31 грудня 2024 року медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) ліквідовані. Застарілі МСЕК з 1 січня 2025 року замінили експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи. Саме вони прийматимуть рішення про встановлення інвалідності та її продовження. На тлі цих подій постає питання щодо підтвердження інвалідності працівників, зокрема, для застосування пільгової ставки ЄСВ 8,41 %. Поговоримо про це.
20.01.25
Доплата до мінімальної зарплати та ЄСВ з мінімальної зарплати: виконуємо вимоги у 2025 році
3526
0
Роботодавці зобов’язані забезпечувати рівень зарплати працівників не нижчий за мінімальну зарплату. А ще роботодавці мають сплачувати ЄСВ з фактичної бази, але не нижчої за мінімальну зарплату. Як діють ці вимоги: разом чи окремо? Чи всі зобов’язані їх виконувати? Чи є зміни у 2025 році? Говоримо про це прямо зараз. Приєднуйтесь до розмови. Буде багато цікавого та корисного.
03.01.25
Трудові зміни — 2024-2025
3048
0
У цій статті поговоримо про найбільш значущі зміни у трудовому та соціальному законодавстві, які відбулися у 2024 році. Зробимо також анонс майбутніх новацій у цій сфері на 2025 рік.
30.10.24
Вихідна допомога: пам’ятка для роботодавця
2555
0
Працівник звільняється. Наказ про звільнення видано. А чи має такий працівник право на вихідну допомогу? Відповідь на це запитання залежить від підстави звільнення. В яких випадках працівник має право на таку допомогу? Чи обов’язкова ця виплата? В якому розмірі виплачується вихідна допомога? Як її розрахувати? Що роботи, якщо допомогу виплатили, а суд поновив працівника? На ці та інші запитання, які стосуються вихідної допомоги при звільненні, ви знайдете відповіді в нашій статті.
Доволі часто, окрім середньої відпускної зарплати чи середньої непрацездатної зарплати, бухгалтеру потрібно розрахувати «іншу» середню чи, як її ще називають, середню за 2 місяці. Тож поговоримо, коли саме потрібна така середня? Як розрахувати її суму? Ну і, звісно, без прикладів вас не залишимо.
12.08.24
Компенсація відпустки при звільненні: чи варто економити на ЄСВ?
2518
1
Ситуація. Бухгалтер підприємства завжди нараховував і виплачував відпускну компенсацію при звільненні в останній день роботи працівника. Відповідно цього ж дня сплачувалися податки та ЄСВ. Однак дізнавшися про те, що в разі нарахування компенсації в місяці, наступному після звільнення, можна уникнути сплати ЄСВ, він задався питанням: «А чи не зробити це постійною практикою заради економії?». Якщо вам також цікаво, чи можлива подібна економія, читайте нашу статтю.
07.08.24
Відпустка на дітей
3718
0
Запрошуємо вас до розмови про відпустку на дітей. З’ясуємо, хто з працівників має право на таку відпустку та як його документально підтвердити. Визначимося з тривалістю цієї відпустки та правилами її надання.
25.06.24
Внутрішні сумісники: розставляємо акценти
10803
3
Внутрішнє сумісництво має певні особливості при його оформленні, встановленні графіка роботи, оплаті праці та лікарняних, наданні відпусток, оподаткуванні доходу тощо. Тож якщо ви у своїй практиці маєте справу з внутрішніми сумісниками, ця стаття буде для вас корисною.
10.06.24
Як замінити працівника, який пішов у відпустку
7161
0
Працівник йде у відпустку. А поки він відпочиватиме, потрібно, щоб його хтось замінив. Знайома ситуація? Звісно, що так! Як правильно оформити таку заміну? Що з оплатою? Про це піде мова у нашій статті.
08.04.24
Як надати щорічну відпустку тривалістю більше ніж 24 дні?
6913
0
Працівник має право на щорічну відпустку тривалістю понад 24 календарних дні. Чи можна її надати у повному обсязі або компенсувати під час дії воєнного стану? Чи можна щомісяця відправляти працівника у відпустку на 24 дні? З такими запитаннями звернувся до нас наш читач. Тож надаємо відповіді.
За плечима 25-річний бухгалтерський досвід. Працювала начальником відділу розрахунку заробітної плати АТ «Донецькоблгаз», отримала сертифікат САР. Зараз пишу статті і записую лекції для кадровиків та бухгалтерів по зарплаті. У роботі допомагає досвід і знання труднощів, з якими стикається наш читач. Підтримую форму заняттями спортом