Інформація по темі "" | Публікації по тегу
01.11.21
5501 8
Друкувати
Обране

Закупівля газу: обираємо процедуру та готуємо документи

Вікторія Матвєєва
Вікторія Матвєєва експерт з фінансових питань журналу «Бюджетна бухгалтерія»
Цьогоріч ситуація з постачанням природного газу та тарифами на блакитне паливо вкрай напружена. І лише завдяки спільним діям Кабміну, НАК «Нафтогаз України» та Офісу Президента це питання врегульовано на законодавчому рівні. Які документи необхідно підготувати замовникам для укладання договору про закупівлю природного газу, як їх оформити та куди надсилати? Про це — у нашому матеріалі.


img 1Обираємо процедуру закупівлі 

Вибір процедури закупівлі залежить від очікуваної вартості предмета закупівлі. Тому в цьому питанні замовники керуються загальними правилами, встановленими Законом № 922:

• якщо сума перевищує 200 тис. грн — обираємо переговорну процедуру закупівлі;

• якщо сума від 50 до 200 тис. грн — обираємо спрощену закупівлю;

• якщо сума до 50 тис. грн — укладаємо прямий договір;

• якщо двічі відмінено спрощену закупівлю — укладаємо прямий договір.

Залежно від обраної процедури закупівлі замовник готує пакет відповідних документів. І, звісно, інформацію про обраний предмет закупівлі вносить до річного плану.

Будьте готовими до того, що закупівлю доведеться розпочинати на очікувану вартість. А ось укладати договір про закупівлю природного газу слід на умовах, установлених ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг»» (далі —Нафтогаз), але з урахуванням вимог бюджетного законодавства.

img 2Збираємо необхідні документи

Для реалізації цього механізму Нафтогаз підготував алгоритм дій для бюджетних установ щодо укладання договорів та пакет необхідних документів. Ці документи доступні для завантаження на сайті компанії за посиланням: naftogaztrading.com.ua/documents/examples.

Спочатку слід обирати контактну особу, відповідальну за укладання договорів з бюджетними установами у вашому регіоні.

Далі на обрану електрону адресу надішліть такі документи:

1) запрошення на проведення переговорної/спрощеної процедури або звернення стосовно укладання прямого договору з певним обґрунтуванням і посиланням на норму Закону № 922. Таке запрошення складайте у довільній форм;

2) копії таких документів:

• акт звірки розрахунків станом на 30.09.2021, або довідку від попереднього постачальника газу про відсутність простроченої заборгованості за природний газ станом на 30.09.2021, або дозвіл від попереднього постачальника на перехід споживача (замовника) до іншого постачальника;

• статут (Положення тощо);

• витяг (виписку) з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб — підприємців (отриманий не раніше 01.10.2021) ;

• витяг з реєстру платників ПДВ (якщо ваша установа є платником ПДВ);

• заяву-приєднання до умов договору розподілу природного газу (з ЕІС-кодом).

• наказ (протокол, рішення тощо) про призначення керівника вашої установи;

• довідку з інформацією про керівника та головного бухгалтера (у довільній формі) із зазначенням їх контактних даних та наведенням зразків підписів;

• довіреність (за потреби) на право підписання договору постачання природного газу та протоколу переговорів;

3) протокол переговорів, підписаний замовником (якщо обрано переговорну процедуру). Приклади оформлення протоколів наведено за посиланням: naftogaztrading.com.ua/documents/examples;

4) проєкт договору, оформлений і підписаний замовником.

Усі документи, направлені на електронну адресу, мають бути оформлені належним чином, підписані уповноваженою особою і мати печатку (за наявності). Також зазначені документи в паперовому вигляді слід направити (з оригінальними підписами) поштою на адресу: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 1.

img 3Погодження протоколу переговорів

Нафтогаз перевіряє протокол переговорів, пакет документів замовника та надсилає на його електронну пошту відповідь про погодження. Після цього замовник має прийняти рішення про намір укласти договір про закупівлю та оприлюднити повідомлення про намір укласти такий договір.

Далі необхідно надіслати Нафтогазу на електронну пошту копію повідомлення про намір укласти договір про закупівлю і повідомити можливу дату підписання договору. Визначайте таку дату з урахуванням вимог ч. 7 ст. 40 Закону № 922.

img 4Підписання договору

Після того як Нафтогаз підпише договір на постачання природного газу, скан-копію договору буде надіслано на вашу електронну адресу. До речі, у разі укладання прямого договору (без проведення переговорної процедури) можна не чекати на повідомлення про намір укласти договір.

img 5Реєстрація договору в Казначействі

Договір на постачання природного газу, укладений із Нафтогазом, передбачає газопостачання на строк до 31.12.2022. Так, у п. 2.1 договору, запропонованому Нафтогазом, обсяг газу розписаний за місяцями із жовтня 2021 року по грудень 2022 року. Також окремо зазначаємо загальний обсяг газу на весь період його постачання. Відтак вам доведеться укласти договір не на один бюджетний період, а на більш тривалий строк.

При реєстрації довгострокових бюджетних зобов’язань, строк дії яких перевищує один бюджетний період, як-от довгострокові договори та зобов’язання понад одного року, необхідно врахувати таке. У Реєстрі бюджетних зобов’язань слід проставити суми у межах планових показників поточного бюджетного періоду. Такі показники заповнюємо на підставі даних календарного плану до довгострокового договору.

З огляду на це, Казначейство у своєму листі «Щодо реєстрації в органах Казначейства договорів на постачання природного газу» від 18.10.2021 № 15-08-08/21201 пояснило порядок реєстрації бюджетних зобов’язань за такими договорами.

А саме, до такого довгострокового договору розпорядник бюджетних коштів має скласти Календарний план. У ньому необхідно розписати обсяги фінансування за роками: на 2021 рік (жовтень — грудень або листопад — грудень) та на 2022 рік (січень — грудень). При цьому в графі «Усього» слід зазначити загальний обсяг фінансування на період дії договору.

Примірну форму такого Календарного плану наведено в додатку до вищезгаданого листа Казначейства.

БЮДЖЕТНА БУХГАЛТЕРІЯ ЛИСТОПАД, 2021/№ 41

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Новини по темі:
05.08.22 В Україні пропонується встановити кримінальну відповідальність за участь у державних закупівлях російських та білоруських компаній, що перебувають під санкціями У Бюро економічної безпеки України виступили з ініціативою заборони участі у публічних закупівлях товарів, робіт і послуг компаній, власниками яких є резиденти з російської федерації та республіки білорусь, а закупівлі, які вже проведені – анулювати. На основі аналітичної інформації та звернення БЕБ до Кабінету Міністрів України народні депутати України виступили із законодавчою ініціювали внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо забезпечення виконання окремого виду спеціальних економічних та обмежувальних заходів (санкцій).
04.08.22 Вартісний поріг для застосування процедур закупівлі суттєво підвищать: є проект змін 02.08.2022 зареєстровано проект Закону про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо актуалізації порогів публічних закупівель у зв'язку з інфляційними процесами в державі за № 7624.
03.08.22 Відкриті дані повертаються: як реагувати місцевій владі До початку повномасштабної війни Україна закріплювала за собою статус країни, що формує тренди у сфері відкритих даних в Європі. Мінцифри називало розвиток цієї сфери своїм пріоритетом та ставило амбітну ціль — вивести в ній країну в трійку світових лідерів. Однак з початком війни ситуація змінилася, чимало інформації сховали з публічного доступу. На державному рівні її зараз починають відновлювати, і в громад також постає питання — що робити з даними далі?
коментарі
(8)
Елена
01.11.2021
Отзовитесь, есть ли счастливчики, кто зарегистрировал договор в Казне?
Вика Елена
01.11.2021
А с Нафтогаза Вам уже пришел договор?
ТАНЯ
01.11.2021
Нам сказали чекати дзвінка з Нафтогазу. Що, коли, сам Бог знає????
Вика ТАНЯ
01.11.2021
Нам також. Ви ж маєте на увазі ТОВ "Нафтогазтрейдинг"?
Лілія
01.11.2021
1. Кого вказувати в Протоколі від Замовника: УО чи голову ТК ?
2. Жовтень враховувати в Протоколі, і Договорі чи ні ? Бо фактично вже листопад.
3. Що писати в рядку ІНП? Прочерк чи "немає" чи як ?
Вика Лілія
01.11.2021
Я сегодня звонила куратору, она сказала ожидайте, задавала вопрос по октябрю, она сказала что ничего страшного, ожидайте договор, а по поводу первых двух вопросов, то мы будем закупать по прямому договору. У нас сумма 90000 грн. на 2 года, и у нас есть протокол по чрезвычайной ситуации
Танюшка
15.11.2021
А мене цікавить як буде проходити оплата та передавання показників? Хтось може поділитися досвідом?
Танюшка
18.11.2021
Доброго дня. У цьому році на залишок кубів на постачання газу у зв"язку з подорожченням ціни ми вимушені були проводити спрощену закупівлю. 2 рази ніхно не прийняв участь. Тепер ми заключили договір з Нафтогаз Трейдинг. Але договір передбачає закупівлю на 2022 рік де сума договору повинна бути быльша за 50 тис.грн. Виходить ми повинні розторгнути договір, та провести спрощену закупівлю на 2022 рік??Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.