Виплачуємо доходи у негрошовій формі: чи враховувати в графах 3а та 3 форми № 1ДФ «натуральний» коефіцієнт?

Фіскали в ЗІР відповіли на питання: як у графах 3а та 3 податкового розрахунку за ф. № 1ДФ відображаються суми доходів, до яких застосовується коефіцієнт, передбачений п. 164.5 ПКУ, а саме — з урахуванням коефіцієнта чи без нього?


Так, у графі 3а «Сума нарахованого доходу» відображається (за звітний квартал) дохід, який нараховано фізичній особі відповідно до ознаки доходу згідно з довідником ознак доходів. У разі нарахування доходу його відображення у графі 3а є обов'язковим незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні.

Нарахований дохід відображається повністю, без вирахування ПДФО, суми ЄСВ, страхових внесків до Накопичувального фонду, суми податкової соціальної пільги за її наявності.

У графі 3 «Сума виплаченого доходу» податкового розрахунку за ф. № 1ДФ відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом у відповідності із нарахованим доходом, який відображений у графі 3а.

Під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з ПКУ, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою

К = 100 : (100 - Сп),

де К - коефіцієнт;

Сп - ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.

До наведеної формули застосовуються існуючи дві ставки податку 15 % і 20 % (для ставки податку 15 % — коефіцієнт 1,17647; для ставки податку 20 % — коефіцієнт 1,25).

Фіскали роз’яснили, що враховуючи, що вищезазначений коефіцієнт застосовується виключно для визначення бази оподаткування, то у разі надання платнику податку доходів у негрошовій формі суми нарахованого доходу у графах 3а та 3 форми № 1ДФ відображаються з урахуванням цього коефіцієнту.

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі