Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
15778 13
Друкувати
Обране

Працівник захворів на COVID-19. Що повинен зробити роботодавець?

Працівник захворів на COVID-19. Що повинен зробити роботодавець?


Для запобігання розповсюдження коронавірусу серед працівників обов’язково потрібно дотримуватись наступних правил:

 • Розмістіть дезінфікуючі засоби при вході на територію підприємства, робочих місцях, тощо.
 • Забезпечте наявність у санвузлах мила, води, одноразових рушників та дезінфікуючих засобів для рук.
 • Забезпечте наявність смітників, до яких не потрібно торкатися руками.
 • Забезпечте протирання поверхонь, до яких часто торкаються, а саме: робочих столів, кухонних стільниць та дверних ручок.
 • Забезпечте наявність одноразових серветок, які зможуть використовувати працівники для протирання клавіатури, робочих столів тощо.
 • Дотримання маскового режиму – потрібно носити захисну маску, коли ви знаходитесь поряд з іншими людьми
 • Дотримуйтесь правил гігієни під час кашлю чи чхання. Прикривайте рот і ніс тканиною чи серветкою під час кашлю чи чхання. Викидайте використані засоби в окремий контейнер для сміття. Після цього помийте руки з милом і/або обробіть руки дезінфікуючим засобом.
 • Часто мийте руки з милом принаймні 40 секунд. Якщо немає можливості помити руки, їх потрібно обробити дезінфікуючими засобами.

У разі виявлення особи з COVID-19:

 • Співробітники, у яких після прибуття на роботу або протягом дня виявляються симптоми гострого респіраторного захворювання (кашель, підвищення температури тіла), повинні бути негайно відправлені додому, залишитись у самоізоляції та повідомити сімейного лікаря для прийняття рішення щодо подальших дій.
 • У разі виявлення COVID-19 у співробітника чи члена його сім’ї, він зобов’язаний повідомити про це роботодавця з метою інформування інших співробітників та попередження розповсюдження хвороби.

Дистанційна робота та відпустки

 • Забезпечте гнучкість політики надання відпусток для гарантування самоізоляції співробітників, які мають симптоми ГРЗ, а також для догляду за хворими членами сім'ї. Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)” визначено, що у разі встановлення Кабінетом Міністрів України карантину, відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати не включається у загальний строк, встановлений статтею 84 Кодексу законів про працю України та статтею 26 Закону України «Про відпустки».
 • За можливості, необхідно перевести працівників на виконання роботи дистанційно. Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» роботодавець може доручити працівникові, у тому числі державному службовцю, службовцю органу місцевого самоврядування, виконувати протягом певного періоду роботу, визначену трудовим договором вдома, а також надавати працівнику, у тому числі державному службовцю, службовцю органу місцевого самоврядування, за його згодою відпустку. У першу чергу необхідно зменшити ймовірність зараження осіб з підвищеним ризиком, до яких належать люди похилого віку та люди з хронічними захворюваннями, що піддаються більшому ризику розвитку серйозних ускладнень, спричинених COVID-19. 

ГУ Держпраці у Полтавській області

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (13)
Юлія
04.09.2020
Прекрасна статтяtransparent_pxl.png!
анн Юлія
04.09.2020
Більше скажу - інформативна!
Євгеній Юлія
04.09.2020
Це опитувальник. Відповіді писати в коментарях ))))
EVGENIY
04.09.2020
transparent_pxl.png
Просто_Бух
04.09.2020
Я так и думала: нет никакого ковида)
EVGENIY
04.09.2020
Что то сломалось программисты решают, а пока можно коментарии писать )))
Наталя
04.09.2020
Стаття-це показник того що повинен робити роботодавець. НІЧОГО :)))))
NeProzorro
04.09.2020
Перш за все роботодавець повинен оприлюднити інформацію про таку ситуацію та про працівника на всіх доступних майданчиках
.***. NeProzorro
04.09.2020
з обов"язковим оприлюдненням усіх особистих даних працівника: як звать, рік народження, адресу проживання, наявність сім"ї, любовників, собак, котів, маршрут та транспорт до роботи... Ох хо хоюшки... Де вони беруть ці шедевральні вказівки?
Олег
04.09.2020
Я не медик, але по поведінці видно, шо вірус дуже часто виїдає у людей мізки, залишається пуста шкаралупа. Особливо у працівників бюджетних установ, шкіл, лікарень, мусорки, всі вони посходили з глузду, все миють, чистять і не приймають відвідувачів. А от робітники на жарі цілий день ремонтують дорогу і ні сліда вірусу ніяких симптомів хвороби, нічого чи там касирки в АТБ.
ги ги ги Олег
07.09.2020
Де Ви бачили щоб у бюджетних установах, школах, та інших закладах все мили, чистили та драяли???У нас, наприклад, навіть прибиральниць немає - самі раз в неділю, за можливості, миємо по черзі((( А зайдіть у комунальний громадський транспорт....грязна підлога, сидіння, а за поручні і говорити не хочеться... зате кількість пасажирів при посадці обмежена... хоч пішки кільканадцять кілометрів іди бо колишню пряму маршрутку так і не відновили((((
Лилия
07.09.2020
И ничего смешного у нас сотрудница заболела. А с нами незнают что делать.Ходим на работу. Ребенка в школу не повела. Один дома, ему 7 лет. И нам страшно и за себя и особенно за детей. Если я заболею кто с ним будет ?
ги ги ги Лилия
08.09.2020
Вибачте, а ніхто і не сміявся--- це вже ІСТЕРИКА...
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд