Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
15230 13
Друкувати
Обране

Лише у виняткових випадках відпускні можливо виплатити менш ніж за три дні

Відповідно до статті 10 Закону України «Про відпустки» черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, і доводиться до відома всіх працівників. При складанні графіків ураховуються інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості для їх відпочинку.


Щорічна відпустка працівнику має надаватись згідно із затвердженим графіком відпусток і оплачуватися не пізніше ніж за три дні до її початку відповідно до статті 115 Кодексу законів про працю України та частини першої статті 21 Закону України «Про відпустки». Лише у виняткових випадках, у разі настання обставин, які зумовили використання працівником щорічної відпустки чи її частини у стислі терміни, коли неможливо оплатити відпустку у вищезазначені строки, в заяві працівник може висловити своє бажання про отримання заробітної плати за таку відпустку в терміни, визначені між працівником та роботодавцем.

Лист Мінсоцполітики від 14.06.2019 р. № 920/0/206-19

 

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (13)
111
27.06.2019
як зрозуміти поняття "винятковий"? та як його будуть міряти? це 1% від загальної кількості випадків або 2%, 10%, 50% чи 90%? чому винятковими не можуть бути, наприклад, 90% вісх випадків?
Вікторія
27.06.2019
Якщо написана заява на відпустку за два тижні до початку відпустки за графіком, а відпускні за три дні до початку відпустки не виплачені (на питання чому? відповідь: у нас таке не практикується). Що робити?
Марія
27.06.2019
Вікторія , зверніться до інспекції з праці
Лера Марія
27.06.2019
Вы знаете, как бы я не хотела, но если человек идет в отпуск с 1 июля, то я никак не выплачу ему отпускные за 3 дня, поскольку не хватит фонда оплаты труда июня... его еле на зарплату хватает... такое финансирование. А инспекторам по труду на это плевать.... им лишь бы штрафами пооблагать(((. Так что у нас тоже "такое не практикуется"! И когда наконец-то перестанут обсасывать эту тему с выплатой отпускных за 3 дня. Ну это же не удобно получить отпускные наперед, все потратить, а потом месяц ничего не получать. А такие советы: "Зверніться до інспекції з праці", я бы Вам пожелала иметь таких сотрудников, которые по каждому поводу и без повода натравливают инспекторов, а те всегда найдут к чему придраться и отдуваться бухгалтеру(((...
Ольга Лера
27.06.2019
А что Закон уже не Закон?
Лера Ольга
27.06.2019
А что если один Закон противоречит другому Закону. Не могу я взять обязательства выше кошторисних призначень... Министерство финансов выделяет нам денег намного меньше, чем нужно для оплаты по штатному расписанию. И как я смогу оплатить наперед отпускные в такой ситуации. Как избежать нарушения? Никак.
Лера Ольга
27.06.2019
Получите на неделю позже, целее будут. И что в этом плохого? Допустим вы получаете отпускные 4 июля, тратите их за пару недель. И что Вы будете делать дальше до следующей зарплаты, которая будет 15 августа? Как по мне, намного лучше каждого 15 и 30 числа месяца получать зарплату и на нее расчитывать.
Тетяна Лера
01.07.2019
Согласна. Как в полиции. Грошове утримання ежемесячно. И не волнует на больничном ті или в отпуске...
Оля Ольга
03.07.2019
А що, у нас всі дотримуються Законів? Якщо у мене людина пішла в відпустку з 24 червня, а профінансували лише сьогодні, так як в районному бюджеті величезна дірка, сьогодні оформили позику і профінансували. В такому випадку хто порушує Закон?
Вікторія Лера
27.06.2019
А якщо відпустка з 8 липня?
Ірина
01.07.2019
В мене кожен працівник пише в заяві, прошу виплатити відпускні у найближчий термін виплати з/плати. І без мороки
татьяна Ірина
01.07.2019
я председатель осбб . сама на себя пишу приказ об уходе в отпуск и ,по вашему, я еще и на себя же напишу заявление о выплате отпускных в такой то срок? Я знаю, что никакие заявления не будут основанием для того чтоб не штрафовать вас за нарушение кзота . ИТОчка. При проверке нашими доблестными органами будет начислен штраф! когда то наш работник пожелал( В письменном виде) , чтоб ему не выплачивали аванс, а все сразу по месяцу.И что ? ШТРАФАНУЛИ на полную катушку!!!
Сергій
01.07.2019
А якщо працівник висловлює бажання отримати відпускні пізніше, наприклад, у зарплату, і готовий відобразити це у заяві. Це вже не буде порушенням термінів?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд