Чи правомірне введення посади "соціального менеджера"
Відповідно до абзацу третього пункту 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, записи про найменування роботи, професії або посади, на яку прийнятий працівник, виконуються для робітників та службовців відповідно до найменування професій і посад, зазначених у «Класифікаторі професій». До працівників, що здійснюють соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю, належать соціальний менеджер, фахівець із соціальної роботи, соціальний працівник. Їх повноваження визначені в ст. 18 Закону України «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю» від 21.06.2001 р. № 2558-III.
Кваліфікаційні вимоги до соціальних менеджерів, фахівців із соціальної роботи, соціальних працівників визначаються Мінсоцполітики. Наразі кваліфікаційні вимоги затверджені лише для соціального працівника— п.31 та фахівця із соціальної роботи— п.35 Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 80 «Соціальні послуги», затвердженого наказом Мінсоцполітики від 29.03.2017 р. № 518. На даний час посада соціальний менеджер у «Класифікаторі професій» ДК 003:2010 не передбачена. Тому, застосовувати її у кадровій документації не можна. Разом з тим у «Класифікаторі професій» передбачена широка номенклатура різних професійних назв робіт для працівників у соціальній сфері, що дає можливість підібрати найбільш підходящу назву для працівників практично всіх вузьких спеціалізацій у зазначеній сфері.
Шановні користувачі! Тепер ви можете дізнаватися всі останні новини порталу Бухгалтер.com.ua першими в TELEGRAM і VIBER спільнотах! Більш детально за посиланням.