Інформація по темі "" | Публікації по тегу
29.04.21
2347 4
Друкувати
Обране

Раді пропонують скасувати вікові обмеження для роботи на дипломатичній службі та в ОМС

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект, яким пропонується підвищити граничний вік перебування на дипломатичній службі та службі в органах місцевого самоврядування.

У чому автори бачать необхідність прийняття проекту Закону?

У пояснювальній записці йдеться про те, що за даними всеукраїнського опитування дослідницького бюро SocioLogist, проведеного за підтримки Європейської комісії, кожен третій українець визнає наявність дискримінації при працевлаштуванні, особливо це стосується дискримінації за віком, так званого ейджизму, тобто створення стереотипу щодо людей віку 60+.

Одним із принципів трудового права, який прямо закріплено у законодавстві є саме заборона дискримінації у сфері праці. Згідно з положеннями ч. 2 ст. 11 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» забороняється відмова у прийнятті на роботу і звільнення працівника за ініціативою власника або уповноваженого ним органу з мотивів досягнення пенсійного віку. Тому метою законопроекту є протидія ейджизму в трудових відносинах нашої держави щодо дипломатичних службовців та службовців органів місцевого самоврядування.

Що пропонується?

Законопроектом №  5422 від 23.04.2021 передбачається внесення змін до статті 30 Закону України “Про дипломатичну службу” щодо зняття вікових обмежень для роботи на дипломатичній службі, а саме можливості дипломатичного службовця, у зв’язку з потребами служби, за рішенням суб’єкта призначення бути залишеним на дипломатичній службі після досягнення 65-річного віку за його згодою та аналогічні зміни до статті 18 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

Джерело:
Юридична Газета
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
4
Ірина
29.04.2021
Щоб вмирали на роботах,чи що ?А чого тільки ОМС і дипломати, а інші категорії ?
Тетяна
29.04.2021
Ой-вей! Не иначе, чтобы оправдывать провалы в управлении и дипломатии, типа :"А что ж вы хотите от человека в таком возрасте? Мозги высыхают, вот и ляпнул (а)"
Ірина Тетяна
12.05.2021
transparent_pxl.png
йцук
30.04.2021
Странно, а на асфальтно-укладочном никто не хочет работать после 65.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі