Інформація по темі "" | Публікації по тегу
14.04.17
8411 3
Друкувати
Обране

Чи може роботодавець бути притягнутий до відповідальності за не проведення розрахунку при звільненні працівника?

Чи може роботодавець бути притягнутий до відповідальності, яка передбачена ст. 265 КЗпП України, за не проведення розрахунку при звільненні працівника з дотриманням ст. 116 КЗпП України?

Статтею 116 КЗпП України визначено, що при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, проводиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

У разі недотримання вимог вищевказаної статті є підстави для застосування до юридичних та фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю, фінансових санкцій, передбачених абзацом восьмим частини другої статті 265 КЗпП України, у розмірі мінімальної заробітної плати (3200 грн.).

При проведенні розрахунку в інші строки, ніж ті, що передбачені статтею 116 КЗпП України потрібно виконати вимоги статті 117 КЗпП України, а саме виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

Також, за порушення вимог статті 116 КЗпП України передбачена адміністративна відповідальність, яка визначена частиною першою статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

Управління Держпраці у Хмельницькій області

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
3
Коля
16.04.2017
Чи може сумісник перед звільненням використати відпустку ? Саме використати відпустку, а не просто отримати відпусткову компенсацію? ----------------------------------------------------------------------------------------------------- Думаю, що якби на подібні конкретні питання існували конкретні відповіді, то не було б місця корупції у державі. А так виходить, що вирішення питання залежить від чиновника-посадовця, а далі все зрозуміло: не підмажеш - не поїдеш. Тобто, напрошується висновок, що корупція, хабарництво та казнокрадство навмисно закладені в основу законодавства.
Коля
16.04.2017
Щоб бути звільненим з роботи треба спочатку бути прийнятим на роботу. А де тепер працювати? За роки незалежності, а особливо під час президентства Януковича, держава забрала робочі місця , а отже ,засоби існування, у переважної більшості найманих працівників. Країна, по великому рахунку, існує лише завдяки чотирьом джерелам "доходу": 1) вивезення за кордон сировини , у тому числі, вторинної; 2) ввезення імпортної готової продукції, у тому числі, напівфабрикатів; 3)постійні зовнішні запозичення;4) внутрішні узаконені шахраювання, у тому числі , постійне знецінення гривні. Ви де-небуть бачили українського виробництва сучасну техніку? Хоча б побутову?
Бухгалтер Коля
17.04.2017
Уууу-уууу!!!! Як ж тобі бідному важко ні з ким і поговорити..........
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі