Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
11337 5
Друкувати
Обране

Чи можливо зробити копію КЕП з файлового носія на захищений носій ключової інформації, відповідає ДПС

Чи може користувач зробити копію кваліфікованого електронного підпису (далі – КЕП) з файлового носія на захищений носій ключової інформації і чи вважається даний КЕП згенерований на захищеному носії ключової інформації?


Коротка відповідь :

     Користувач може зробити резервну копію шляхом копіювання кваліфікованого електронного підпису (далі – КЕП) з файлового носія на захищений носій ключової інформації, але такий КЕП не буде вважатися як згенерований на захищеному носії.

Повна відповідь :
     Абзацом другим частини другої ст. 17 Закону України Закону України від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги» (далі – Закон № 2155) передбачено, що органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації державної форми власності, державні реєстратори, нотаріуси та інші суб’єкти, уповноважені державою на здійснення функцій державного реєстратора, для засвідчення чинності відкритого ключа використовують лише кваліфікований сертифікат відкритого ключа, а для реалізації повноважень, спрямованих на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов’язків фізичної або юридичної особи відповідно до закону, застосовують виключно засоби кваліфікованого електронного підпису чи печатки, які мають вбудовані апаратно-програмні засоби, що забезпечують захист записаних на них даних від несанкціонованого доступу, від безпосереднього ознайомлення із значенням параметрів особистих ключів та їх копіювання.
     Відповідно до абзацу другого п. 2 Порядку використання електронних довірчих послуг в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях державної форми власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2018 року № 749 (далі – Порядку), визначено, що захищений носій особистих ключів – засіб кваліфікованого електронного підпису чи печатки, що призначений для зберігання особистого ключа та має вбудовані апаратно-програмні засоби, що забезпечують захист записаних на ньому даних від несанкціонованого доступу, безпосереднього ознайомлення із значенням параметрів особистих ключів та їх копіювання.
     Підпунктом 23 частини першої ст. 1 Закону № 2155 кваліфікований електронний підпис (далі – КЕП) – удосконалений електронний підпис, який створюється з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа.
     Кваліфікований сертифікат відкритого ключа – сертифікат відкритого ключа, який видається кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг, засвідчувальним центром або центральним засвідчувальним органом і відповідає вимогам Закону № 2155 (п.п. 25 частини першої ст. 1 Закону № 2155).
     Згенерований особистий ключ користувача захищається паролем та записується на захищеному носії ключової інформації відповідно до п.п. 5.1 п. 5 Настанови користувача «ІІТ Користувач ЦСК-1», яка розміщена на офіційному інформаційному ресурсі кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС (http://www.acskidd.gov.ua) за посиланням: Головна/«Отримання електронних довірчих послуг, у тому числі для програмних РРО»/«Програмне забезпечення»/«Засіб кваліфікованого електронного підпису чи печатки – «ІІТ Користувач ЦСК-1»/«Настанова користувача «ІІТ Користувач ЦСК-1.3.1».
     Кваліфікований сертифікат відкритого ключа містить відкритий ключ підписувача та додаткову інформацію, в якій, зокрема, зазначається, що особистий ключ згенерований на захищеному носії ключової інформації.
     Враховуючи вищевикладене, користувач може зробити резервну копію шляхом копіювання КЕП з файлового носія на захищений носій ключової інформації, але такий КЕП не буде вважатися як згенерований на захищеному носії.

 

Джерело:
ЗІР категорія 301.02

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(5)
Іра
25.11.2020
У листопаді робили ключ на токен. Податкова вимагала всі документи, хоча лише тиждень до того робили звичайний КЕП, ключ створювали новий
Бух
25.11.2020
з тими ключами, ми як дураки з писаною торбою, на казну дні, на звіти другі, тільки й слідкуй, щоб не закінчились. Взагалі, чого б не зробити єдині
Ikar Бух
25.11.2020
теж таке питання ставив Мінцифрі...промовчали
бухгалтер
25.11.2020
З таким відношенням - з усіх сторін скубуть, роботи непочатий край, навішали все, що тільки можна було, бухгалтери, як нормальні люди повинні йти з такої посади. Мабуть, бухгалтери не потрібні своїй державі здорові та живі і з гідною зарплатнею.
Юлія
26.11.2020
Чесно кажучи, немає ні часу, ні бажання займатися вашими КЕПами. Я - бухгалтер, а не програміст,який повинен слідкувати за змінами в програмуванні цих довбаних ключів та терміном їх використання. Мені необхідно приходити на роботу і вчасно нараховувати зарплату, подавати звіти, вести облік матеріалів, а не думати, коли мені знайти час і кошти , немалі для моєї організації, щоб поновлювати вже десять раз поновлене. Я вважаю, цим повинен займатися той, хто це придумав, і вчасно забезпечувати державні установи цими ключами безоплатно, а не виручати, як завжди, якісь сумнівні організації.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд