UA | RU

Переведення на іншу посаду: заповнюємо звіт з ЄСВ

Працівниця (основне місце роботи), яка обіймає посаду лікаря-терапевта (код КП 2221.2; код ЗКППТР 20481), перебуває у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами до 11.10.2018 р. У цей час у вересні 2018 р. (з 17 вересня) у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці працівницю з її згоди переведено на посаду лікаря-терапевта дільничного. Відповідний запис внесено до трудової книжки. З’ясуємо, чи потрібно таке переведення відображати у таблиці 5 звіту за формою № Д4.


Валентина БОРШОВСЬКА, 
заступник директора Департаменту інформаційно-аналітичних систем та електронних реєстрів Пенсійного фонду України


 

АКЦЕНТИ 
Таблиця 5 звіту за формою № Д4 заповнюється на працівника, якого переведено на постійну посаду, тобто запис про переведення зроблено в його трудовій книжці. 
Якщо переведення працівника-сумісника, трудова книжка якого ведеться за основним місцем роботи, має постійний характер, то його також відображають у таблиці 5. 
Незважаючи на те що працівниця, яку за її згодою переведено на іншу посаду, перебуває у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, до таблиці 5 двома рядками вносять дані про переведення.

Таблиця 5 звіту з ЄСВ заповнюється у разі коли особу переведено на іншу посаду або роботу у того самого страхувальника. Якщо запис про переведення було внесено до трудової книжки працівника, то потрібно відоб­разити інформацію в таблиці 5. Якщо ж такий запис у трудовій книжці не зроблено, таблиця 5 не заповнюється. Тобто йдеться саме про переведення на постійну посаду. Тимчасове переведення не відображається у трудовій книжці (до неї вносять записи лише про переведення на іншу постійну роботу (п. 2.2 Інструкції № 58)), а отже, не потрапить і до таб­лиці 5 звіту за формою № Д4.

Щодо працівників-сумісників, трудові книжки яких ведуться за основним місцем роботи, то дані про їх переведення також слід відображати у таблиці 5, якщо воно носить постійний характер.

У зазначеному випадку йдеться про переведення на постійну роботу. А отже, незважаючи на те що працівниця у цей час перебуває у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, до таблиці 5 за вересень 2018 р. потрібно внести дані про її переведення двома рядками (див. зразок заповнення таб­лиці 5), заповнивши реквізити 12 — 15. При цьому у реквізиті 8 слід вказати код категорії особи «1» («наймані працівники (з трудовою книжкою)»), а не код, який зазначається для відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, — «5»(«особи, яким надано відпустку у зв’яз­ку з вагітністю та пологами»).

Крім того, необхідно за­пов­нити на таку працівницю дані у таблиці 5 форми № Д4 за жовтень 2018 р., вказавши у реквізиті 11 дату закінчення відпустки у зв’яз­ку з вагітністю та пологами, — «11» (якщо таку відпустку не буде продовжено). У реквізиті  8 такого рядка необхідно зазначити код категорії особи «5» («особи, яким надано відпустку у зв’яз­ку з вагітністю та пологами»).

Зразок заповнення таблиці.

таблиця 5 форми № Д4

www.visnuk.com.ua

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (7)
!!
10.10.2018
Наберіть в програмі "Медок" приведений приклад в таблицю 5.
Програма починає видавати попередження "Нема підстави для припинення трудових або ...".
На форумі "Медок" стандартно відповідає, що такий контроль дало ПФУ.

Куди звертатися з цим та багатьма подібними ляпсусами контролю?

Ірина
10.10.2018
Підтримує попередній коментар. В програмі "Медок" не дозволяє без застререження ввести інформацію про переведення двома строками. Посилається що при заповнені колонки 11 "Дата закінчення" має бути зазначено підства, хоча в роз'ясненнях вказано, що при переведені ця колонка не заповнюється.
Катерина Ірина
11.10.2018
У мене навіть помилку показує. Я відправила таблицю 5 помилкову і звіт був прийнятий
Катерина Катерина
16.10.2018
Аналогічно.. Дзвонила в ПФУ.. сказали відправляти помилковий.. прийняли
Лука Пачоли
10.10.2018
З діючого "Порядку" ніяк не випливає вимога заповнення двох рядків при переведенні на іншу посаду. Так само як і в паперовій трудовій книжці в цьому випадку робиться один запис.
!! Лука Пачоли
11.10.2018
Якщо заповнювати лише один рядок, то це нічим не відрізняється від прийому на роботу!
Юра !!
17.10.2018
згоден, теж роблю один запис і не працівники ДФС ні аудитори, бухгалтери, консультанти не заперечуюсь що так теж вірно і не суперечить законодавству
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі