Нашi сайти:

Грошова допомога на харчування дітям-сиротам не оподатковується, але відображається у податковому розрахунку за ф.1ДФ

Чи оподатковується вартість майна, а також сума грошової допомоги (компенсації) на харчування дітям-сиротам, яка призначається у порядку і розмірах, визначених постановою КМУ «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування», та як відображається дана сума в податковому розрахунку за ф. 1ДФ?


Відповідно до п.п. 165.1.23 п. 165.1 ст. 165 розділу IV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість майна, а також сума грошової допомоги, що надаються дітям-сиротам чи дітям, позбавленим батьківського піклування (у тому числі випускникам професійно-технічних навчальних закладів і вищих навчальних закладів I - IV рівнів акредитації), у порядку і розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 1994 року № 226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» зі змінами та доповненнями (далі – Постанова № 226).

Згідно із Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, вартість майна, а також сума грошової допомоги, що надаються дітям-сиротам чи дітям, позбавленим батьківського піклування (у тому числі випускникам професійно-технічних навчальних закладів і вищих навчальних закладів І-IV рівнів акредитації), у порядку і розмірах, визначених Постановою № 226, відображається у податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу «147».

Враховуючи вищевикладене, вартість майна, а також сума грошової допомоги, що надаються дітям-сиротам чи дітям, позбавленим батьківського піклування (у тому числі випускникам професійно-технічних навчальних закладів і вищих навчальних закладів І-IV рівнів акредитації), у порядку і розмірах, визначених Постановою № 226, не оподатковується, але відображається у податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу «147».

ЗІР категорія 103.02

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі