Інформація по темі "" | Публікації по тегу
29.01.20
25178 7
Друкувати
Обране

Щодо відповідальності за порушення строків оприлюднення звіту про укладений договір

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові та організаційні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні визначені Законом України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні".

Частиною другою статті 2 зазначеного Закону передбачено, що державний фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, інспектування, перевірки закупівель та моніторингу закупівлі.

Закон України "Про публічні закупівлі" (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Відповідно до абзацу одинадцятого частини першої статті 10 Закону замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та Законом, інформацію про закупівлю, зокрема звіт про укладені договори - протягом одного дня з дня укладення договору.

Слід зважати, що положеннями абзаців першого - третього частини першої статті 2 Закону передбачено, що Закон застосовується:

  • до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень;
  • до замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт - 5 мільйонів гривень.

Вимогами абзацу п'ятого частини першої статті 2 Закону встановлено, що у разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини статті 2 Закону, замовники обов'язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до статті 10 Закону.

Правові засади адміністративної відповідальності передбачені Кодексом України про адміністративні правопорушення (далі - Кодекс).

Згідно з частиною першою статті 2 Кодексу законодавство України про адміністративні правопорушення складається з цього Кодексу та інших законів України.

Статтею 16414 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за порушення законодавства про закупівлі, зокрема за порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства.

Положеннями пункту 1 частини першої статті 255 Кодексу встановлено, що у справах про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 16414 Кодексу, що розглядаються суддями районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів, протоколи про правопорушення мають право складати, зокрема, уповноважені на те посадові особи органів державного фінансового контролю та Рахункової палати.

Водночас законодавство та нормативно-правові акти з питань здійснення державного фінансового контролю не наділяють Держаудитслужбу та її міжрегіональні територіальні органи можливістю вжиття заходів із забезпечення притягнення до адміністративної відповідальності поза межами заходів державного фінансового контролю.

Лист Держудит служби від 15.11.2019 р. N 22-16/255-2019

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
7
Тетяна
29.01.2020
Та чи ви вгомонитесь коли-небудь ?!!! Тут інтернет то висне, то свисне, то з майданчика вашого викинуло не зрозумій чого... Ви за межами Київської області працювать не пробували? На бюджетні кошти... Без афігеть якого вибору інтернет провайдера... А ще коли вам кажуть, що ТАМ, а саме у вас, покриття немає... Бажаючих забезпечить вам такий екстремально - експериментальну територію буде безліч! Може ви тоді із хмар на землю спуститесь
Ірина
29.01.2020
Відповідно до статті 253 Цивільного кодексу України перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок. Тобто, якщо Ви сьогодні уклали договір, то опублікувати звіт можна сьогодні та завтра. (зауважте, йдеться про календарні, а не робочі дні)https://infobox.prozorro.org/articles/zvit-pro-ukladeniy-dogovir-vidpovidi-na-zapitannya
бух
29.01.2020
задовбали,на лікарняний не можна піти навіть!
Юлія бух
30.01.2020
Ні лікарняного, ні відпустки, навіть на семінар - навчання по їх довбаних закупівлях не можна відлучитися. Інколи договір надходить поштою із датою. По газу взагалі договора надходять через місяць після підписання . Ті законотворці взагалі з якої планети впали? Вони не знають, де живуть?
мзп Юлія
31.01.2020
Зате прикоритні їздять на семінари по закупівлям на курорти Буковеля зимою, і на моря влітку
Ольга бух
30.01.2020
Можна, якщо ви захворієте, то візьмете довідку або лікарняний і покажете в суді
олена
05.02.2020
коли відмінете порилюднення в є-дата? Тільки й роботиб що займатися оприлюдненням.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі