30.06.25
Фінзвітність: шпаргалка зі складання
175469
18
На черзі ще один етап підбиття підсумків. Цього разу складаємо фінансову звітність за перше півріччя 2025 року. Аби допомогти вам упоратись із цим завданням, ми підготували спеціальні підказки та пояснення. Ви зможете власноруч перевірити себе, швидко заповнити необхідні показники та визначити фінансовий результат.
30.06.25
Поповнення статутного капіталу комунального підприємства: як показати в обліку та фінзвітності?
1249
6
Згідно з рішенням міської ради головний розпорядник — виконком міської ради перерахував одержувачу бюджетних коштів — комунальному підприємству кошти за КПКВК 7670 та КЕКВ 3210 на поповнення статутного капіталу. Як правильно показати такі операції в бухобліку виконкому? Та чи повинні ці операції знайти відображення в фінансовій звітності виконавчого органу?
Заклад освіти придбав набір тактичної медицини для оснащення кабінету «Захист України». Вартість такого набору — 99900 грн. До його складу входять джгути кровоспинні, бандажі перев’язувальні, пов’язки оклюзійні, манекени тренувальні, пластир, ножиці та інші засоби навчання. На який рахунок правильно зарахувати такий набір?
25.06.25
Знищено майно громади під час обстрілів: який порядок дій?
2662
2
Внаслідок обстрілів знищено майно громади (генератор, оргтехніка, паливо в бочках тощо). Поліція провела огляд місця події, зафіксувала наслідки та надала відповідний висновок. Але у цьому документі не зазначено, яке конкретно майно було знищено. Як діяти в цій ситуації? Яка процедура списання знищеного майна?
24.06.25
Порядок списання держмайна: чергове оновлення
3371
0
Нещодавно Кабмін уніс зміни до Порядку № 1314*, яким регламентовано механізм списання об’єктів державної власності. На які саме новації в цій царині слід звернути увагу бюджетним установам, дізнавайтеся з нашої публікації.
Нещодавно законодавці посилили відповідальність за незабезпечення доступу до інформації про використання публічних коштів. Маємо на увазі Закон № 4240*, який є чинним з 14.06.2025. У чому саме полягає суть цих змін для закупівельників, читайте у цьому матеріалі.
30.05.25
Обліковуємо землю за НГО: чи треба дооцінювати щороку?
2676
0
Установа обліковує на балансі земельну ділянку за нормативною грошовою оцінкою (далі — НГО). Цього року отримали витяг з технічної документації про НГО цієї ділянки для розрахунку земельного податку. Чи потрібно щороку змінювати вартість такої ділянки в бухгалтерському обліку на підставі щорічного коефіцієнта індексацій НГО?
29.05.25
Придбати комп і ПЗ: що в бухобліку?
17574
19
Бюджетна установа придбала моноблок вартістю 19 тис. грн. Також окремо було придбано програмне забезпечення (далі — ПЗ) до нього на суму 10 тис. грн. Чи потрібно збільшувати первісну вартість моноблока на вартість ПЗ? На який субрахунок їх зарахувати: 1014 чи 1113?
28.05.25
Обрахунок ПДВ-межі: які надходження включати, а які ні?
1476
6
Бюджетна установа не є платником ПДВ. Протягом року отримала різні види власних надходжень: доходи від надання освітніх послуг; благодійні надходження від спонсорів та батьківського комітету в натуральній формі; відшкодування вартості комунальних послуг від орендарів; доходи від навчального господарства (кошти від продажу сільгосппродукції). Які з цих доходів слід враховувати під час визначення загального обсягу оподатковуваних операцій для реєстрації платником ПДВ?
27.05.25
Типове положення про бухгалтерську службу: версія - 2025
7483
4
Кабмін постановою № 566* уніс зміни до Типового положення**, яким визначено основні завдання та функціональні обов’язки бухгалтерської служби бюджетної установи та повноваження її керівника. Таким чином, наразі маємо нову редакцію Типового положення. А які саме нововведення щодо діяльності бухгалтерської служби та головбуха запроваджено, розповімо у цьому матеріалі.
Експерт у сфері бюджетної бухгалтерії з 25-річним стажем. Автор статей, книг, курсів. Лектор семінарів та вебінарів. Допомагаю бухгалтерам та економістам бюджетної сфери. Моя спеціалізація – питання бюджетного обліку, оподаткування та публічних закупівель