Інформація по темі "" | Публікації по тегу
01.06.16
12892 26
Друкувати
Обране

Степан Кубів: Уряд закликає переходити на ProZorro, незалежно від суми закупівель

Реформа публічних закупівель - взірець позитивних змін в Україні. За 14 місяців роботи електронної системи ProZorro вдалося заощадити понад 1,5 млрд грн. Сама система отримала світове визнання. Ключовим завданням Уряду на 2016 рік є забезпечення повного переходу на електронні закупівлі, що дозволить поширити ефект економії на усі державні тендери. Про це на засіданні Уряду розповів Перший віце-прем'єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів у доповіді про поточний стан реформи.


Степан Кубів нагадав, що система ProZorro працювала в пілотному режимі в лютому 2015 року. Її використання було добровільним, кожен замовник міг проводити у ній свої допорогові закупівлі (до 200 тис.грн для товарів та послуг і 1,5 млн грн - для робіт). І навіть у такому добровільному режимі ProZorro дозволила заощадити майже 1,2 млрд грн (дані за лютий 2015 - квітень 2016).

З 1 квітня 2016 року набрав чинності Закон України «Про публічні закупівлі», який запроваджує в Україні переведення усіх закупівель в Україні в електронний формат. Перехід відбувається у два етапи: з 1 квітня 2016 року всі свої закупівлі у систему ProZorro перевели центральні органи виконавчої влади й великі держпідприємства, а з 1 серпня 2016 року використання електронної системи стане обов’язковим для решти державних замовників.

Не всі замовники ставляться до реформи сумлінно і здійснюють свої допорогові закупівлі через електронну систему ProZorro. Однак і вони з 1 квітня  зобов’язані оприлюднювати звіт про укладені договори.

Так, за період з 1 квітня 2016 року були оприлюднені 394 таких звіти, загальна сума укладених договорів склала близько 150 млн грн. Оскільки визначення постачальників відбувалося поза електронною системою, інформація щодо наявності економії відсутня. «Дійсно, допорогові закупівлі не регулюються Законом України «Про публічні закупівлі», тому замовники можуть обирати, як саме їх проводити. Але ми переконані, що сумлінні замовники перейдуть на ProZorro. При чому для усіх своїх закупівель, незалежно від суми закупівлі», - підкреслив Степан Кубів.

Зі свого боку заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов розповів про стан впровадження електронної системи публічних закупівель у регіонах. За його даними, лідерами з використання ProZorro є Київська, Дніпропетровська, Донецька, Чернігівська та Одеська області. У той же час в окремих регіонах впровадження електронної системи відбувається надто повільно. Серед типових проблем - відсутність системної роботи із якістю закупівель, низька активність у системі, консервативне ставлення замовників і низький попит на освітні заходи ProZorro.

Статистика свідчить: електронна система ProZorro дозволяє отримати кращу ціну, ніж використання старих «паперових» процедур. В якості прикладу Максим Нефьодов навів такий популярний продукт, як цукор. У Дніпропетровській області, якщо закупівля цукру проходить через систему, держава сплачує 13,04грн/кг, в той час як на закупівлях поза системою - 16,25 грн/кг. У Черкаській області різниця між цінами становить аж 42%. «Ефективність використання електронної системи очевидна. Тому важливо забезпечити повний перехід на ProZorro з 1 серпня, згідно з законом», - підкреслив заступник Міністра.

Наразі ведеться активна підготовка до повного переходу на ProZorro. Так, запланована чергова серія навчальних семінарів для замовників у регіонах: тільки за рік пілотного проекту було проведено понад 150 таких заходів, у кожному регіоні команда ProZorro побувала мінімум двічі. Крім того, у червні на базі ДП «Зовнішторгвидав» розпочнеться навчання тренерів ProZorro, які також будуть проводити регіональні тренінги з використання системи.

Днями стартував перший спеціалізований он-лайн курс для замовників на платформі Prometheus, то ж відтепер кожен охочий може навчитися користуватися системою у зручний для нього час і абсолютно безкоштовно. Спеціально для державних замовників був створений інформаційний ресурс Інфобоксhttp://infobox.prozorro.org/. Крім детальних роз’яснень законодавства щодо публічних закупівель, ресурс пропонує спеціалізовані он-лайн-курси, а також зразкові специфікації на товари та послуги, які значно полегшують замовникам складання тендерної документації. «Ми можемо стверджувати, що сьогодні у замовників є всі необхідні можливості та інструменти для підготовки до повного переходу на ProZorro», - зазначив Максим Нефьодов.

За підсумками презентації стану реформи, Кабінет Міністрів затвердив низку рішень, які сприятимуть вчасному і повному переходу на електронну систему. Зокрема, буде забезпечено доступ до ключових відкритих реєстрів та баз даних: Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, інформації про відсутність судимості, інформації про відсутність заборгованості по податках, а також щодо платежів за контрактами держзакупівель. Це значно спростить участь бізнесу у публічних закупівлях та облегшить доступ до електронних тендерів: вказані дані будуть отримуватися системою ProZorroв автоматичному режимі, відповідно, відпаде необхідність в ручній перевірці цих даних замовниками та постачальниками, що спростить роботу тендерних комітетів та унеможливить випадкові чи умисні помилки.

Крім того, всім облдержадміністраціям буде рекомендовано застосовувати систему електронних закупівель, незалежно від суми тендеру. «Уряд сприятиме впровадженню ProZorro і не допустить саботажу реформи», - підкреслив Степан Кубів.

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(26)
Маша
01.06.2016
А хто власник Прозорро? Хто розробник? Чиї ми гроші відпрацьовуємо?
Вадим
01.06.2016
На бухгалтера бюджетника вішають ще одну здохлого пса і нехай він кулупається у цьому лайні.а п**********и типу Авакова із рюкзаками будуть і далі красти бюджетні гроші проводячи закупівля без всяких тендерів .
Олег
01.06.2016
Запрошую пана Кубіва до свого тендерного комітету, він людина освідчена з досвідом, а то в моєму тендерному комітеті 2 няні,лікар,водій , які явно не подужають Прозоро.
Вона
01.06.2016
КЕКВ 2210 на весь 2016 рік аж 249,00 грн. Фінансування починається з травня 2016 і складає -18,00 грн. на місяць. І т.д. ......без прозоро ми ніяк не подужаємо такі закупівлі.!!!!!
Кость
01.06.2016
За папір, канцелярію ,інтернет я плачу з своєї кишені. Так мені потрібно це також проводити через прозоро ????
Оксана
01.06.2016
Сами воры и во всех видят воров. Им даже в голову их тупую не приходит мысль' что директор и так ищет где дешевле. Ведь финансирования на развитие из бюджета не дают. Это деньги спец фонда. Его так трудно зарабатывать' что тратишь с жалостью. Директор за копейку трусится. Ведь стоимость обучения студента в ГОД 4 тыс. А крыши текут' туалеты мыть надо ' кроме того куча аферистов с обязательными подписками' тех заключениями и т.д. хочется верить что нужно прозоро' но здравый смысл терять не надо. Гранты получили' распилили' а нас сношают. Хозяину грантов отчитываются!!
Наталя
02.06.2016
у нас нема таких кредиторів (крім 2270), щоб більше 3000 грн. у місяць закупати, але щось мені здається, що нас все одно будуть сварити щоб купляли через проззоро (вищестоящі сказали, щоб ми хоча б там зареєструвались, але вибір площадки, вивчення умов- це цілий подвиг бо у нас нема юриста) -у них же план, треба показники доводити до таких, що сподобаються чиновникам у кріслах, а здоровий глузд уже давно не грає ролі.
Але чисто для себе проззоро використовую: дивлюсь, як формують допорогові договори, які є учасники, але по моєму місту дуже мала кількість закупівель, тому про пошук на сайті найкращого виконавця ще рано говорити, поки обходимося своїми постійними та по рекомендаціям інших організацій нашого профілю виконавцями.
Ася
02.06.2016
що робити,коли на дитсадок до кінця року необхідно 20кг гречки,чи 3 мішка цукру.Коли молоко 20л необхідно кожного тиждня з сертифікатами,коли всі продукти вираховуються від відвідування дітей.теж необхідно проззоро??????Кому це цікаво?Нехай оптові бази реєстуються і відпускають нам продукцію дешевше.Заключимо договір на гречку по ціні 32грн до кінця року,а гречка впаде в ціні до 20грн,то обов"язкову робити закупіллю через проззоро
Гість Ася
07.06.2016
Допорогові закупівлі в Прозорро від 3000 грн.
Анна
02.06.2016
Нефедова приглашаю в свой тендерный комитет, на предприятие, где нет ни юриста, ни кадров, ни секретаря. где кроме горбатого главбуха ничего нет))))
Игорь
02.06.2016
Якщо потрібно купити канцелярію чи запчастини до сл. авто, а в місті тільки один спеціалізований магазин ? Через цю систему підприємці навіть діла з нами мати не захочуть, не має сенсу їм брати участь у цій *тяганині*, краще просто продати реальному покупцю їз рук в руки.
Сергей
02.06.2016
Нехай приходе до мене в бухгалтерію і замість відпустки та вихідних днів сидить в Позоро, Є-Даті та інших Датах хоч до вс...ки, якщо подобається! Ніхто цим займатися в установах нехоче, а крайнім як завжди буде бухгалтер!
ляля
03.06.2016
коли нас будуть рахувати за ЛЮДЕЙ? достали
Наталія ляля
03.06.2016
Напевно, ніколи.
Інна
07.06.2016
А в нас у колективі хоч і є юрист та інші спеціалісти, а все лягає на плечі бухгалтера. Кадри-бухгалтер, реорганізація-бухгалтер, тендер, Є-Дата, прозоро - бухгалтер. Ні відпустки, ні вихідного, ні святкового у бухгалтера немає. І в результаті - бухгалтер нічого не робить.
Ірина
07.06.2016
Дістали,не те слово.Перед подачками з МВФ танцюють і придумують фігню-,кому потрібна Є-Дата?В мене комп"ютерз2004року,програми ніяк встановвлювати,на рікКЕКВ2210-250грн,нема юриста,комп"ютерщика,все сама бухгалтер роблюМедки,ОПЗ,ключі,вся фігня інша,тепер ще Прозора.Хай попробують звичайні громадяни сісти і попрацювати в ній(а ми звичайні громадяни).Не так все просто і красиво,як вини трендять,аби покрасуватись передЄвропоюПотрібні навики,знання,вмісто того,щоб вдосконалювати бух.знання,сиділа в прозорій,заключила договір і сказала їм з радістю Прощавайте..Дістали!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cемен Ірина
07.06.2016
А в нас, ще до цього всього що Ви сказали, ще й інтернет працює на букву Х ( не подумайте хорошо), говорять "Прозоро" буде працювати цілодобово", так ми живемо в селі, хто мені буде господарство вести, поки я буду в Є-даті, прозоро та інших ідіотських проектах колупатися? Гройсман приїде?
Надія
07.06.2016
А доставляти як будуть нам канцтовари в сільську раду, Новою почтою? То щей за доставку будуть дерти і їхати їх ще треба забирати, приблизно нова почта 15-30км.? Брєд.
Евгенія Надія
07.06.2016
Це точно, а за доставку Новій пошті мі, бухгалтери, заплатити повинні будемо зі своєї кишені.
Тетяна
08.06.2016
Підтримую те, що ми наекономимо мільйони, коли на КЕКВ 2210- 2230- 5000 грн. і то із спецфонду.Але чому петицію про надбавку за стаж бухгалтери, ваші родичі і знайомі не підписували. До всього в нас ще і зарплата яка мала.От на цьому то економія, що ми майже задаром працюємо.
Наталья
09.06.2016
Скажіть , Ви гробані міністри , хоч би один сів замість бухгалтера і сам все зробив ,то то що ми робимо за день ви б робили місяць і всі були б дуже стомлені........ Невже так тяжко зрозуміни , що ваша прозорість падає на плечі нещасного бухгалтера , а хто крав той буде красти свої мільйони --------------для них прозорості не існує .
Наталья
09.06.2016
ВСЕ ДОСТАЛО 111111111111111111111111111111111111111
Олексій
09.06.2016
Да я підтримую своїх колег бухгалтерів я працюю один в організації бухгалтером в бюджеті то коли побігаєш за рахунками на попередню оплату за електроенергію яу придумали для бюджетників та потім акти звірки кожний місяць для казни потім Єдата, Прозоро то нада сидіть день і ніч тільки в компютері , а інтернет не працює нормально да цього ніхто не враховує а бухгалтер заложник цього всього ну бухгалтер як робочий кінь я підтримую своїх колег
Оксана
14.06.2016
Шановні, хто у вас відповідальний за роботу з сиситемою Прозоро? Дякую!
НАДІЯ
13.07.2016
ВСІМ СПІВЧУВАЮ.ЛЕГКО НЕ БУДЕ .Я В ТАКІЙ ШКІРІ ЯК ВИ. БАЖАЮ ТЕРПІННЯ ВСІМ БУХГАЛТЕРАМ З СВЯТОМ ВАС!
Олена
27.07.2016
підтримую всіх колег,найбільша відповідальність у бухгалтера,а зарплата 1723грн.
все вішають на нашу шию.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн