Інформація по темі "" | Публікації по тегу
author-avatar
Марченко Олена
Eксперт з кадрових і податкових питань
ifactor
Внутрішнє сумісництво має певні особливості при його оформленні, встановленні графіка роботи, оплаті праці та лікарняних, наданні відпусток, оподаткуванні доходу тощо. Тож якщо ви у своїй практиці маєте справу з внутрішніми сумісниками, ця стаття буде для вас корисною.
Працівник йде у відпустку. А поки він відпочиватиме, потрібно, щоб його хтось замінив. Знайома ситуація? Звісно, що так! Як правильно оформити таку заміну? Що з оплатою? Про це піде мова у нашій статті.
Працівник має право на щорічну відпустку тривалістю понад 24 календарних дні. Чи можна її надати у повному обсязі або компенсувати під час дії воєнного стану? Чи можна щомісяця відправляти працівника у відпустку на 24 дні? З такими запитаннями звернувся до нас наш читач. Тож надаємо відповіді.
З 12 вересня 2023 року* при обчисленні компенсації за невикористану відпустку розрахунковий період визначають за спеціальною нормою. Наслідком її застосування стало те, що починаючи з лютого 2024 року у багатьох випадках розрахунку відпускної компенсації матимемо справу одразу з двома розрахунковими періодами й, відповідно, з двома середньоденними зарплатами. Подробиці щодо цього дізнавайтеся з нашої статті.
Заповненню Об’єднаного звіту з ПДФО, ВЗ та ЄСВ був присвячений тематичний номер «Податки & бухоблік», 2024, № 3. Сьогодні продовжимо цю тему і поговоримо окремо про формування Об’єднаного звіту з подвійним типом «Звітний» як «Довідковий».
Роботодавці зобов’язані виплачувати працівникам заробітну плату не нижче законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати (МЗП). Тож у загальному випадку, якщо зарплата, нарахована працівникові, виявиться меншою за розмір МЗП, бухгалтеру доведеться мати справу з так званою трудовою доплатою. Про те, як її обчислити у 2024 році, й піде мова у цій статті.
Податкова соціальна пільга (ПСП) надає можливість зменшити базу оподаткування ПДФО доходу у вигляді зарплати. В результаті ПДФО з такого доходу утримується в меншій сумі, а «на руки» працівник отримує більше. Проте можливість скористатися цією пільгою в останні роки мають переважно працівники з дітьми. Тому в цій статті відповімо на запитання, які виникають у разі застосування ПСП на дітей.
Ситуація. Звільняється основний працівник. Його трудова книжка була знищена в результаті бойових дій. На руках у працівника є тільки ксерокопія цієї трудової. Сама трудова книжка не сканувалась і до Пенсійного фонду не відправлялась. Чи потрібно оформлювати дублікат трудової книжки? Чи достатньо тільки видати на руки копію наказу про звільнення? Надаємо відповіді на ці запитання.
Податкова соціальна пільга (ПСП). Вона дає можливість зекономити на сумі ПДФО, що утримується із зарплати. У результаті податку сплачуємо менше, а працівник отримує більшу суму зарплати на руки. Про те, хто може скористатися ПСП у 2023 році та за яких умов, читайте у нашій статті.
Знайшли помилку в Об’єднаному звіті після того, як відзвітували, а строк його подання вже закінчився? Тоді наша стаття саме для вас. Читайте та дізнавайтеся про те, як коригувати показники та суми ПДФО, ВЗ та ЄСВ, що були неправильно відображені у раніше поданих додатках — Д1, 4ДФ та Д5.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×