Інформація по темі "" | Публікації по тегу
26.09.19
7061 7
Друкувати
Обране

В Україні створена перша централізована закупівельна організація

25 вересня за ініціативи Мінекономіки, Кабінет міністрів України визначив державну установу “Професійні закупівлі” централізованою закупівельною організацією для проведення тендерів та закупівель за рамковими угодами товарів і послуг (крім поточного ремонту) для замовників.

«Рішення про визначення ДУ “Професійні закупівлі” централізованою закупівельною організацією - це крок до оптимізації  всього закупівельного процесу, адже передаючи  свої закупівлі до ЦЗО замовники зможуть значно заощадити свої кошти, за рахунок об'єднання однотипних товарів в рамках однієї процедури. Окрім того, впродовж роботи пілотного проекту ДУ «Професійні закупівлі», ми переконалися в її ефективності та результативності. Зокрема за укладеними договорами було досягнуто економії понад 13 % від очікуваної вартості предметів закупівлі. Разом з цим, середня кількість учасників склала 3,65, що в 1,5 рази перевищує середній показник по електронній системі закупівель», - прокоментував рішення Уряду перший заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Павло Кухта.              

Протягом 2017-2018 років, у рамках реалізації пілотного проекту, державна установа “Професійні закупівлі” виконувала функції централізованої закупівельної організації. Тож враховуючи знання та досвід проведення тендерів в інтересах інших замовників, та позитивні результати від реалізації вищезгаданого пілотного проекту, державна установа “Професійні закупівлі” буде продовжувати виконувати функції централізованої закупівельної організації в інтересах замовників, які виявили бажання передати функцію закупівель до професійної організації.

Слід зазначити, що створення централізованої закупівельної організації допоможе вирішити такі проблеми  сфери публічних закупівель, зокрема:

  • професіоналізація сфери публічних закупівель (в Україні діє понад 30 тисяч організацій-замовників, в більшості з яких закупівлі здійснюються неефективно. Тому ЦЗО є потужним важелем професіоналізації сфери закупівель завдяки наявності фахового персоналу);
  • збільшення економії коштів за рахунок агрегації обсягів (понад 30 тисяч організацій-замовників здійснюють по суті однотипні закупівлі товарів широкого вжитку. Об’єднавши такі товари в рамки однієї закупівлі, за рахунок агрегації буде отримано кращу ціну та суттєво зменшено адміністративні витрати на проведення процедур закупівель); 
  • стандартизація закупівель (передбачається, що ЦЗО активно працює з потенційними постачальниками, що значно знизить ризики оскаржень та зриви постачання);
  • зниження рівня корупції (при централізації закупівель створюється більше можливостей для громадського контролю, моніторингу та вжиття заходів превентивного контролю за рахунок укрупнення закупівлі та значного зменшення загальної кількості закупівельних процедур).

Довідково: Державна установа “Професійні закупівлі” http://cpb.org.ua/ належить до сфери управління Мінекономіки та є неприбутковою організацією, яка має на меті отримувати дохід для самозабезпечення від наданих послуг в межах визначених статутом та законодавством.

Мінекономрозвітку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
7
Ірина
27.09.2019
Який зміст створення такої організації, якщо за послуги треба платити?!
таня
27.09.2019
и опять же разведем новую корупционную организацию
виктория
27.09.2019
А як можно буде заключити договір из ЦЗО, і чи можно?
виктория
27.09.2019
Тоєсть ця організація буде проводити закупівлі замовників? Нічого не зрозуміло :(((
бухпро виктория
27.09.2019
Все просто - вони проводять закупівлю, ви їм платите за виконану роботу, але якщо щось"піде не так", то ви ще заплатите штраф "самі знаєте який"!
юрій
30.09.2019
Це те саме, що і раніше було "Зовнішторгвидав", але тепер ще і надали право проводити закупівлі!!!!!!!
Игорь
02.10.2019
Создали еще одно абсолютно ненужное звено между продавцом и покупателем, вместо того что б бороться с коррупционной составляющей закупок.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі