Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
8032 7
Друкувати
Обране

Чи може працівник отримати компенсацію за соціальну відпустку на дітей?

Управління Держпраці у Хмельницькій області надає роз’яснення стосовно отримання компенсації за соціальну відпустку на дітей


Відповідно до ст. 19 Закону України «Про відпустки» від15.11.1996 р. №504/96-ВР жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, матері інваліда з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП України).

За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.

Причому самотні матері мають право на додаткову оплачувану відпустку до досягнення дитиною не 15, а 18 років, тому що згідно ст. 1 Закону України «Про охорону дитинства» від 26.04.01 р. № 2402-IIIі ст. 2 Закону України «Про державну підтримку сім’ям з дітьми» від 21.11.92 р. № 2811-ХІІ дитина - це особа віком до 18 років (повноліття), якщо згідно з законом вона не набуває прав повнолітньої раніше.

Зазначена відпустка є соціальною і надається в будь-який час календарного року, незалежно від відпрацьованого часу та часу народження дитини, до чи після. Але право на неї має лише жінка, яка працює. Тому реалізувати своє право на використання цієї відпустки вона може за умови, якщо на день початку відпустки має стаж роботи в рахунок року, за який просить надати їй відпустку, тривалістю хоча б один день.

Чинним законодавством не визначено строку давності, після якого працівник втрачає право на додаткові соціальні відпустки. Якщо він з якихось причин не скористався своїм правом на таку відпустку за попередній рік чи за кілька попередніх років, він має право використати її, а в разі звільнення, незалежно від підстав, йому має бути виплачено компенсацію за всі невикористані дні цієї відпустки.

Згідно зі ст. 24 Закону України «Про відпустки» від15.11.1996 р. №504/96-ВР у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - інваліда з дитинства підгрупи А I групи.

У разі смерті працівника грошова компенсація за не використані ним дні щорічних відпусток, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - інваліда з дитинства підгрупи А I групи, виплачується спадкоємцям.

Таким чином, якщо працівник звільняється з роботи у відповідному році і має невикористану соціальну відпустку за цей рік, йому має бути виплачена за неї грошова компенсація. На новому місці роботи він не матиме права на отримання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, оскільки така відпустка надається один раз протягом відповідного календарного року.

 

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (7)
Олена
28.05.2019
Так, наприклад, працівниця заявляє, що вона самотня мати (розлучена), протягом 15 років не користувалася додатковою соціальною відпусткою...Якими документами вона може підтвердити, що батько не брав участі у вихованні дитини за весь цей час. І де мені, бухгалтеру, взяти кошти на виплату компенсації за невикористану відпустку при звільненні?
Енгрібьорд Олена
29.05.2019
"жулік" ваша працівниця - 15 років вона бачте самотня мати, а до цього зі скромності мовчала. Якщо мені не змінює память то всановлення факту "одинокості" вирішує чи то комісія на підприємстві, чи то безпосередньо керівник (не памятаю точно). От хай і доведе їм документально, що вона 15 років виховує дитину сама (рішення суду про позбавлення батька батьківських прав, як мінімум, надасть, довідку із соцзахисту, що вона там перебуває на обліку та отримує допомогу, як одинока мати). Сам факт розірвання шлюбу нічого не доводить.
Оксана
29.05.2019
А компенсацію за невикористану відпустку чи навіть відпустку за 2006р.-2015р.на дітей я можу виплачувати?
Катрин Оксана
30.05.2019
да, срока давности нет
Наталья
29.05.2019
А зачем ей доказывать, что отец не брал участия в воспитании. Она по документам разведена.
Енгрібьорд Наталья
29.05.2019
По документам вона може хоч зовсім не одруженою бути. Як це пов"язано з тим чи приймає батько участь у вихованні?
PS Ви можете буди зі мною не згодними - це нормально. Але спробуйте у цій ситуації не думати про міфічну "соціальну справедливість", відкинути емоції та виходити із того, чи є конкретний документ достовірним доказом у конкретній ситуації. Відповідь очевидна.
Наталія
13.08.2019
Скажіть будь ласка, а якщо працівнику роботодавець не компенсував відпустку соціальну, і у нього він її не використовував, новий роботодавець взагалі не може її надати, чи є нюанси?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд