Інформація по темі "" | Публікації по тегу
01.11.21
6442 8
Друкувати
Обране

Закупівля газу: обираємо процедуру та готуємо документи

Цьогоріч ситуація з постачанням природного газу та тарифами на блакитне паливо вкрай напружена. І лише завдяки спільним діям Кабміну, НАК «Нафтогаз України» та Офісу Президента це питання врегульовано на законодавчому рівні. Які документи необхідно підготувати замовникам для укладання договору про закупівлю природного газу, як їх оформити та куди надсилати? Про це — у нашому матеріалі.

img 1Обираємо процедуру закупівлі 

Вибір процедури закупівлі залежить від очікуваної вартості предмета закупівлі. Тому в цьому питанні замовники керуються загальними правилами, встановленими Законом № 922:

• якщо сума перевищує 200 тис. грн — обираємо переговорну процедуру закупівлі;

• якщо сума від 50 до 200 тис. грн — обираємо спрощену закупівлю;

• якщо сума до 50 тис. грн — укладаємо прямий договір;

• якщо двічі відмінено спрощену закупівлю — укладаємо прямий договір.

Залежно від обраної процедури закупівлі замовник готує пакет відповідних документів. І, звісно, інформацію про обраний предмет закупівлі вносить до річного плану.

Будьте готовими до того, що закупівлю доведеться розпочинати на очікувану вартість. А ось укладати договір про закупівлю природного газу слід на умовах, установлених ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг»» (далі —Нафтогаз), але з урахуванням вимог бюджетного законодавства.

img 2Збираємо необхідні документи

Для реалізації цього механізму Нафтогаз підготував алгоритм дій для бюджетних установ щодо укладання договорів та пакет необхідних документів. Ці документи доступні для завантаження на сайті компанії за посиланням: naftogaztrading.com.ua/documents/examples.

Спочатку слід обирати контактну особу, відповідальну за укладання договорів з бюджетними установами у вашому регіоні.

Далі на обрану електрону адресу надішліть такі документи:

1) запрошення на проведення переговорної/спрощеної процедури або звернення стосовно укладання прямого договору з певним обґрунтуванням і посиланням на норму Закону № 922. Таке запрошення складайте у довільній форм;

2) копії таких документів:

• акт звірки розрахунків станом на 30.09.2021, або довідку від попереднього постачальника газу про відсутність простроченої заборгованості за природний газ станом на 30.09.2021, або дозвіл від попереднього постачальника на перехід споживача (замовника) до іншого постачальника;

• статут (Положення тощо);

• витяг (виписку) з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб — підприємців (отриманий не раніше 01.10.2021) ;

• витяг з реєстру платників ПДВ (якщо ваша установа є платником ПДВ);

• заяву-приєднання до умов договору розподілу природного газу (з ЕІС-кодом).

• наказ (протокол, рішення тощо) про призначення керівника вашої установи;

• довідку з інформацією про керівника та головного бухгалтера (у довільній формі) із зазначенням їх контактних даних та наведенням зразків підписів;

• довіреність (за потреби) на право підписання договору постачання природного газу та протоколу переговорів;

3) протокол переговорів, підписаний замовником (якщо обрано переговорну процедуру). Приклади оформлення протоколів наведено за посиланням: naftogaztrading.com.ua/documents/examples;

4) проєкт договору, оформлений і підписаний замовником.

Усі документи, направлені на електронну адресу, мають бути оформлені належним чином, підписані уповноваженою особою і мати печатку (за наявності). Також зазначені документи в паперовому вигляді слід направити (з оригінальними підписами) поштою на адресу: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 1.

img 3Погодження протоколу переговорів

Нафтогаз перевіряє протокол переговорів, пакет документів замовника та надсилає на його електронну пошту відповідь про погодження. Після цього замовник має прийняти рішення про намір укласти договір про закупівлю та оприлюднити повідомлення про намір укласти такий договір.

Далі необхідно надіслати Нафтогазу на електронну пошту копію повідомлення про намір укласти договір про закупівлю і повідомити можливу дату підписання договору. Визначайте таку дату з урахуванням вимог ч. 7 ст. 40 Закону № 922.

img 4Підписання договору

Після того як Нафтогаз підпише договір на постачання природного газу, скан-копію договору буде надіслано на вашу електронну адресу. До речі, у разі укладання прямого договору (без проведення переговорної процедури) можна не чекати на повідомлення про намір укласти договір.

img 5Реєстрація договору в Казначействі

Договір на постачання природного газу, укладений із Нафтогазом, передбачає газопостачання на строк до 31.12.2022. Так, у п. 2.1 договору, запропонованому Нафтогазом, обсяг газу розписаний за місяцями із жовтня 2021 року по грудень 2022 року. Також окремо зазначаємо загальний обсяг газу на весь період його постачання. Відтак вам доведеться укласти договір не на один бюджетний період, а на більш тривалий строк.

При реєстрації довгострокових бюджетних зобов’язань, строк дії яких перевищує один бюджетний період, як-от довгострокові договори та зобов’язання понад одного року, необхідно врахувати таке. У Реєстрі бюджетних зобов’язань слід проставити суми у межах планових показників поточного бюджетного періоду. Такі показники заповнюємо на підставі даних календарного плану до довгострокового договору.

З огляду на це, Казначейство у своєму листі «Щодо реєстрації в органах Казначейства договорів на постачання природного газу» від 18.10.2021 № 15-08-08/21201 пояснило порядок реєстрації бюджетних зобов’язань за такими договорами.

А саме, до такого довгострокового договору розпорядник бюджетних коштів має скласти Календарний план. У ньому необхідно розписати обсяги фінансування за роками: на 2021 рік (жовтень — грудень або листопад — грудень) та на 2022 рік (січень — грудень). При цьому в графі «Усього» слід зазначити загальний обсяг фінансування на період дії договору.

Примірну форму такого Календарного плану наведено в додатку до вищезгаданого листа Казначейства.

БЮДЖЕТНА БУХГАЛТЕРІЯ ЛИСТОПАД, 2021/№ 41

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
8
Елена
01.11.2021
Отзовитесь, есть ли счастливчики, кто зарегистрировал договор в Казне?
Вика Елена
01.11.2021
А с Нафтогаза Вам уже пришел договор?
ТАНЯ
01.11.2021
Нам сказали чекати дзвінка з Нафтогазу. Що, коли, сам Бог знає????
Вика ТАНЯ
01.11.2021
Нам також. Ви ж маєте на увазі ТОВ "Нафтогазтрейдинг"?
Лілія
01.11.2021
1. Кого вказувати в Протоколі від Замовника: УО чи голову ТК ?
2. Жовтень враховувати в Протоколі, і Договорі чи ні ? Бо фактично вже листопад.
3. Що писати в рядку ІНП? Прочерк чи "немає" чи як ?
Вика Лілія
01.11.2021
Я сегодня звонила куратору, она сказала ожидайте, задавала вопрос по октябрю, она сказала что ничего страшного, ожидайте договор, а по поводу первых двух вопросов, то мы будем закупать по прямому договору. У нас сумма 90000 грн. на 2 года, и у нас есть протокол по чрезвычайной ситуации
Танюшка
15.11.2021
А мене цікавить як буде проходити оплата та передавання показників? Хтось може поділитися досвідом?
Танюшка
18.11.2021
Доброго дня. У цьому році на залишок кубів на постачання газу у зв"язку з подорожченням ціни ми вимушені були проводити спрощену закупівлю. 2 рази ніхно не прийняв участь. Тепер ми заключили договір з Нафтогаз Трейдинг. Але договір передбачає закупівлю на 2022 рік де сума договору повинна бути быльша за 50 тис.грн. Виходить ми повинні розторгнути договір, та провести спрощену закупівлю на 2022 рік??Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі