З якого періоду звітувати по ЄСВ за новою формою? ДФСУ спростовує позицію регіональних колег

Нагадуємо, що наказом Мінфіну від 07.09.2016 року № 813 внесено незначні зміни в Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Наказ набрав чинності 18 жовтня 2016 року.


Після набрання наказом чинності деякі регіональні органи ДФС на своїх веб-порталах розмістили інформацію про необхідність подання звітності за новою формою за жовтень місяць.

На початку листопада вийшли оновлення програмного забезпечення для подання звітності, які містили оновлений звіт з ЄСВ.

І тільки 11 листопада 2016 року ДФСУ опублікувала на своєму сайті лист від 08.11.2016 №35758 / 7 / 99-99-13-02-01-17, в якому говориться, що звітність з ЄСВ із змінами, внесеними наказом № 813, подається платниками єдиного внеску починаючи з 1 грудня 2016 року.

Фіскали пояснюють свою позицію пунктом 46.6 ПКУ, в якому говориться, що до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, наступний за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків) , чинні до такого визначення.

 На жаль, в вище згаданому листі немає рекомендацій для платників податків, які здали звітність за новою формою. Сподіваємося, що в найближчі дні ДФСУ дасть відповідні роз'яснення, а також пояснить причини, за якими регіональні органи ДФС надають платникам податків роз'яснення, відмінні від позиції центрального контролюючого органу.

buhgalter911.com

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (2)
Бука
14.11.2016
Шоб вы так жили!!!
Марія
15.11.2016
Дуже гарно виходить. Якщо бухгалтер допустив помилку - штраф. Якщо регіональні органи ДФС неправильно вимагали здачі звітності по ЄСВ то вони нададуть пояснення. Чому така несправедливісь? Якщо ми несемо матеріальну відповідальність за свої помилки то так само повинні і вищі органи влади їх нести!
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі