Інформація по темі "" | Публікації по тегу
18.09.23
1040 4
Друкувати
Обране

Мінфін: за 8 років роботи платформи Є-data було створено 84 млн документів

15 вересня 2023 року, найбільша база даних України у сфері публічних фінансів Є-data святкує 8 років!

За 8 років роботи платформи Є-data послугами порталів відкритих даних скористалися 18,3 млн разів. За час роботи платформи було створено і підписано 84 млн документів (договори, акти, звіти), проведено 248 млн трансакцій на загальну суму понад 23 трлн грн, зареєстровано понад 36 тис. розпорядників та одержувачів бюджетних коштів усіх рівнів, сформовано 14 тис. паспортів бюджетних програм й оприлюднено 2,6 тис. звітів про їх виконання. На сьогодні зареєстровано 181 проект на суму майже 18 млрд доларів США. Усі ці проекти реалізуються із залученням коштів міжнародних фінансових організацій.

«Ми плануємо не зупинятися на досягнутому і надалі будемо розширювати функції роботи платформи Є-data. Наразі ми активно працюємо над створенням нових зручних і доступних сервісів, що дозволять зменшити час для опрацювання запитуваної інформації. Найближчим часом на порталі Spending.gov.ua буде відкрито окремий розділ юридичних і фінансових зобов’язань розпорядників та отримувачів бюджетних коштів,  що будуть пов’язані із трансакціями, які вже публікуються на порталі, та з посиланнями на тендери на prozorro.gov.ua. Це дозволить усім охочим відстежувати весь процес використання публічних коштів: оголошення тендеру – укладання договору – виконання договірних зобов’язань. Також в майбутньому буде збільшено період для пошуку трансакцій з 90 до 365 днів», – повідомив заступник Міністра фінансів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександр Грубіян. 

Платформа Є-data – це мільйони фінансових даних, тисячі запитів, сотні проектів і різних трансакцій. Щомісяця на основі даних платформи Є-data готуються та публікуються десятки матеріалів в медіа: звіти, розслідування, аналітичні статті. Небайдужі громадяни використовують портали Є-data для контролю місцевої влади та запобігання корупції на всіх рівнях.

Довідково

Єдиний вебпортал використання публічних коштів e-data.gov.ua почав працювати 15 вересня 2015 року згідно із Законом «Про відкритість використання публічних коштів».

Платформа Є-data об’єднує три ключові портали відкритих даних: Spending.gov.ua, Proifi.gov.ua та Openbudget.gov.ua – й інші модулі аналізу та відстеження публічних фінансів. Кожен із цих порталів є унікальним джерелом даних, де можна знайти інформацію про відкриті публічні фінанси, державний та місцеві бюджети, а також щодо проектів соціального і економічного розвитку України, які реалізуються за підтримки міжнародних фінансових організацій.

Джерело:
Мінфін
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
4
Тарас
19.09.2023
От якби на платформі Є-Дата ще додалися дані про розмірит зарплат чиновників і посадовців (премії, доплати, надбавки). Щоб небайдужі громадяни змогли повноцінно використовують портали Є-data для контролю місцевої влади та запобігання корупції на всіх рівнях.
NeProzorro
19.09.2023
Оці всілякі оприлюднення - це тільки створення видимості бурхливої діяльності і зайва (!) робота для бухгалерів.
Потрібно щотижнево публікувати звіти про ефективність роботи цих порталів (тобто про реальні запобігання порушенням, про виявлені та усунуті порушення завдяки цим порталам).
Наталія NeProzorro
19.09.2023
Ключове речення "Усі ці проекти реалізуються із залученням коштів міжнародних фінансових організацій." Треба ж якось відзвітувати за витрачені грантові кошти, показати високі показники і цифри, а чи є з того якась фактична користь (чи воно взагалі комусь потрібно)- то вже інше питання.
Ірина
19.09.2023
А чи не можна залучити кошти міжнародних фінансових організацій для доплати бухгалтерам за складність та напруженість в роботі (зокрема за оприлюднення даних, за виконання роботи уповноваженої особи) ?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі