Чи можна надати додаткову відпустку за шкідливі умови праці, якщо професія працівника відсутня в Списку
На це запитання відповідає фахівець Управління Держпраці в Івано-Франківській області, відповідь якого розміщена на їх сайті.
Щорічна додаткова відпустка за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці до 35 к.дн. надається за Списком виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці, наведеним у додатку 1 до постанови КМУ від 17.11.1997 р. № 1290 (далі — Список).
Відповідно до п. 3 Порядку застосування Списку виробництв, робіт, цехів, професій і посад із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість працівників на роботах в яких дає право на щорічну додаткову відпустку, затвердженого наказом Мінпраці від 30.01.1998 р. № 16, працівникам, професії та посади яких не передбачені в Списку, але які в окремі періоди робочого часу виконують роботу у виробництвах, цехах, за професіями та на посадах, означених Списком, додаткова відпустка надається на тих же підставах, що й працівникам, які мають право на таку відпустку. А працівникам, професії та посади яких передбачені в розділі «Загальні професії за всіма галузями господарства», додаткова відпустка надається незалежно від того, у яких виробництвах або цехах вони працюють, якщо такі професії та посади спеціально не передбачені в Списку (п. 5 Порядку № 16).
Тривалість додаткової відпустки за роботу зі шкідливими й важкими умовами праці встановлюється залежно від результатів атестації робочого місця за умовами праці та пропорційно фактично відпрацьованому працівником у таких умовах часу.
Отже, для надання працівникові вказаної відпустки необхідно провести атестацію його робочого місця за умовами праці та розрахувати час, фактично відпрацьований на роботах зі шкідливими чинниками.