799 0

Як неприбутковій організації перерахувати благодійну допомогу на рахунок волонтера?

Фіскали роз’яснили таке питання: чи може неприбуткова організація перерахувати благодійну допомогу на карткові рахунки волонтерів та які бухгалтерські документи для цього потрібні?

Ф ДФСУ відповіли, що перерахування коштів у вигляді благодійної допомоги неприбутковою організацією безпосередньо її отримувачам або через волонтерів можливе, якщо така благодійна діяльність не суперечить статутній діяльності такої неприбуткової організації.

Так, Податковий кодекс вимагає, щоб статутні документи неприбуткових організацій містили вичерпний перелік їх видів діяльності, які не передбачають одержання прибутку згідно з нормами законів, що регулюють їх діяльність (п. 157.15 ПКУ).

Одним із порушень, що є підставою для виключення організацій з Реєстру неприбуткових організацій та установ, є використання звільнених від оподаткування коштів на цілі, не передбачені статутом, зокрема, для провадження господарської діяльності. Кошти та майно, використані не за цільовим призначенням, вважаються доходом і підлягають оподаткуванню за ставкою, встановленою п. 151.1 ПКУ.

При цьому, центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну податкову політику, формується і ведеться Реєстр волонтерів АТО до якого включаються благодійники - фізичні особи.

Такі роз’яснення надала ДФСУ в роз’ясненні від 06.11.2014 р.

 



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)