Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
9016 4
Друкувати
Обране

Що готує проект оновлених Звіту з ЄСВ та інструкції про нарахування ЄСВ

21 березня 2016 року останній день подання Звіту з ЄСВ за лютий 2016 року.
Проте звітність із ЄСВ за лютий, як і за січень 2016 року, роботодавці подаватимуть поки за старими формами звітності.


Адже наразі є лише проекти наказів Мінфіну:

Зокрема, проектами передбачається:

1. Звіт за попередній звітний період (періоди) до 2016 року, який не подавався, подається до органу доходів і зборів за формою, що діяла з 1 травня 2015 року. Такий Звіт подається лише один раз за один звітний період.

2. У разі зміни класу професійного ризику виробництва за період до 1 січня 2016 року платник самостійно здійснює перерахунок ЄСВ за минулі періоди виходячи з розміру ЄСВ, що діяв на день нарахування (обчислення, визначення) заробітної плати (доходу), на яку нараховується ЄСВ. Органи доходів і зборів використовують дані, зазначені в повідомленні про зміну класу професійного ризику виробництва за період до 1 січня 2016 року, отриманому від Фонду соціального страхування, для здійснення контролю за правильністю відображення донарахованих (зменшених) сум ЄСВ у звітності, що подається до органів доходів і зборів відповідно до встановлених класів професійного ризику виробництва за періоди, зазначені в повідомленні.

3. На суму недоїмки платнику ЄСВ нараховується пеня з розрахунку 0,1% на суму фактично сплаченої недоїмки за кожний день прострочення платежу. При цьому наведено приклад її розрахунку у 2016 році.

4. За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄСВ на платників, які вчинили зазначене порушення в період до 1 січня 2015 року, накладається штраф у розмірі 10% своєчасно не сплачених сум. За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄСВ на платників, які вчинили зазначене порушення починаючи з 1 січня 2015 року й надалі, накладається штраф у розмірі 20% своєчасно не сплачених сум.

5. За донарахування органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого ЄСВ до 1 січня 2015 року накладається штраф у розмірі 5% зазначеної суми, а після 1 січня 2015 року — 10% зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50% суми донарахованого ЄСВ.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(4)
Ольга
15.03.2016
Підскажіть , будь-ласка, хто зробив перерахунок окладів за січень2016 у березні як його відображати в ЄСВ.
Павел Ольга
15.03.2016
Никак, разбивать по месяцам не надо, это ведь не больничные или отпуск. Одной строкой за март месяц всю з/п: мартовскую + январскую
О.Я.
15.03.2016
У звіті за березень, у 6 додатку поставите місяць 1 рік 2016, суму донарахування та суму ЄСВ, без відпрацьованих днів.
Я.О. О.Я.
15.03.2016
Якщо нарахування заробітної плати здійснюється за попередній період, зокрема у зв'язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, суми донарахованої заробітної плати включаються до заробітної плати місяця, у якому були здійснені такі донарахування.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд