на своїх офіційних веб-сайтах наборів даних згідно з Положенням № 835. Цей 6-місячний строк сплинув наприкінці квітня 2016 року.

Відповідно до п. 81 ст. 255 КпАП, уповноважені особи секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини або представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини можуть складати протоколи про адміністративні правопорушення, зокрема, за ст. 2123 КпАП (порушення права на інформацію та права на звернення). Так,неоприлюднення інформації, обов'язкове оприлюднення якої передбачено Законом України «Про доступ до публічної інформації», тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 25 до 50 НМДГ.

Відповідальність за неоприлюднення відповідної публічної інформації у формі відкритих даних нестиме відповідальна особа з питань доступу до публічної інформації розпорядника інформації, яка відповідає за оприлюднення відповідної інформації згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації».

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(41)
Олена
25.05.2016
Це крім Єдати і Прозорро ще і на якийсь сайт ????
Наталя Олена
25.05.2016
взагалі то є, але здається то до органів влади, не знаю чи бюджетників стосується, руки ніяк не доходять з'ясувати, що то за сайт оупендата і що туди відправляти
Дарья Наталя
05.06.2016
А я вот читаю... ЗУ" Про доступ до публічної інформації", ст. 13 Розпорядники інформації. пункт 3. "На розпорядників інформації, визначених у пунктах 2 (юр. лица), 3, 4 частини першої та в частині другій цієї статті, вимоги цього Закону поширюються лише в частині оприлюднення та надання відповідної інформації за запитами."
Можно ли сделать вывод что коммунальное предприятие не должно опубликовывать информ., а только по запросу? В положении ничего не сказано о статусах распорядителей информации, только в законе. И еще я заметила, что по закону мы должны были опубликовывать меньший список информации чем в положении. Заранее благодарна!
Наталя Дарья
07.06.2016
я не юрист, моя особиста думка, що так, бюджетників не стосується, і навіть в такому випадку, в частині інформації щодо використання бюджетних коштів, ми звітуємо на єдата, закон нас (бюджетників) не зобов'язує дублувати це ще й на цей сайт, тому нічого не порушили =)
хочу підмітити, що всі ці проекти активістів ростуть як гриби, пора вводити посаду, яка відповідатиме за публічну інформацію, бо це взагалі не робота бухгалтера, на якого навісили ці обов'язки ще й без доплат за це все.
наталя Наталя
16.03.2017
Я з Вами згодна.Навісили,це ще м'яко сказано.Мало того,що працюємо за рідного тата,та й ще за дарма-на рівні техперсоналу. Зато перевіряти лізуть усі,кому не лінь.
Євген Олена
25.05.2016
Так є ще секретний сайт data.gov.ua але чомусь про нього нічого не зрозуміло, навіщо він якщо є є-дата!!! Публічні кошти кошти - публічні кошти, всі кричать, ну хоча б в постановах КМУ назву сайту вказували, а так зовсім не зрозуміло скрізь публічні кошти!
Роман
25.05.2016
А разве Едата заработала полным ходом и можно спокойно вносить отчеты?
Наталя
25.05.2016
data.gov.ua/ - єдиний державний веб-портал відкритих даних
Лена
25.05.2016
Наскільки я знаю цей сайт працює в тестовому режимі до листопада 2016 року
Тетяна Лена
25.05.2016
Сайт тестовий, а штрафи вже не тестові...
Лена
25.05.2016
Але ж є-дата теж в тестовому режимі працює, і тому штрафи до 30.06.16 р не беруться. Якщо і будуть штрафувати, то значить майже всіх бюджетників, тому що на тому сайті зареєстровано дуже мало користувачів.
Ирина
25.05.2016
Кошмар! Ещё на одном сайте "оприлюднювати" данные??? Я зашла на data.gov.ua
Там реально нужно что-то вносить!!!
Надія
25.05.2016
Тут потрібен офіційний кваліфікований коментар-роз"яснення того, хто може пролити "світло" на все: на всі портали, сайти і т.п. Дійсно, вже нічого не розумієш, коли, куди і що публікувати, і головне- хто все це має "подужати" ?(відповідальний практичний (а не теоретичний-керівник ніякий нічого не вносить, лиш вимагає і наказує) виконавець).
Вася
25.05.2016
Стаття 13. Розпорядники інформації
1. Розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються:
1) суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання;
2) юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, - стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів;
3) особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб'єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг, - стосовно інформації, пов'язаної з виконанням їхніх обов'язків;
4) суб'єкти господарювання, які займають домінуюче становище на ринку або наділені спеціальними чи виключними правами, або є природними монополіями, - стосовно інформації щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них.
Вася
25.05.2016
Йдеться про розміщення інформації яка є обовязковою на своєму веб-сайті, а потмі її дублювання на сторінці цього ж розпорядника на Єдиному порталі відкритих даних http://data.gov.ua/providers-info
Вася
25.05.2016
веб-портал знаходиться в тестовому режимі
Тому без як і з Є-дата....шуму багатао, а штрафувати поки що усіх не зможуть...так що розберемся і з цим
Тетяна Вася
25.05.2016
Бухгалтер то розбереться і з цим, але якщо працювати добу, все одно на все це не вистачить...
Надія
25.05.2016
виходить, що кожен орган місц.самоврядування (юр.особа-бюдж.установа що фінансується з бюджету) зокрема, має створити свій веб- сайт і там розміщувати інформацію, а потім на цей портал?
Наталія
25.05.2016
Особисто я не згідно, що за все це відповідати має бухгалтер! Що відноситься до його компетенції він (бухгалтер) мав би надавати відповідальній особі для розміщення, а відповідальною особою може бути (згідно наказу) і секретар керівника...
Слава Наталія
25.05.2016
Ви ж розумієте, що в нинішніх реаліях вводити в штат нову посаду просто "анбелівбл". Тому, як говорить моя мама, "сама люба, сама" :)
Наталія Слава
25.05.2016
А якщо вже є посади і на них працюють реальні люди?
Тут все залежить від здорового глузду керівника і того як він хоче "допомогти" в роботі бухгалтерії, яка і так просвітку не бачить.... Хоча не буде нікому відкриттям, що всі практично керівники думають,на превеликий жаль, що бухгалтери не мають роботи...
Галина
25.05.2016
Проглянула цей сайт на предмет наявності інформації по ВНЗ, є надія, що нас це не стосується
Олег
25.05.2016
Цікаво чи є портал по оприлюднення коштів виведених офшори ???
Мария
25.05.2016
у меня мой директор да в прочим и все работники думают, что бухгалтер ничего кроме зарплати не делает

