UA | RU

Деякі питання заповнення звіту з ЄСВ

Фахівці Головного управління ДФС у Чернівецькій області повідомляють, що правила формування та подання Звіту з Єдиного соціального внеску, врегульовано відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіна 14.04.2015 р. № 435 (у редакції наказу Мінфіна 11.04.2016 р. № 441). Відповідно до п. 16 розділу II цього Порядку відповідальним за правильність та достовірність заповнення звіту є страхувальник.


 

З метою недопущення страхувальниками помилок під час заповнення звіту надаємо відповіді на питання, що найчастіше виникають під час заповнення Звіту з ЄСВ:

Якщо нарахований дохід працівника менше мінімальної зарплати, то які додаткові реквізити необхідно заповнювати ?

У такому випадку у звітному місяці виникає потреба нараховувати єдиний внесок з додаткової бази нарахування, щодо працівника в таблиці 6 Звіту з ЄСВ необхідно заповнити два рядки: у першому рядку вказується фактична заробітна плата й нарахування єдиного внеску; у другому рядку вказується вказується додатково код типу нарахувань «13» », а в реквізиті 19 сума додаткової бази нарахування - різниця між фактичною базою нарахування єдиного внеску і розміром мінімальної заробітної плати.

Код типу нарахування «13» застосовується тільки в звітному місяці за звітний період.

У разі донарахування сум до мінімальної заробітної плати за минулий період донарахування відображається з кодом типу нарахування «2». При цьому в таблиці 1 обов’язково потрібно зазначити зміст помилки (наприклад, донарахування сум до мінімальної заробітної плати за ... місяць ... рік).

Як відобразити в Звіті з ЄСВ суми відпускних та лікарняних?

Суми, нараховані за дні щорічної та додаткової відпустки, вносяться до графи «Загальна сума нарахованої заробітної плати (доходу) (усього з початку звітного місяця) з відображенням відповідного місяця тільки в сумі, що припадає на дні відпустки цього місяця, з кодом типу нарахування «10». Суми, що припадають на дні відпустки наступних місяців, включаються до поля наступних місяців і відображаються в окремих рядках з кодом типу нарахувань «10».

«Перехідні» лікарняні та декретні відображаються в окремих рядках з кодами категорій застрахованої особи, визначених у додатку 2 до Порядку.

Які відомості не зазначаються у звітному місяці?

Кількістькалендарних днів перебування у трудових/цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця не можна зазначати у звітному місяці за майбутні та минулі звітні періоди, за винятком відпустки, відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами і випадків поновлення на роботі особи за рішенням суду.

Коли ставити ознаку «Неповнийробочий час»?

Ознака «Неповний робочий час» (Реквізит 24 «Ознака неповного робочого часу» таблиці 6 Звіту з ЄСВ) проставляється у разі, якщо особа працює: неповний робочий день (тобто зменшення тривалості щоденної роботи на обумовлену кількість годин);неповний робочий тиждень (зберігається нормальна тривалість робочого дня, але зменшується кількість робочих днів на тиждень);у разі поєднання неповного робочого дня і неповного робочого тижня (наприклад, тривалість робочого дня 5 годин при 4 робочих днях на тиждень).

Яким чином у таблиці б Звіту з слід відобразити суму компенсації за невикористану відпустку, яку виплачують працівникові під час звільнення?

Суму компенсації за невикористану відпустку потрібно відображати в одному рядку із зарплатою, нарахованою за місяць звільнення, тобто без виділення цієї суми окремим рядком.

Також необхідно звернути увагу :

Реквізит 15 таблиці 6 додатку 4 Звіту з ЄСВ «Кількість днів перебування у трудових/цивільно-правових відносинах протягом календарного звітного місяця» заповнюється одним значенням у одному рядку, що відповідає звітному. За наявності декількох рядків по одній застрахованій особі реквізит 15 зазначається лише в одному, а саме в тому в якому зазначаються дані про суми заробітної плати (за їх наявності). Реквізит 15 не може зазначатися у звітному місяці за майбутні звітні періоди.

Реквізит 19 «Ознака наявності трудової книжки», Реквізит 20 «Ознака наявності спец стажу» та Реквізит 24 «Ознака неповного робочого часу» в усіх рядках по одній застрахованій особі заповнюється однаково.

У фіскальному відомстві нагадують, що 20 листопада термін подання звіту по єдиному внеску, нарахованому за попередній календарний місяць роботодавцями за найманих працівників.

ГУ ДФС у Чернівецькій області

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (9)
КАТЕРИНА
14.11.2017
У разі донарахування сум до мінімальної заробітної плати за минулий період , коли донарахування відображається з кодом типу нарахування «2» , це вже причина для накладання штрафу? чи ні?
яна
15.11.2017
людина працює на 0.5 окладу на 1600 донараховуЄСВ до 3200 чи зарахують людині стаж на повну чи личе половинц реальнооргвнізація сплачує за неї внески хто що знає
Оля яна
15.11.2017
Повний ста, бо ЄСВ сплачують з 3200
buhg Оля
15.11.2017
нет не зе будет полный стаж, тк указано неполн раб день
Іра buhg
20.11.2017
Повинні зараховувати повний місяць, про це ПФ давав розяснення, але на сайті ПФ місяці праці на 0,5 ставки відображаються неправильно, тобто замість 31 - 16 днів, про це теж нещодавно були розяснення
Надія
16.11.2017
Як показати грошову допомогу при виході у відпустку, якщо відпустка з слідуючого місяця, але виплачена у поточному?
Олена Надія
17.11.2017
Це важливе питання, я його не раз ставила. При розрахунку лікарняних це має значення. Чіткої відповіді немає. Фахівці, надайте відповідь!
татьяна
17.11.2017
Подскажите как правильно отразить в таб.6 сторнированный отпуск за свой счет, в сентябре 2017 оплатили полный рабочий месяц 3200 грн, а приказ на личный отпуск попал в бухгалтерию в октябре 2017, соответственно сторнирована излишне начисленная сумма 762 грн за 5 дн.
1)разбить по месяцам
1 092017 -762,00 -167,64
1 2 092017 762,00 167,64
1 102017 3200,00 704,00
2)не разбивать
1 102017 2438,00 536,36
1 13 102017 762,00 167,64
Валентина
06.12.2017
фахівці кру компенсацію за невикористану відпустку взагалі виключають із фонду оплати праці і не нараховують на неї єсв, навіть якщо до казначейства документи на оплату подані у день звільнення і працівник отримав розрахункові на наступний день після звільнення - вважають що це виплати звільненому за невідпрацьований час. То як же все таки нам бухгалтерам правильно поступати???
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі