Нашi сайти:
14610 17
Друкувати
Обране

Чи може керівник під час відпустки підписувати документи?

Керівник підприємства у відпустці або на лікарняному. Чи має він право в цей час виходити на роботу, погоджувати та підписувати документи?


Особам, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи, надаються щорічні (основна та додаткові) відпустки із збереженням на їх період місця роботи (посади) і заробітної плати (ст. 74 КЗпП).

Відпусткою є час відпочинку, який обчислюється в календарних днях і надається працівникам із збереженням місця роботи і заробітної плати.

У період відпустки працівник не несе обов’язку виконувати роботу, обумовлену трудовим договором, і підлягати внутрішньому трудовому розпорядку.

Під тимчасовою втратою працездатності слід розуміти неспроможність особи виконувати свої трудові обов’язки, передбачені трудовим договором, внаслідок короткотривалих обставин об’єктивного характеру. Тимчасова непрацездатність підтверджується листком непрацездатності.

Тобто працівники, які перебувають у відпустці чи на лікарняному, у розумінні трудового законодавства не можуть вважатися такими, що виконують в цей період роботу, обумовлену трудовим договором.

Оскільки чинним законодавством про працю не передбачено можливості продовження виконання керівником підприємства посадових обов’язків у період відпустки, тимчасової непрацездатності, то з метою уникнення можливих негативних наслідків до штату підприємства необхідно ввести посаду, наприклад заступника керівника, обіймаючи яку працівник виконуватиме обов’язки керівника у разі тимчасової відсутностіостаннього.

Використані матеріали

КЗпП — Кодекс законів про працю України від 10.12.71 р.

Елена Усенко, главный специалист сектора режимов труда, отдыха и норм труда Департамента заработной платы и условий труда Минсоцполитики.

"Вісник. Офіційно про податки"

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (17)
Наталія
02.04.2019
А якщо директор школи і його заступник мають відпустку під час літніх канікул (одночасно)? Неможливо в різні періоди надати щорічну відпустку.
Галина Наталія
03.04.2019
чому не можете? влітку 92 календарні дні. Окрім того є протягом навчального року канікули. У нас в коледжі заступник йде у відлпустку ще в кінці травня. Окрім того можна за частину невикористаної відпустки дати компенсацію.
Галина Наталія
03.04.2019
Цо що у Вас за підприємства такі? А хто у Вас на підприємстві займається виробництвом?
Світлана
02.04.2019
А якщо на підприємстві три працівника: начальник, бухгалтер та головний спеціаліст ( який знаходиться на довготривалому лікарняному) що робити адже потрібно два підписи?
Семен
02.04.2019
У нас на підприємстві 4 чол. : директор, бухгалтер, прибиральниця та робітник з благоустрою. Як бути в такій ситуаціі?
яна
02.04.2019
а бухгалтер хтось був у відпустці і не виходив на роботу???????????? цеж бред
Таня* яна
02.04.2019
І за бухгалтера виконувалась робота))
Бухгалтер Таня*
04.04.2019
самим же бухгалером
Ірина яна
09.04.2019
Уже буде 12 "відпустка" на роботі....хто тебе замінить, якщо ти у один....
Олена яна
09.04.2019
Просто не беру тривалу відпустку, а так по 5 днів, більш не можу
Тетяна
02.04.2019
Керівник має право першого підпису на грошових документах і він не бажає перекладати свою відповідальність на будь-кого іншого, навіть заступника. Це його суб’єктивний і об’єктивний погляд на діяльність установи.
Josh_UA
02.04.2019
а на рахунок ЕЦП, яким підписуються платіжні доручення в казначейство?
Наташа Josh_UA
03.04.2019
Для СДО ми робили додатковий ключ на ту особу, що мала тимчасове право підпису.
А як буди зі звітністю до ДФІ, яка підписується електронними ключами? Там додатковий ключ не зробиш - ДФІ не визнає такий підпис.
Ганна
03.04.2019
Шановна Олена Усенко ! А підписати статтю державним службовцем - головним спеціалістом Мінсоцполітики на російській мові це коректно?
бух
04.04.2019
А нам відпочинок тільки сниться!Ніхто не питає чи ти у відпустці,чи на лікарняному,ти бухгатер-повинен працювати навіть коли помреш(чорний гумор)
Бух бух
09.04.2019
Так, дійсно, я находила статтю, в якій йшлось про виплату авансу, так там не передбачено іншого варіанту, крім відкликанння гол. бух. з відпустки для виплати авансу.
Ірина
09.04.2019
Це застарілі норми.Зараз всі (майже всі)користуються ЕЦП, в казначействі Токенами, які відпустки,працюєш і підписуєш постійно,хоч лікарняний,хоч командировка.А керівник і у відпустці керівник,і це неправильно що у 24 дня його відпустки хтось приймає кардинальні рішення. Це таке можна натворити...
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі