Мінекономіки затвердило зміни до порядку визначення предмета закупівлі
Зміни стосуються визначення предмета закупівлі робіт. Замовники тепер встановлюють предмет закупівлі робіт відповідно до пункту 27 частини першої статті 1 Закону про публічні закупівлі. Крім того, враховуються об'єкти будівництва та положення кошторисних норм України "Настанова з визначення вартості будівництва", затверджена наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281, а також галузеві будівельні норми ГБН Г.1-218-182:2011 "Ремонт автомобільних доріг загального користування. Види ремонтів та перелік робіт", затверджені наказом Державної служби автомобільних доріг України від 23.08.2011 № 301. При цьому ДСТУ Б. Д.1.1-1:2013 "Правила визначення вартості будівництва", що був прийнятий наказом Мінрегіону від 05.07.2013 № 293, був замінений і втратив чинність згідно з наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281.
Предмет закупівель послуг з підвищення кваліфікації педагогічних (науково-педагогічних) працівників визначається окремо для кожного працівника з урахуванням змісту, обсягу, виду, форми, суб'єкта та місця надання послуг підвищення кваліфікації. Це означає, що предмет закупівлі визначається з урахуванням конкретних потреб кожного педагогічного (науково-педагогічного) працівника, а також з огляду на зміст і обсяг необхідних послуг, їх вид, форму, суб'єкта та місце надання.
У разі закупівель Централізованою закупівельною організацією (ЦЗО) предмет закупівлі товарів і послуг визначається згідно з положеннями пункту 3 розділу I Порядку № 708. ЦЗО може об'єднувати потреби в закупівлі товарів і послуг, які надійшли від різних замовників, або встановлювати предмет закупівлі окремо для кожної потреби замовника.
Щодо закупівель послуг експертизи, предмет закупівлі визначається окремо для кожного процесуального рішення слідчого чи керівника органу досудового розслідування. Це означає, що залежно від конкретної потреби у проведенні експертизи для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, або надання консультацій, пояснень, довідок, висновків або технічної допомоги під час досудового розслідування і судового розгляду, визначається конкретний предмет закупівлі.
Щодо закупівель, пов'язаних з протокольним забезпеченням візитів іноземних делегацій в Україну, предмет закупівлі товарів і послуг визначається залежно від обсягу, номенклатури та місця поставки товарів або надання послуг для кожного окремого візиту та заходу. Це означає, що предмет закупівлі товарів і послуг, необхідних для протокольного забезпечення візитів іноземних делегацій в Україну, визначається з урахуванням конкретних потреб кожного візиту. Він може включати товари і послуги, необхідні для забезпечення протокольних заходів, спілкування з представниками іноземних держав, дипломатичних представництв, міжнародних організацій, а також для забезпечення безпосередньої участі Міністра оборони України та його заступників у заходах міжнародного співробітництва.
Варто зазначити, що наказ Мінекономіки від 03.04.2023 № 1811, яким затверджені зміни до Порядку визначення предмета закупівлі (Порядку № 708), ще не набрав чинності Після набуття чинності наказу, зазначені зміни стануть обов'язковими для застосування.