Інформація по темі "" | Публікації по тегу
13.01.17
45266 9
Друкувати
Обране

Що треба знати державним службовцям перед заповненням електронної декларації?

Відповідь надає головний спеціаліст з питань протидії корупції Управління Держпраці в Кіровоградській області Ангеліна Мусієнко


Із 1 січня 2017 року стартувала друга хвиля електронного декларування. Вона охоплює всіх суб’єктів декларування й усі типи декларацій.

 У другому етапі е-декларування подавати декларації будуть: суб’єкти першого етапу, а також:

 • депутати місцевих рад;
 • державні службовці категорії “В”;
 • посадові особи місцевого самоврядування 4-7 категорій;
 • військові посадові особи Збройних сил України, Держспецзвязку та інших військових формувань (крім військовослужбовців строкової служби);
 • поліцейські;
 • особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби, податкової міліції, особи начальницького складу підрозділів цивільного захисту, ДБР, НАБУ;
 • посадові та службові особи органів прокуратури, СБУ, ДБР, НАБУ, дипломатичної служби, інших держорганів;
 • посадові особи юридичних осіб публічного права.

На відміну від паперових декларацій, електронні мають 16 розділів, тому суб'єкту декларування потрібно заздалегідь почати заповнення документу. 

Для реєстрування та входу до системи декларування НАЗК посадовцю треба мати власний електронний цифровий підпис.

Відтепер декларант має змогу зберігати чернетки форми й використовувати раніше подані декларації для створення нових. А також заповнювати декларацію поступово, повертаючись до заповнення необмежену кількість разів, до встановленого строку подачі декларації.  

Суб'єкт декларування може подати виправлену декларацію без звернення до НАЗК лише один раз упродовж 7 днів після подання декларації. Після цього терміну виправлення можливе лише з дозволу НАЗК і може також передбачати притягнення до відповідальності. 

У е-декларуванні з'явилися нові розділи:

 • об'єкти незавершеного будівництва;
 • нематеріальні активи: об'єкти інтелектуальної власності, ліцензії тощо
 • юридичні особи, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб'єкт декларування або члени його сім'ї;
 • робота за сумісництвом суб'єкта декларування;
 • членство суб'єкта декларування в організаціях та їх органах. 

Також у деяких розділах збільшився обсяг інформації:

 • одається інформація про співвласників майна, а також про власника майна, яке знаходиться на праві користування (в оренді) у суб'єкта декларування чи членів його родини;
 • інне рухоме майно (крім транспортних засобів, вони декларуються окремо): антикваріат, твори мистецтва, побутові прилади тощо. Декларується кожен окремий предмет вартістю більше 100 МЗП (мінімальна заробітна плата, що складає 1378 грн для декларацій за 2016 рік);
 • грошові активи: готівкові кошти, кошти на рахунках, якщо сукупно більше за 50 МЗП (68 900 грн для 2016 року);
 • видатки та правочини суб'єкта декларування: якщо розмір видатку більший за 50 МЗП (68 900 грн для 2016 року)
 • негрошові подарунки, лише якщо разова перевищують 5 МЗП , грошові подарунки, якщо сукупно від одного джерела за рік перевищують 5 МЗП.

Якщо член сім'ї відмовився надавати інформацію для заповнення декларації, суб'єкт декларування зазначає це в декларації. В такому випадку НАЗК проводить повну перевірку декларації. Визначення членів сім'ї залишилося незмінним - особи, які перебувають у шлюбі, а також їхні діти, в тому числі повнолітні, батьки, особи, які перебувають під опікою і піклуванням, інші особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки, у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі. 

Адміністративна відповідальність настає у випадку завідомо недостовірних відомостей у декларації за розбіжності   100-250 МЗП, кримінальна відповідальність - на 250 МЗП.

http://kirtu.gov.ua

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(9)
Олена
17.01.2017
"Хвиля" настала та суб`єктів декларування забули внести...
Anna Олена
17.01.2017
це точно, в переліку нема
123
17.01.2017
так, опція, що ви відноситесь до категорії "В" зовсім немає)))))) лише А і Б.
Іван
17.01.2017
Ота категорія В можєе взагалі не заповнювати декларацію. Розбіжність в 16 тис. грн. у них простото НЕМОЖЛИВА.
Світлана
18.01.2017
Сама вже перечитала всі пункти, підпункти, статті в які внесли зміни групу В державної служби в самому Законі не знайшла, ключі робити чи ні ????? (наш відповідальний за корупцію морозиться)
Лілія
19.01.2017
Якщо минулого року я працювала в 3 різних державних установах, то яке місце роботи я повинна вказати в деларації? Я ж повинна податив кожну установу деклараці.??? З 27 вересня 2016 року я не є держслужбовцем.
ой
04.02.2017
при внесені данних про свідоцтво про народження дитини видає помилку ,чк занести данні правильно?
Валенттина ой
06.02.2017
Вносьте серію і номер без пробілу, тоді не видає помилки
Марьяна
16.03.2017
Термін подання декларації у дикретній відпустці?
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн