Інформація по темі "" | Публікації по тегу
07.09.16
20595 19
Друкувати
Обране

Мінфін щодо оприлюднення інформації про використання публічних коштів

Мінфін в листі від 15.06.2016 р. N 31-20040-07-10/17399 відповів на питання  щодо оприлюднення інформації про використання публічних коштівЧи дійсно інформацію на веб-порталі установи повинні оприлюднювати самостійно?

Відповідно до п. 3 ст. 1 та п. 1 ст. 2 Закону інформація, що оприлюднюється згідно з цим Законом, готується і оприлюднюється розпорядниками та одержувачами коштів державного і місцевого бюджетів України, органами Пенсійного фонду, суб'єктами господарювання державної та комунальної власності, Національним банком України, державними банками, державними цільовими фондами, фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відповідно до п. 1 ст. 4 Закону відповідальність за порушення вимог Закону (неоприлюднення інформації, оприлюднення недостовірної, неточної або неповної інформації, несвоєчасне оприлюднення інформації) несуть керівники.

Чи дійсно розпоряднику необхідно створити власний профіль "Службовий кабінет"?

Так. Для звітування та оприлюднення інформації на веб-порталі необхідно створити власний профіль "Службовий кабінет", інструкцію розміщено на веб-порталі за адресами http://e-data.gov.ua, http://spending.gov.ua у розділі "Допомога / Інструкції створення та управління кабінетом". Інформація на веб-порталі оприлюднюється (публікується) шляхом накладання на неї електронного цифрового підпису.

Чи дійсно для реєстрації "Службового кабінету" має бути наявний ключ ЕЦП?

Для реєстрації та оприлюднення інформації необхідно мати ключ електронно-цифрового підпису (далі - ЕЦП). На даний момент можливо використовувати ЕЦП таких акредитованих центрів сертифікації:

  • Акредитований центр сертифікації ключів ІДД ДФС;
  • АЦСК органів юстиції України;
  • АЦСК ТОВ "Центрсертифікації ключів "Україна";
  • ЦСК "MASTERKEY" ТОВ "АРТ-МАСТЕР";
  • АЦСК ТОВ "КС".

Перелік актуальних центрів сертифікації ключів викладено у інструкції за адресами: http://e-data.gov.ua, http://spending.gov.ua у розділі "Допомога / Інструкції створення та управління кабінетом".

Чи доцільно використовувати ЕЦП, виданий АЦСК ДФС?

Для роботи з веб-порталом можна використовувати ЕЦП будь-якого центру сертифікації ключів, вказаних в п. 3.

На веб-порталі використання публічних коштів доступна можливість розміщення як зведеної звітності, так і в розрізі бюджетних програм. Реалізована можливість завантажувати форми звітності у файлі .dbf, який автоматично завантажується на портал в розрізі бюджетних програм.

До повноважень якого органу віднесено перевірку оприлюднення інформації?

Відповідно до наказу Міністерства фінансів України N 972 від 29.10.2015 р. Портал знаходиться у дослідній експлуатації до 30 червня 2016 року. Окремий орган, на який буде покладено повноваження щодо перевірки оприлюднення інформації на веб-порталі, поки не визначено.

На розгляді у комітетах Верховної Ради України знаходиться законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо встановлення відповідальності за порушення вимог Закону України "Про відкритість використання публічних коштів", яким пропонується доповнити статтю 2123 "Порушення права на інформацію та права на звернення" КУпАП новою часиною, яка включає адміністративну відповідальність та сплату штрафу посадовою особою у разі неоприлюднення, оприлюднення недостовірної інформації, несвоєчасного оприлюднення інформації відповідно до Закону.

Відповідно до статті 17 Закону України "Про доступ до публічної інформації" громадський контроль за забезпеченням розпорядниками інформації доступу до публічної інформації здійснюється депутатами місцевих рад, громадськими організаціями, громадськими радами, громадянами особисто шляхом проведення відповідних громадських слухань, громадської експертизи тощо.

Чи є робота відповідного веб-порталу "в тестовому режимі" підставою не виконувати вимоги Закону?

Функціонування веб-порталу в "тестовому режимі" не звільняє від виконання норм Закону та постанов Кабінету Міністрів України. За період дослідної експлуатації здійснюється інформаційне наповнення веб-порталу, доопрацьовується функціонал веб-порталу, зміни, які відбуваються, відображаються у Інструкції користувача. Повторно вносити внесену раніше оприлюднену інформацію не потрібно.

 

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Новини по темі:
10.08.22 Громадам частково спростили процедури закупівель 2 серпня 2022 року Кабінет Міністрів України схвалив постанову №874 "Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 169", яка частково спрощує умови закупівель на час дії воєнного стану, повідомляє Асоціація міст України.
05.08.22 В Україні пропонується встановити кримінальну відповідальність за участь у державних закупівлях російських та білоруських компаній, що перебувають під санкціями У Бюро економічної безпеки України виступили з ініціативою заборони участі у публічних закупівлях товарів, робіт і послуг компаній, власниками яких є резиденти з російської федерації та республіки білорусь, а закупівлі, які вже проведені – анулювати. На основі аналітичної інформації та звернення БЕБ до Кабінету Міністрів України народні депутати України виступили із законодавчою ініціювали внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо забезпечення виконання окремого виду спеціальних економічних та обмежувальних заходів (санкцій).
04.08.22 Вартісний поріг для застосування процедур закупівлі суттєво підвищать: є проект змін 02.08.2022 зареєстровано проект Закону про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо актуалізації порогів публічних закупівель у зв'язку з інфляційними процесами в державі за № 7624.
коментарі
(19)
Ірина
07.09.2016
Як можна працювати з цим порталом, якщо досі невдосконалена програма!!! Постійно якісь помилки, у звітах неможливо виправити цифри! Нарешті можна редагувати документи - але наприклад відрядження неможу ніяк ввести дані. Дублює кількість відряджень і та сама цифра вибивається на рядку кількості витрачених коштів на ці відрядження!!! Виходить що в мене 80 шт відряджень на які витрачено 80 грн. за квартал. Відредагувати неможливо. От і виходить вже восьма спроба виправити суму грошей "А воз и ныне там" :-( І ще - ні дозвонитись, ні на електронну пошту відправить скаргу для цього порталу НЕМОЖЛИВО!!!
Ірина
07.09.2016
Можливо хтось підкаже що робити? :-(
Вона
07.09.2016
Лиш доберешся до е-дата з інтернетом( бо не у всіх він є в наявності) , то сайт постійно підвисає, заносить некоректно і т.д.. І так немає часу ще й є-даті сидіти , але й ще і зробити там реально нічого неможливо !!!!!
Вероніка
07.09.2016
Працюю в Є-ДАТІ без проблем, тільки інколи не можу підписати документи, але потім пробую ще раз і все підписується. Із запитаннями звертаюся на гарячу лінію порталу - відповідають. Але теж маю ще купу питань, адже весь час якісь випливають нюанси. Попередня оплата, що оприлюднювати рахунок чи акт яким відчитуємся пізніше в казначействі, додаткові угоди про розірвання договору, яку суму договору проставляти в додатковій угоді і т.д. Де це написано, в якій інструкції?
Тетяна
07.09.2016
Все одно, це зайва робота для бухгалтерії!!! І кому від цього краще стало жити????
Natalie Тетяна
08.09.2016
Хто займається цим оприлюдненням бюджет спендінг у Європі? Точно, що не бухгалтер... З сайтом проблем немаю, окрім тої нещасної коми, що хоче бути крапкою - ну дууууже не зручно(( А якщо це звіт і вручну то там родити можна поки звіт набереш і перевіриш, інтерфейс "ЗВІТИ" дуже-дуже не зручний.
Олег
07.09.2016
Краще б написали до чиїх повноважень входить внесення даних до цього та інших порталів. Штати і зарплату постійно ріжуть, а от всякі портали плодяться як мухи .
Ірина
07.09.2016
В мене також виникає велике запитання - хто саме повинен вносити ці дані? І як повинна оплачуватись така додаткова робота, як надбавка? Цеж постійно і безперервно необхідно поновлювати інформацію. А це займає багато часу :-(( Мене попросили трохи допомогти і тепер сиджу не відриваючись від монітору. "Работа за себя и за того парня" :-((
Оксана
07.09.2016
Зачем это все?. Каким образом это прозоро?. Неужели кто то верит что перестали откаты получать те кто этим занимался? За бюджетный год у меня закупок на 25 тыс. Что мне там воровать. И так ищешь где подешевле. Из дому моющее носим. Как же я буду с директором воровать? А если и буду то как меня '' поймают'' через е дату? Бред полный. Сами воры и все это затеяли' чтобы гранты на эту фигню воровать. ! Зло берет!
Антоніна
08.09.2016
І до яких пір на бухгалтерію (і не тільки) буде добавлятися не потрібна додаткова робота. Можна подумать, що бухгалтери без розміру. Все нове вводиться і нічого не виводиться старе.
Natalie
08.09.2016
Я підтримую коментар за додаткову оплату по роботі внесення данних в Єдату, у 99% - це РУЧНА робота, що збільшує робоче навантаження - суттєва зміна умов праці. Чомусь упевнена, що всі, хто безпосередньо займаються цим проектом отримуюють за це ЗП ринкові, ще й в доларах по грантам, а як бухгалтеру дати копійку - то ні, працюй безоплатно, раб. Гроші - це сама перша мотивація роботи, бо навіщо ми всі на роботу ходим, щоб заробляти чи бо дома скучно?
Ольга Natalie
17.11.2016
Я підтримую коментар за додаткову оплату по роботі внесення данних в Єдату, Подробиці:
Ірина
08.09.2016
Так отож той воно - що 99% даних заносяться вручну :-( Ви Natalie праві на всі 250%
?????
08.09.2016
Повозмущались ...... и пыхтим дальше........
Ірина ?????
09.09.2016
Увы :-( так оно и есть :-(((
ирина
14.09.2016
*********
Світлана
19.09.2016
Що тут ще скажеш !!!
Марина
21.09.2016
А кто-то (кроме "озабоченных" бухгалтеров) читает все эти комментарии? Или просто - Вы говорите, говорите, а делать все равно придется и никого, кто это придумал совершенно не волнуют вопросы чьего-то неудобства.
Любов Марина
03.11.2016
На рахунок "чьего-то неудобства" оскільки є-дата вдень не працює, всю ніч заносила дані за 3-й кв.2016р. вдома, а зранку знову на роботу!!!! Хто оплатить мені "нічні години "роботи?????
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.