Алина Мария
31.05.2016
Аналогично. Мои на работе столько всего покупают, а мне проводить это всё. Для них это всё непонятно, да и неинтересно. И ещё удивляются, что я бегаю постоянно. Столько платежей, а мемориалок. У них такое мнение, что бухгалтер должен сидеть целый день не вставая со стула. И постоянно слышу один и тот же вопрос: "Когда аванс?, Когда зарплата?". Матом хочется всех послать. Для одного бухгалтера с такой зарплатой дохера работы. При том что у меня зарплата намного меньше.
Ігор
25.05.2016
Театр абсурду.Одна постанова забороняє витрачати бюджетні кошти на інтернет, а купа інших зобовязує публікувати витрати на власному сайті і на спеціальних порталах. Бюджетники повинні відчитуватися за кожну копійку, їх контролює ціла свора різномастних ревізорів, а правляча еліта , з президентом включно, тихенько виводить грошики на Панаму. Оклад простого бухгалтера -бюджетника 2000, а мінімальні штрафи 170-340 грн.. Особисто я нічого не буду публікувати на цьому сра...у порталі,я з єдатою ледве встигаю, а ще на підході прозоро.
оксана
26.05.2016
Я не пойму - каким образом вывешивать информацию на своем веб портале - сканокопии всех накладных, отчетов и т.д??????
Оксана
26.05.2016
Вибачте підскажіть будь ласка коли потрібно вносити дані на сайті прозоро
Алина
31.05.2016
Я одна бухгалтер, у меня нет замены.Просила, плакала чтоб мне в помощь хотя-бы на полставки дали человека. Не положено. Не могу пойти ни в отпуск, ни на больничный. Зимой грипп на ногах перенесла. Детьми вообще не занимаюсь. Целыми днями торчу в очереди в казначействе, потом прихожу собираю все документы и домой. И так каждый день. Ещё с долбанной Е-датой трахаться. Мне спать не ложиться? Где взять запасную жизнь?
Наталія
31.05.2016
Гайда на "майдан бухгалтерів"!
Пора.)
Бухгалтери теж люди! Хто за?
Алина Наталія
31.05.2016
Поддерживаю.
Татьяна
31.05.2016
Я тоже поддерживаю.Как работы полно у бухгалтеров и только постоянно добавляется,а если поощрение какое ,как всем,а штрафы только бухгалтеру.Того кто придумывает все это хотяб на месяц отправить куда нибудь в глубинку,где нет интернета или даже компютеров чтобы платежку напечатать приходится платить тем у кого они есть,вот реальная картина
Алина Татьяна
31.05.2016
Да задрали уже своими новшествами. Постоянно новое и новое, на ходу учишься, а ждать никто не ждёт.
Максим
31.05.2016
Поясніть, будь ласка, чи потрібно реєструватись в "Єдиному державному веб-порталі відкритих даних" комунальній установі, такій як лікарня?
З цього приводу у нас виникають суперечки. На веб порталі зареєструвались деякі лікарні з м. Полтави, але по Україні ніхто з лікувальних закладів не реєструється, тому я думаю, що в цьому немає необхідності, адже наша лікарня розміщує інформацію на "Веб-порталі відкритих даних Полтавської міської ради". Окрім того лікарні не є суб'єктом владних повноважень.
Людмила
31.05.2016
Я за майдан!!!! Підтримую!!!
Ася
31.05.2016
Всем тяжело,но на майдан никто и не хочет- почти.Значит,не так все и плохо?
Наталія
01.06.2016
Тому нас і ніхто не чує і не почує...
Електронні петиції президенту з досить серйозних питань з горем пополам народ підписує, то що хотіти ще....
У нас на нашій неньці привикли гнути спини..
дякую
14.06.2016
Щось вдалось взнати нове про цей портал??? Є-дата постійно на контакт виїходить, а ця ГОВ ДАТА наче якась секретна служба - без імен, без контактів, і мовчить як партізан =)
Серьйозно, що там публікувати розпорядникам-бюджетнкам окрім звітнсоті? І хто вже зумів зареєструватись?
Зінаїда
28.07.2016
Таке відчуття , що всі зміни які проходять у нас в державі стосовно фінансів повинен виконувати бухгалтер . він у нас і юрист і економіст і фінансист плановик інженер і т.д.
бух
12.10.2016
Власне, вже 5 місяць очікуєм на реєстрацію, може цей портал "відпаде"? баба з возу, кобилі легше)
Коля
30.01.2018
Я iнженер з охорони працi , теперь займаюсь ще i прозорро ,часу нема,все займаюсь прозорро,доплати нема i не буде чому
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн