Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
4990 3
Друкувати
Обране

Що таке прогул і коли звільняють за нього?

За яких обставин відсутність працівника на роботі вважатиметься прогулом і підставою для припинення з ним трудового договору за п. 4 ст. 40 КЗпП?


Прогулом вважається відсутність працівника без поважних причин на роботі протягом робочого дня або більше трьох годин безперервно або сумарно протягом робочого дня.

Не може вважатися прогулом відсутність працівника не на підприємстві, а на робочому місці. Якщо працівник не залишив місця розташування підприємства, його не можна звільнити за прогул. До такого працівника можуть застосовуватися інші види дисциплінарного або громадського стягнення чи впливу.

Прогулом без поважних причин вважається полишення роботи без відповідного попередження роботодавця в установленому порядку про розірвання трудового договору або залишення роботи до закінчення строку попередження без згоди на це роботодавця, якщо такий договір укладено на невизначений строк; залишення без поважних причин особою, з якою укладено строковий трудовий договір, роботи до закінчення строку трудового договору; самовільне залишення молодим спеціалістом (молодим робітником) роботи, на яку його направили після закінчення відповідного навчального закладу, до закінчення строку обов’язкового відпрацювання; самовільне використання без погодження з роботодавцем днів відгулів, чергової відпустки тощо.

vn.dsp.gov.ua

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (3)
Енгрібьорд
03.09.2020
Енгрібьорд, українське законодавство цікава річ. кожен день можна дізнатися щось цікаве. виявляється відпустку можна взяте без попередження роботодавця - просто не піти на роботу, а потім сказати що був у відпустці і це не буде прогулом.
Енгрібьорд Енгрібьорд
03.09.2020
А потім, ще мабуть треба поскаржитись, що відпускні за 3 дні не отримав
Енгрібьорд Енгрібьорд
03.09.2020
тьху. Окуляри піду куплю. все якраз навпаки. Чи то у відпустку треба чи дійсно окуляри купуватиtransparent_pxl.png
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд