Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
2701 0
Друкувати
Обране

Цікаве з форуму: Не подали податкову декларацію по збору за спеціальне використання води, адже нову не затвердили

Питання: Відповідно змін до Податкового кодексу України,скоротилася кількість податків та зборів, а саме, збір за спеціальне використання води як вони називають трансформовано в рентну плату за спеціальне використання води. Нової декларації для звітування за 1 квартал 2015 року не було, стару ми не подали, так як відмінено даний податок. Тепер нам нарахували штраф за не подання звіту. Чи правомірні дії податкової та чи є доцільним оскаржувати даний акт


Відповідь:

Дійсно, Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі – Закон № 71), який набрав чинності з 01.01.2015, збір за спеціальне використання води трансформовано в одну із складових рентної плати – рентна плата за спеціальне використання води.
Згідно із п. 255.12 ст. 255 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-IV (далі - ПКУ) порядок подання декларації, строки сплати рентної плати за спеціальне використання води визначено ст. 257 ПКУ. Зазначимо, що порядок сплати та розрахунку залишився без змін.
Що стосується форми податкової декларації з рентної плати, то згідно з п. 46.6 ст. 46 ПКУ якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику, який затвердив такі форми, зобов’язаний оприлюднити нові форми звітності.
Згідно з п. 9 розд. ІІ «Прикінцеві положення» Закону № 71 міністерства та інші центральні органи виконавчої влади протягом трьох місяців від дня набрання чинності Законом № 71 повинні прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації Закону № 71.
ДФС у листі від 29.01.2015 № 2703/7/99-99-15-04-02-17 рекомендувала до затвердження форми податкової декларації з рентної плати звітуватися за формами затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 21.12.2012 № 1403 «Про затвердження форм податкових декларацій збору за спеціальне використання води».
З огляду на це, необхідно було подавати декларацію за старими формами. Нажаль, штраф за неподання декларації було нараховано правомірно.

http://budget.factor.ua/viewtopic.php?f=123&t=4898

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд