Інформація по темі "" | Публікації по тегу
07.12.20
20554 20
Друкувати
Обране

6 грудня закон про реорганізацію громад і районів набув чинності

5 грудня в газеті «Голос України» опублікували текст Закону №1009-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій" (законопроект №3651-д).Отже з 6 грудня Закон набуває чинності.

Нагадаємо, він дає можливість працювати новообраним органам місцевого самоврядування громад і районів: врегульовує питання правонаступництва комунального і державного майна, бюджетних ресурсів, прав та зобов’язань. Крім того, Закон дає змогу створити районні державні адміністрації в нових районах.

«Відсутність цього закону не давала можливості розпочати роботу органів місцевого самоврядування в новоутворених громадах і районах. Звісно, цей закон довгоочікуваний. Але найважливіше зараз, звичайно, не це. Керівникам і депутатам новостворених районів і громад треба буквально за два-три наступних тижні прийняти багато важливих рішень, пов’язаних з повноваженнями, бюджетами, комунальним майном, кадрових рішень. Крім того, до кінця року мають почати працювати районні державні адміністрації у нових районах. Усе ці питання вирішити буде непросто, але я впевнений, що спільно ми зможемо це зробити», - прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій України В'ячеслав Негода.

Він нагадав, що ще до набуття чинності Законом, Мінрегіон та експерти за підтримки Ради Європи підготували роз'яснення перших кроків новообраних місцевих рад та набір консультаційних матеріалів, які є ТУТ. Є також відповідні роз’яснення Асоціації міст України ТУТ.

Джерело:
decentralization.gov.ua

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(20)
Хтось
07.12.2020
Може вже пора роз'яснити, що буде із "колишніми" РДА, бо як не дивно, але там теж люди працюють і не знають, що буде далі.
Юлія
07.12.2020
Підкажіть, будь ласка, по якій статті звільняють секретаря та сільського голову ?
Люда
07.12.2020
А що робити структурним підрозділам райдержадміністрації таких як освіта, культура???Люди не попереджені, фінансування з нового року під великим питанням и знову люди запоручники ситуації????!!!!! ОТГ не бере на себе зобовязаність забрати заклади.Що робити ніхто не знає!!!!Закони пишуть, а виконати їх нихто не знає як?????
Алла
07.12.2020
1 сесія нової ОТГ була 20.11.2020, ЯК ви нараховуєте ЗП за 2 пол.листопада, хто має підписати табель і в якому м-ці проводити нарах. в лист, чи грудні Заборгованість по казні не реєстрували, бо "недали",небуло права підпису.
Ірина
07.12.2020
Цікаво,а шут гороховий розуміє яку махіну він розбомбив,а нічого натомість не створив,скільки сімей,родин обездолив,перекрутив,знищив,а війна іде,а тарифи ростуть ...Може він також отримав завдання очистити територію від людей?
Олег Ірина
07.12.2020
А до чого тут шут гороховий ? Здається розвалізації країна була ідеєю мальдівського кондитера. Хоча уже тоді розумні людини запитували навіщо в такий важкий час руйнувати напрацьований за десятки років адміністративний устрій та інфраструктуру.
Хтось Олег
07.12.2020
І знову те саме! Якщо кондитер накрути і натупив, то шутові можна булоб злізти з цих грабель, а не товкти по лобі знову і знову!!!
Вадим Хтось
07.12.2020
І як ви собі це уявляєте після 5 років потужного піару децентралізації , коли майже з кожної праски нам розповідали про потужні успіхи реформи, процвітаючі громади,появу справжніх господарів. Місцеві князки відчувши смак повної влади також всіляко сприяли якнай скорішому розвалу районів та передачі їм повноважень та майна. Тільки уявіть який би гвалт зійнявся при спробі зупинити цей розвал. Та і на мою думку, головна мета цієї децентралізації подробити країну, створити хаос та плутанину і під шумок заволодіти останнім ціним ресурсом країни - землею .
Ірина Олег
07.12.2020
А треба мати свій розум, а він все життя читав чужі готові написані тексти,так і працює зараз,хтось написав сценарій,а свого розуму-зась,виявляється і немає,щоб продумати і країну вивести з дерьма,а виявляється,ще більше втопив у гуано,ну не себе,звичайно,любимого,у нього все ж ,конєчно, в шоколаді.
Олег Ірина
07.12.2020
А чого ж ви йому не підказали ? Чого коли кондитер починав цю аферу ви не кричали про сценарій розвалу ? Український нарід нагадує золоту рибку, але не блиском, а памяттю. Коли була можливість, щось змінити всі сиділи і розмірковували, що ще далеко і не варто спішити, а коли вже пізно і назад не повернеш, починаються крики та волання.
Ірина Олег
08.12.2020
Всі в нашій нещасній Україні кричать і стогнуть, але ж майдани(тобто перевороти) трапляються коли бабки платяться майданутим,а як нема спонсорів то нема і ваших майданів,де вони-АУ! Ану піднімайтеся, люди,що, Соросятам вигідна така ситуація в країні,не проплачують очередний майдан?
Вадим Ірина
08.12.2020
Ну так це український менталітет: спочатку дозволити панам заманити себе у ярмо, а потім взяти бандуру та співати сумних пісень про тяжку доленьку. Я з самого початку говорив і намагався донести іншим думку, що порошенківська децентралізація - початок розвалу країни і знищення села, але хто мене слухав, всі мріями уже давно переселилися до процвітаючих громад з телевізора.
Собез Олег
08.12.2020
Ха-ха. Який устрій? Той що роками сидів на дотаціях? 80% рад невитягували себе утримувати (ЗП, комуналка). І ви за те щоб їх і надалі підкормлювати. Села з населенням 200 осіб утримують с/раду зі штатом 5% від населення.Скільки часу ще потрібно було кормити тих дармоїдів?
Вадим Собез
08.12.2020
А Ви що не розумієте до чого йде ? Тепер дотацій не буде, скажуть тепер громада незалежна, господарюйте та самостійно заробляйте. Спочатку через брак коштів на селі закриють школу,садочок,потім решту соціальної інфраструктури - клуб, фап.Земля вся буде скуплена, здана в оренду великому магнату, який стане єдиним роботодавцем і фактично власником села.Хто молодший і сильніший виїде, а решта залишаться і будуть покірно працювати на пана-землевласника, щоб вижити та періодично голосувати за нього чи його представника на виборах. Знищення села та перекладання вини за руйнування соціальної інраструктури на місцевих стрілочників- головні завдання цієї горе-децентралізації.
777 Вадим
09.12.2020
Згоден з Вами. Таким "макаром" навіть ті, що залишаться в селах, всі працювати не будуть, бо з нинішніми технологіями 1-2 людини на 1000 га ріллі. З урахуванням, що в селах 3000-8000 га ріллі, то і зайняті будуть від 3-х до 16-ти людей + 5-10 чоловік (сторож, кухар і т.д.). В підсумку - 200-1500 жителів на яких припаде аж до 30-ти робочих місць у пана. А решта будуть доживати...
Ну, не знаю...
07.12.2020
Люди, ви правда думаєте, що "мальдівський кондитер" або "шут гороховий" щось в цій країні вирішують? Як скажуть їм серйозні люди, так вони и зроблять. Тільки собі схоплять, що встигнуть, а "країна", "народ", "незалежність", то, здається, для них слова, які в промови потрібно включати, а не щось, що варте їхньої уваги.
Igor Ну, не знаю...
07.12.2020
Янукович хотів створити єдину імперію і правити одноосібно, але бояри зрозумівши, що втрачають владу обєдналися та прогнали його.Петро соєвий вирішив вчинити хитріше і створити акцонерне товариство, поділити територію на громади і роздати її як акції багатій та впливовій місцевій еліті, а себе Петро уявляв золотим акціонером та головою правління.Але головні акціонери побачивши , що головні девіденти АТ отримує Петро знову обєдналися і зняли його з посади та призначили Зелю. Зеля старанно виконує роль зицпредседателя, знімає відосики, бореться в ютубі з ковідом , підписує потрібні великим людям закони та не заважає їм переводити країну в офшори.
Ірина
08.12.2020
Київська Русь з могутньої держави розвалилася коли почалися міжусобні війни,кожний князьок собі царь, а нас зараз розвалюють розділяють свідомо на маленькі князівства, і той хто більше всіх кричить-"незалежність","слава героям",носять з показухою вишиванки,обпльовують"руський мир",вони в першу чергу і є вороги українського народу,які добивають державу і знищуть щоб захватить саме цінне - наш чорнозем,якому в світі нема рівного.
777 Ірина
09.12.2020
І з вами теж важко не погодитись, лише в частині "обпльовують "руський мир"", його потрібно всіляко обпльовувати і цуратися. А в решті коментаря, так Ви праві, адже патріот не той хто кричить "Слава Україні" і одягає вишиванку на "показуху", а той хто конкретно щось робить для держави, народу, як приклад - В'ячеслав Чорновіл (хоча нинішнім "патріотам" це трохи!!!!! страшно, бо ж можна і в аварії загинути). Той, для кого слова "Слава Україні" це щось сакральне, а не черговий передвиборний лозунг чи вітання на різних заходах.
Ірина 777
10.12.2020
Я корінна українка і мені дуже боляче, що з нами роблять, але я вважаю що треба менше красивих фраз про патріотизим,а більше продуманних справ , а то теперішня ситуація нагадує слова класика "что-то власть о патриотизме заговорила-проворовались,наверное"
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн