Нашi сайти:

Звільнили з премією: як відобразити в 1ДФ

Відповідно до п. 164.1 ст.164 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) базою оподаткування є загальний оподатковуваний дохід з урахуванням особливостей, визначених розділом IV ПКУ.


Загальний оподатковуваний дохід – будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.

При цьому загальний місячний оподатковуваний дохід складається із суми оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) протягом такого звітного податкового місяця (пп. 164.1.2 п. 164.1 ст. 164 ПКУ).

Отже, нараховані фізичній особі доходи у вигляді премії оподатковуються у наступному місяці після місяця звільнення за діючою ставкою, тобто 18%. Наприклад: звільнили 19 березня 2016 р, а премію нарахували у квітні за березень 2016 р.

До того ж у зв’язку з тим, що на час виплати доходу (премії) фізичну особу вже звільнено, вона не є найманим працівником цього підприємства.

Тож премію, нараховану звільненому працівнику, необхідно відобразити у податковому розрахунку (форма №1ДФ) у II кварталі 2016 р. за ознакою «127». Дату звільнення у звітності за цей період відображати не потрібно.

 

Відділ організації роботи Головного управління ДФС у Тернопільській області 

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (2)
Павло
25.11.2016
Премія, яка нарахована працівнику відповідно до умов трудового договору, хоч вона і виплачена йому після звільнення, не є загальним оподатковуваним доходом, а тільки його складовою у вигляді заробітної плати. ПКУ не містить такого тлумачення, що якщо працівнику нараховано дохід у вигляді заробітної плати після його звільнення, то цей дохід вже не є заробітною платою, а є загальним оподатковуваним доходом. Це значить, що ця премія оподатковується у складі заробітної плати того місяця, в я кому він був звільнений. І за ознакою «127» не може позначатись загальний оподатковуваний дохід, а лиш інші доходи, які не включаються в нього.
коля
28.11.2016
Чи може сумісник перед звільненням використати відпустку ? Саме використати відпустку, а не просто отримати відпусткову компенсацію?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі