Виплачуємо доходи у негрошовій формі: чи враховувати в графах 3а та 3 форми № 1ДФ «натуральний» коефіцієнт?
Так, у графі 3а «Сума нарахованого доходу» відображається (за звітний квартал) дохід, який нараховано фізичній особі відповідно до ознаки доходу згідно з довідником ознак доходів. У разі нарахування доходу його відображення у графі 3а є обов'язковим незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні.
Нарахований дохід відображається повністю, без вирахування ПДФО, суми ЄСВ, страхових внесків до Накопичувального фонду, суми податкової соціальної пільги за її наявності.
У графі 3 «Сума виплаченого доходу» податкового розрахунку за ф. № 1ДФ відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом у відповідності із нарахованим доходом, який відображений у графі 3а.
Під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з ПКУ, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою
К = 100 : (100 - Сп),
де К - коефіцієнт;
Сп - ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.
До наведеної формули застосовуються існуючи дві ставки податку 15 % і 20 % (для ставки податку 15 % — коефіцієнт 1,17647; для ставки податку 20 % — коефіцієнт 1,25).
Фіскали роз’яснили, що враховуючи, що вищезазначений коефіцієнт застосовується виключно для визначення бази оподаткування, то у разі надання платнику податку доходів у негрошовій формі суми нарахованого доходу у графах 3а та 3 форми № 1ДФ відображаються з урахуванням цього коефіцієнту.