Інформація по темі "" | Публікації по тегу
20.09.22
2702 6
Друкувати
Обране

Право на відпустку без збереження зарплати на період воєнного стану мають всі працівники незалежно від статусу

Відповідно до ч. 3 ст. 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», протягом періоду дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого ч. 1 ст. 26 Закону України "Про відпустки".

Частиною 4 вищезазначеного Закону передбачено, що у період дії воєнного стану роботодавець за заявою працівника, який виїхав за межі території України або набув статусу внутрішньо переміщеної особи, в обов’язковому порядку надає йому відпустку без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у заяві, але не більше 90 календарних днівбез зарахування часу перебування у відпустці до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, передбаченого п. 4 ч. 1 ст. 9 Закону України "Про відпустки".

Така відпустка без збереження зарплати надається тільки тим працівникам, які виїхали з України або набули статусу внутрішньо переміщеної особи. Якщо такий працівник просить надати йому цю відпустку, то роботодавець не має права відмовити.

Усі інші працівники, як і раніше, мають право на відпустку без збереження зарплати на період воєнного стану на підставі ч. 3 ст. 12 Закону про організацію трудових відносин.

Важлива відмінність між цими відпустками: період відпустки, наданої на підставі ч. 4 ст. 12 Закону про організацію трудових відносин, не включається до стажу роботи, який дає право на щорічну основну відпустку, а на підставі ч. 3 ст. 12 Закону про організацію трудових відносин – включається до такого стажу згідно п. 4 ст. 9 Закону «Про відпустки”.

Федерація профспілок

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
6
Олена
20.09.2022
Працівник вже майже півроку бере відпустку без збереження зарплати на підставі ч.3 ст12 та знаходиться за кордоном, мало того, що не працює, так йому ще й відпустка положена за цей час і це при тому, що в нас немає бойових дій. В мене питання: чому цей період (відпустка по ч.3 ст.12)входить до стажу роботи, який дає право на щорічну основну відпустку?
EVGENIY Олена
20.09.2022
ось тут почитайте є про ваше питання https://buhgalter.com.ua/articles/kadrova-sprava/shchorichni-vidpustki-chergovi-zmini/
EVGENIY Олена
20.09.2022
так здається вже не входе, були зміни
Олена EVGENIY
21.09.2022
Але ж у вищенаведеній статті написано: "Важлива відмінність між цими відпустками: період відпустки, наданої на підставі ч. 4 ст. 12 Закону про організацію трудових відносин, не включається до стажу роботи, який дає право на щорічну основну відпустку, а на підставі ч. 3 ст. 12 Закону про організацію трудових відносин – ВКЛЮЧАЄТЬСЯ до такого стажу згідно п. 4 ст. 9 Закону «Про відпустки”.
EVGENIY Олена
21.09.2022
ну так надайте відпустку згідно тієї статті яка не дає стаж, в чому проблема? Що заважає?
Анна
21.09.2022
Якщо людина, якій надали відпустку відповідно до ч.4 ст.12, не повернулась в Україну після 90 днів відпустки.? Дії роботодавця?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі