Інформація по темі "" | Публікації по тегу
03.11.16
7160 0
Друкувати
Обране

Мінекономрозвитку щодо чинності попередніх договорів про закупівлю та зміну умов договору про закупівлю

Мінекономрозвитку в листі від 27.10.2016 р. № 3302-06/34307-06 надав роз’яснення відразу на декілька актуальних питань у сфері публічних закупівель.1. Щодо договорів про закупівлю, укладених до набрання чинності Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 р. № 922-VIII (далі — Закон)

Якщо договір не припинив дію та зобов'язання, прийняті сторонами, не виконані, виконання таких зобов'язань має здійснюватися відповідно до умов договору та з дотриманням законодавства загалом.

Зважаючи на те що така вказівка в Законі щодо його зворотної дії в часі відсутня, дія цього Закону не поширюється на правовідносини суб'єктів сфери державних закупівель, які виникли до набрання чинності згаданим Законом.

Таким чином, зміна істотних умов договорів про закупівлю, укладених за результатами процедур закупівель, проведених за попереднім законом, може здійснюватися відповідно до умов, що були визначені в таких договорах.

2. Щодо зміни істотних умов договору про закупівлю відповідно до ч. 4 ст. 36 Закону

Умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у т.ч. ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника в разі застосування переговорної процедури. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, визначених у ч. 4 ст. 36 Закону.

Таким чином, Законом установлено імперативну норму, згідно з якою зміна істотних умов договору про закупівлю може здійснюватися винятково у випадках, визначених ст. 36 Закону.

3. Щодо зменшення обсягів закупівлі

Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі, крім випадку зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника. При цьому підстава для зменшення обсягів закупівлі не є вичерпною. Водночас у разі зменшення обсягів закупівлі ціна договору про закупівлю зменшується залежно від зміни таких обсягів.

4. Щодо зміни ціни за одиницю товару не більш ніж на 10%

Залежно від коливання ціни товару на ринку сторони протягом дії договору про закупівлю можуть уносити зміни декілька разів у частині ціни за одиницю товару не більш ніж на 10% щоразу з урахуванням попередніх змін, унесених до нього, сукупність яких може перевищувати 10% від ціни за одиницю товару, визначеної сторонами на момент укладання договору про закупівлю та за умови, якщо зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі, і сторони виконають свої зобов'язання відповідно до такого договору з урахуванням зазначених змін.

Тож при кожному внесенні змін у договір про закупівлю в зазначеному вище випадку шляхом укладання додаткової угоди до договору, сторони договору зобов'язані належним чином виконувати умови такого договору з урахуванням змінених його умов кожного разу.

Також у листі йдеться про випадки:

  • покращення якості предмета закупівлі;
  • узгодженої зміни ціни в бік зменшення;
  • зміни ціни у зв'язку зі зміною ставок податків і зборів, зміни індексу споживчих цін, курсу іноземної валюти, біржових котирувань, регульованих цін (тарифів) і нормативів;
  • подовження строку дії договору на початку наступного року.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн