Інформація по темі "" | Публікації по тегу
25.11.15
9167 0
Друкувати
Обране

Грошова допомога на харчування дітям-сиротам не оподатковується, але відображається у податковому розрахунку за ф.1ДФ

Чи оподатковується вартість майна, а також сума грошової допомоги (компенсації) на харчування дітям-сиротам, яка призначається у порядку і розмірах, визначених постановою КМУ «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування», та як відображається дана сума в податковому розрахунку за ф. 1ДФ?

Відповідно до п.п. 165.1.23 п. 165.1 ст. 165 розділу IV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість майна, а також сума грошової допомоги, що надаються дітям-сиротам чи дітям, позбавленим батьківського піклування (у тому числі випускникам професійно-технічних навчальних закладів і вищих навчальних закладів I - IV рівнів акредитації), у порядку і розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 1994 року № 226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» зі змінами та доповненнями (далі – Постанова № 226).

Згідно із Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, вартість майна, а також сума грошової допомоги, що надаються дітям-сиротам чи дітям, позбавленим батьківського піклування (у тому числі випускникам професійно-технічних навчальних закладів і вищих навчальних закладів І-IV рівнів акредитації), у порядку і розмірах, визначених Постановою № 226, відображається у податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу «147».

Враховуючи вищевикладене, вартість майна, а також сума грошової допомоги, що надаються дітям-сиротам чи дітям, позбавленим батьківського піклування (у тому числі випускникам професійно-технічних навчальних закладів і вищих навчальних закладів І-IV рівнів акредитації), у порядку і розмірах, визначених Постановою № 226, не оподатковується, але відображається у податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу «147».

ЗІР категорія 103.02

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×