Інформація по темі "" | Публікації по тегу
23.06.15
3050 4
Друкувати
Обране

Якщо працівник отримує заробітну плату на рівні мінімальної, то її розмір індексується у повному розмірі

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ, ЛИСТ, від 08.06.2015 р. № 2963/0/10-15/10

 Міністерство соціальної політики України на викоанння доручення Кабінету Міністрів України від 19.05.2015 № 20233/1/1-15 розглянуло лист СПО об’єднань профспілок щодо внесення змін до чинного законодавства України стосовно індексації мінімальної заробітної плати і повідолмляє.
   
    Статтею 10 Закону України «Про оплату праці» визначено, що розмір мінімальної заробітної плати встановлюється Верховною Радою України за поданням Кабінету Міністрів України не рідше одного разу на рік у законі про Державний бюджет України з урахуванням пропозицій, вироблених шляхом переговорів представників професійних спілок, роботодавців, які об’єдналися для ведення колективних переговорів і укладення угоди, та переглядається залежно від зміни розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
   
    Правові основи проведення індексації визначено Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 (із змінами) (далі – Порядок).
   
    Так, пунктом 2 Порядку визначено, що індексації підлягає, зокрема, оплата праці найманих працівників підприємств, установ, організацій у грошовому вимірі, яка включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами) і відрядними розцінками, доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені законодавством, що не мають разового характеру.
   
    Відповідно до пункту 5 Порядку у разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів, місяць підвищення вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації. Для нарахування подальшої індексації індекс розраховується наростаючим підсумком з наступного за базовим місяця.
   
    Враховуючі зазначене, якщо розмір мінімальної заробітної плати переглядався у грудні 2013 року, то у червні 2015 року індекс для проведення індексації заробітної плати працівників, які отримують її на рівні мінімальної, становить 71,2 %, сума індексації складає 867,22 грн (1218 х 71,2 : 100).
   
    Отже, якщо працівник отримує заробітну плату на рівні мінімальної, то її розмір індексується у повному розмірі.
   
    Таким чином, мінімальна заробітна плата підлягає індексації і окремого визначення її як об’єкту індексації не потребує.
   
   Перший заступник Міністра

В. Шевченко
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
4
Світлана
23.06.2015
то у червні 2015 року індекс для проведення індексації заробітної плати працівників, які отримують її на рівні мінімальної, становить 71,2 %, сума індексації складає 657,22 грн (1218 х 71,2 : 100). У червні 2015 року 867,22 грн ??? Подробиці: https://buhgalter.com.ua/news/indeksacziya-doxodiv/yakshcho-pratsivnik-otrimuye-zarobitnu-platu-na-rivni-minimalnoyi/
Євген
23.06.2015
Дякую! Поправив :)
Ната
24.06.2015
Якщо немає грошей на індексацію, то мінімальна з/та без індексації
людмила
07.07.2015
Якщо нема грошей на индексацию
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×