Інформація по темі "" | Публікації по тегу
17.11.23
1335 0
Друкувати
Обране

Роботодавців зобов'яжуть працевлаштовувати ветеранів війни

Для забезпечення прав ветеранів війни на працевлаштування та посилення права на працевлаштування особам зінвалідністю, в тому числі внаслідок війни, у Раді зареєстрували законопроєкт № 10261 "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо гарантій працевлаштування ветеранів війни".

Законопроєктом  пропонується встановити для підприємств, установ, організацій, у тому числі фізичних осіб, які використовують найману працю, норматив робочих місць для працевлаштування ветеранів війни у розмірі 2% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Враховуючи факт, що велика кількість ветеранів війни отримали додатковий досвід в частині освоєння технічних професій під час несення служби (водії, електромонтери, слюсарі, токарі, машиністи) це сприятиме максимально швидкій адаптації перших до цивільних умов праці. Водночас роботодавець отримає кваліфікованих найманих працівників, які отримали безпосередній досвід та не потребуватимуть витрати час на профільне навчання.

На додачу це дозволить оптимізувати використання коштів державного бюджету шляхом зменшення кількості безробітних, в тому числі й у виді зменшення несприятливих соціальних факторів, викликаних безробіттям.

За невиконання нормативу до роботодавців застосовуватимуться адміністративно-господарські санкції в таких розмірах:

  • в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі у фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування ветерана війни і не зайняте ветераном війни;
  • в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі у фізичної особи, яка використовує найману працю, де працює від 8 до 15 осіб, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування ветерана війни і не зайняте ветераном війни.
Джерело:
buhgalter911.com
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі